Denizci Olmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Hep özenmişimdir, zamanını denizde geçiren ülke ülke gezen belirli bir yerde durmayan adamlara. fakat yaptıkları işin adını bile bilmem. sorgulamaya cesaret edemedim belki çıkar giderim diye. fakat aklımı feci tırmalamıyor değil. Merak ediyorum, bu işi yapmış ya da şartlarını koşullarını bilen. bu konu ile ilgili söyleyecek en ufak birşeyi olan var mı?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Dostum, mobilden giriyorum. Uzakyol kaptanıyım, müsait olunca detaylı anlatırım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi bizim ofiste subaylığı yeni bırakan bir abi var denizciymiş kendisi. bir çok yerde görev yapmış. afganistana dahi gitmiş.

ben 3-4 ay oldu işe başlayalı ve 3-4 aydır adam nerdeyse her gün subay olmanın verdiği pişmanlığı dile getiriyor.

ben de zamanında subay olma gazı taşıyan bir ergendim (kendim için söylüyorum) ama cidden herkesin harcı değil bu olay. para için yapılacak bir iş hiç değil zaten.

ben o abinin pişmanlığını gördükçe soğudum zaten. sen görsen tahminimce sen de soğurdun.

eğer sat komandoluğunu falan merak ediyorsan zaten denizcilerden çıkıyor biliyorsundur. onlar da iyice bu işi gönül vermiş olanlar ve çok eziyet altından geçtiklerini falan anlatıyordu bizim bu abimiz.

edit: özellikle merak ettiğin soru varsa abimizden öğrenip geri dönebilirim..

angelofhope tarafından 10/Ara/13 21:24 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Mylitta bunu yazdı

Hep özenmişimdir, zamanını denizde geçiren ülke ülke gezen belirli bir yerde durmayan adamlara. fakat yaptıkları işin adını bile bilmem. sorgulamaya cesaret edemedim belki çıkar giderim diye. fakat aklımı feci tırmalamıyor değil. Merak ediyorum, bu işi yapmış ya da şartlarını koşullarını bilen. bu konu ile ilgili söyleyecek en ufak birşeyi olan var mı?

canını tehlikeye atıyorsun , ayrıca düzenli bir hayatın yok. ayda 9000 e kadar maaş alırsın ancak şunu diyim , erken yıpranırsın. 9000 tl yi bırakıp daha az paraya iş kuran tanıdığım var. adamın dediği şu gidiyorsun 6-8 ay karın arkada seni boynuzluyor mu , evine hırsız mı girdi kimsenin haberi olmuyor. bekarsan kafan rahat , her limanda bir karı götürürsün diyordu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

subay ve astsubay mahalle arkadaşım var.
    subay olan heybeli den mezun oldu teğmen şimdi
    astsubayda astsubay çavuş oldu

subay kebab erdekte yatış

astsubay 6 ay gidiyor somaliye ispanyaya afrikaya oraya buraya
    hea 6 ay sonunda tabi iyi para alıyor.
    6 ayda 20 bin filan ekstra normal maaşı filan iyi para götürüyorda değişik

sivil hayat yok zatende sürekli yabancı ülke geziyosun burası iyi :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Hangisini kast ediyorsun hocam arada karışıyor, asker olarak denizcilik mi uzak denizlere ticari seferler düzenleyen gemiler mi.

Muhtemelen askerliği kast etmiyorsun?

Kaptanlık var.

Gemi adamlığı var. vs vs

Maaşları yüksek de olsa zorlukları bambaşka.

Popüler gazatelerin ilan sayfalarına bakarsan bir ton firma görürsün adam arayan ( ücretsiz gemi adamı cüzdanı çıkarılır vs ile başlayan )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı

Hangisini kast ediyorsun hocam arada karışıyor, asker olarak denizcilik mi uzak denizlere ticari seferler düzenleyen gemiler mi.

Muhtemelen askerliği kast etmiyorsun?

Kaptanlık var.

Gemi adamlığı var. vs vs

Maaşları yüksek de olsa zorlukları bambaşka.

Popüler gazatelerin ilan sayfalarına bakarsan bir ton firma görürsün adam arayan ( ücretsiz gemi adamı cüzdanı çıkarılır vs ile başlayan )

Hocam sanırım karıştırılmış evet. askeri olan değil. onun için gerekli standartlara ve eğitime uygun değilim zaten. şu uzun yol yapan ticari gemilerden bahsediyorum.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

gemi makine mühendisliği diye bi meslek de var ... normal makine mühendisliğinden sonra tamamlama kursuylada olunabiliyor ... mezuniyete yakın baya araştırmıştım bu tamamlama kurslarını ama nasıl olduysa buna değlide yüksek lisansa başladım ...

valar morghulis ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stabilo
    stabilo's avatar
    Erkek

hocam babam 2. kaptan öyle adlandırılıyo yani makineci,işin zorluğuna gelirsek onun yaptığı iş fiziksel olarak cok zor işinin zorluğundan cok gemideki personelin yetersizliği ve deneyimsizliğinden şikayet eder,her türden insan var hepsine katlanmak bazen cok zor der, yeni mezun olmuş adamların ahkam kesmesi, ''diplomaları var diye kendilerini bi bok sanıyolar (buraya herhangi bi' gemi parçası/terimi gelicek şimdi aklıma gelmedi) nedir diye sorsam bilmezler ama benden daha cok para alıyolar ve sözleri geçiyo neden? çünkü diplomaları var,onun için oku..'' der hep

ek olarak: uzun sefere gittimi 6-7 ay gelmez mesela dünyada denize kıyısı olan her ülkeyi gidip görmüştür,maaşı iyidir,bunlarda güzel yönleri bu işin.

stabilo tarafından 10/Ara/13 22:09 tarihinde düzenlenmiştir

vanity is definitely my favorite sin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blacksea34
    Blacksea34's avatar
    Erkek

arkadaşım benim sana tavsiyem yat kaptanlığı yapman :) detaylı konuşmak istersen erdemozer@live.com facebook adresim istersen yardımcı olrabilir 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

parası güzel

ama yapılmaz .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2890 Toplam Mesaj: 28