folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Derin Psikolojik Konular

Derin Psikolojik Konular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek

kendini toplumun sana verdiği kimlikten ibaret görüyorsan ve benliğim dediğin egondan hiç şüphe etmiyorsan sürekli başkaları hakkında düşünüp onları yargılaman normaldir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    splintercell bunu yazdı

kendini toplumun sana verdiği kimlikten ibaret görüyorsan ve benliğim dediğin egondan hiç şüphe etmiyorsan sürekli başkaları hakkında düşünüp onları yargılaman normaldir

:)

Tarif ettiğin şey her insanda olan bende bir TÜRLÜ OLAMAYAN bir şey yani EGO. Kimlik arayışında değil benlik arayışındayım hocam. Kıyas içinde değilim. Çoğu insanın şey bana saçma sapan geliyor onlar gibi değilim diyorum.

DENEL OLARAK,

Yorumlarınıza baktığımda herkes böyle şeyler düşünüyor. İnanan insan inanmayla sonunu bekliyor inanmayan insan da sonunu bekliyor madem geldik en iyisini yaşayalım diye düşünüyor. 

Fizikte vektör konusunda yer değiştirme diye bir konu vardı. A ile B noktası arasında sonsuz tane yoldan gidebilirsin. Hayatta bana böyle geliyor kimi fakir kimi zengin kimi tutuklu kimi kanser hepsi A dan B ye giden doğru parçaları gibi. Sonunda herks A dan B ye gidecek ve gidilen yolun hiç bir önemi yok. O derece bu görüşe bağlandım. Neyse şimdi kalkıp biraz ders yapmam lazım :D 

Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum her birini cüme cümle yavaş yavaş okudum bir çok şey yine kazandım.

zeybekustasi tarafından 25/Tem/13 18:47 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    splintercell bunu yazdı

:)

Tarif ettiğin şey her insanda olan bende bir TÜRLÜ OLAMAYAN bir şey yani EGO. Kimlik arayışında değil benlik arayışındayım hocam. Kıyas içinde değilim. Çoğu insanın şey bana saçma sapan geliyor onlar gibi değilim diyorum.

...

sen ego bende yok diyorsan egonun ne olduğunu yanlış anlamışsın, ego demek ayrım demektir ben ve diğerleri ayrımı demektir ben burda ego kelimesini kibirli olmak ya da kendini beğenmişlik anlamında kullanmadım

benlik arayışındaysan başkaları hakkında bu kadar fikir yürütmene gerek yok

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek
    SaMyELi bunu yazdı
    sar bi üçlü hiç bişeyin kalmaz (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Yaradılışta herşey eşit değil. yani kimi fakir doğuyor kimi zengin kimisi süper bi hayat yaşıyor kimisi aç susuz

ama ebedi hayat ne hikmetse orada hesap aynı. peynir ekmek alanla pirzola alana aynı fatura kesilirmi.  eğer orada sen pirzola yedin senin görevin bunlardı

sende kuru ekmek yedin anan baban açtı fakirdi bişey öğretmediler senden beklentimiz azdı diyecekse sorunyok. ama zengini fakiri aynı şeyleri bekleniyorsa ordan sorasını bilemiyorum. 

Aslında yaratılışta herşey eşit. Farkı insanlar yaratıyor. Sende aynı havayı teneffüs ediyorsun afrikadaki bir insan da. Ve diyor ki biz insanı en güzel biçimde yarattık. Herkeste akıl var illa ki doğduğu yerde yaşamak veya anne babasından bişey öğrenmediyse öyle beklemek zorunda değil. Daha başka bir deyişle misal ankarada doğdun diye orda yaşamak ve ölmek zorunda değilsin dünya bundan ibaret değil. Arkadaşın şu anki durumuna göre yazıyorum herşeyi yaşayıp gördüğünü sanmak en büyük yanlıştır bence bir an önce tatile çıkmalı yeni insanlar tanımalı hiç görmediği yerlere gitmeli diye düşünüyorum. Şahsi fikrime gelince bir bakıma herkes eşit değil benimde çeliştiğim nokta şu: bazı insanlar doğuştan zihinsel veya bedensel engelli oluyor onun diğerlerinden ne günahı var? İşte burdan öteye çıkamıyorum. 

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

günümüzde herşey vida.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Hocam sen gel yanıma bi 5-6 ay takılsana emin ol faydalı olacaktır.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
Toplam Hit: 6518 Toplam Mesaj: 58