folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Deniz Gezmiş"İn İdamından Öncesi Söyledikleri...

Deniz Gezmiş"İn İdamından Öncesi Söyledikleri...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

6 Mayıs 1972'de İdam edilerek hayatına son verilen Deniz gezmiş'in. Gazete İle yaptıgı röportajta idam esnasında avukatlarını yanında isteyeceğini ve onların şahitlik edip en dogru bilgileri vereceğini söylemişti.

Elinde Deniz Gezmiş'in idam öncesi ve  İdam Anında son kez dile getirdiği  sözleri elinde olan yada bu konuda bilgisi olan varmıdır? 

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

tamı tamına bilmiyorum ama;

kahrolsun amerikan emperyalizmi yaşasın kürt ve türk halklarının kardeşliği kalıbında birşeyler söylemişti. tabi bazı kaynaklar inkar ediyor doğal olarak ama bu kalıpta bir cümle kurduğu daha baskın. hatta cümlesini bitirmeden taburenin altından çekildiği de söyleniyor.

Edit: son sözleri bunlarmış. http://tr.wikipedia.org/wiki/Deniz_Gezmi%C5%9F buradan da inceleyebilirsin.

Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm!

Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler, köylüler!

Kahrolsun Emperyalizm!

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=deniz&folderid=27479

bak burda deniz gezmişin idamında yanında olan avukatının anlattıkları var linkler sağlamsa indir izle... 

l enfer c est les autres Sartre ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThElektronikci
    ThElektronikci's avatar
    Erkek

Eğer Çok merak edip bilgi edinmek istiyorsan ben türkülerini koymuştuş müzik bölümüne

"Dezin Gezmiş - Sonsuz Barış Albumü " diye arattır o türkülein içinde var kendi sesinden sözleri var savunması olarak....

bu da kesmessee git bir cd ye yada bul bir yerlerden  " HOŞÇAKAL YARIN " filmini izle herşey açıkça anlatılmış olarak  bu filimde bulabilirsin...

BU İMZAYA ERİŞİM MAHKEME KARARIYLA DURDURLMUŞTUR!...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    onlarada bakıyorum araştırıyorum türkülerini  indiriyorum bende.. başka bir sitde buldum..

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    hoşçakal yarın adlı bir film izlemeni tavsiye ederım..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BadMad
    BadMad's avatar
    Erkek

Hoşçakal Yarın Muhteşem Bir Film Ya Konyada Tam 3 Ay Aradım :)

To Be Or Not To Be
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    benım ev arkdası getırmıstı ankarada bulmus oda..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    bir de tam hatılamıyorum ama "dar ağacında üç fidan" bu kitapta cok iyi.. filmle parelel gıdıyo..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhbir
    muhbir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    www.kizil.org da herşeysini bulabilirsin  hosunuza gitmeyecektir ama napalm :D

muhbir-tbt@hotmail.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Şuraya bak yaa adamlar askerliği nasıl kırarım diye gerekçe türetiyo : )  ; yazık valla çok yazıK ...

dont think twice its all right
Toplam Hit: 6423 Toplam Mesaj: 35