Devre Mülk Satın Aldim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matematikciadmin
    matematikciadmin's avatar
    Erkek

hocam işin çooook zor.adamların mekanına arkadaşımınkini iptal edelim diye gittik.  hiç takmadılar.gidin hakkınızı nasıl arasanız arayın.sözleşmeyi iptal edemeyiz dediler.bisürü parada vermiş arkadaş.rezillik diz boyu. halen çözülemedi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ben iki yüz peşin verdim. Bunun dışında para vermedim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Gecmis olsun hocam. Yol yakinken iptal et 200 den ol, 20k dan olma.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Edit : 2 kere gitmis.

Metanet tarafından 14/Kas/15 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Kesinlikle iptal et. Yalan dolan bir sistem. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

her sene gitmesen de sürekli artan taksitleri bıktırır sonra da satamazsın. en sonunuda nerden girdim bu işe dersin. en güzeli iade.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Nasıl iptal ettirebilirim? 

Hadi iptal ettirmek istedim adamlar iptal etmiyoruz dediler. O zaman ne yapabilirim?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

İki yüz ney liramı bin mi yoksa,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    yazipcikacak bunu yazdı

İki yüz ney liramı bin mi yoksa,

200 tl.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ekşiden,

artık devre tatil anlamıyla özdeşleşen, ailemin yakın zamanda maalesef sistemi suistimal edenlerden birine bulaştığı yöntemdir. ilk olarak sert tepki verdiğim halde, detayları öğrenince tüylerim ürpererek hak verdim. 

başlarına gelenler şöyle:

-anketörler dandik bir anket doldurtarak bilgilerinizi alıyor
    -sonra telefonla ulaşıp konferansa katılmanız durumunda 4 günlük kesin tatil vaadediyorlar.
    -otobüslerle birsürü mola vererek uzun bir yolculukla geç vakitlerde mekana ulaşılıyor. (akşam 9 da tatil köyü mü gezdirilir lan?)
    -önce yemek, ikram veriliyor(tam bu sırada pek birşey yemeyen annemde hissedilir birşey yokken, yemek yiyen babamda dayanılmaz bir başağrısı ve muhakeme kaybı oluyor)
    -sonra konferansa alınıyor. ortam şöyle: çiftlere özel birer masa, her masanın etrafındaki kolonlarda yükses ses müzik, ve sürekli konuşan ve dediklerini tekrarlayan bir temsilci. etraftaki masalara bakmak yasak, telefon kullanmak kesinlikle yasak*. temsilci zayıf noktalarına saldırıyor(ki bizimkilerin zayıf noktası vicdandı, "üniversite öğrencisiyim, patron konuşuyor gibi görsün, imzalamasanız bile ilgileniyor gözükün, başınızı çevirmeyin, başka yere bakmayın" diyen bir genç kız)
    -başım ağrıyor diyen babama "x abi, benim de başım ağrıyor, bu ağrıyla başa çıkmalıyız(!), bana odaklan, şurayı imzala" gibi şüpheli telkinlerde bulunuluyor. ve ağrı kesici verilmiyor.
    -imza anını annem de babam da hatırlamıyor. zira annem , kışa girerken böyle bir riski alacak veya babama aldıracak biri değildir. yanlış yaptığını biliyordum ama engel olamadım dilim tutuldu, diyor.
    -daha sözleşmeyi tamamen okumadıklarını, lavaboya gidip gelince bakacaklarını söyleyince lavabodan zorla otobüslere bindiriliyorlar.
    -ertesi gün pişman olunca arayıp vazgeçtiklerini söylüyorlar. %25 cayma bedeli sözleşmede yazdığından ancak bunu verirlerse vazgeçebileceklerini söylüyorlar.

şimdi olayın aslı şu: 

daha önce hiç böyle bir tecrübeniz olmamışsa önce şirketin güvenilirliğini araştırın. tanıtımına gittiğinizde herhangi bir zorlama ve psikolojik baskı hisseder hissetmez tavrınızı sert ve kesin şekilde koyun. kimse size zorla birşey satamaz, satmadan bırakmam diyemez.

oldu ki devremülk aldınız ve sonradan vazgeçtiniz, pişman oldunuz ;

-telefon açıp, gidip tehdit, küfür etmeyin.
    -size verilen tarihte devremülke gitmeyin. böylece hizmeti almamış olursunuz. ilgili dava kararı
    -7 günden az bi sürede tüketici hakları ile ilgili bir yere gidip bilgi alın. hemen noterden, daha hizmet almadığım halde bu alışverişten vazgeçiyorum ve senetlerimi hemen geri istiyorum, anlamında bir ihtar çekin. (noterler biliyor zaten, bilmiyorsa bilen bir notere gidin)
    -%25 cayma bedeline gelince: 4077 nolu kanunda, kapıdan satışlarda (ki devre tatiller bu kapsamda inceleniyormuş) teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde (on gün oldu diyenler de var) malı kabul etmekte veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte serbesttir. yazılı şeylerde bi üstünü çiğneyemezsin ve kanun herşeyin üstündedir gibi bir kural var. yani öyle kafana göre kanuna aykırı sözleşmeye ilave yapamazsın. 

not: daha ihtarı yeni çektik. sonuçlarını bekliyoruz. bu aşamaya kadar olanlarla ilgili bildiklerimi ve araştırdıklarımı paylaştım.

gneral in uyarısıyla sonuç editi: annemlere verilen numaradan bizimkilerle ilgilenen yetkiliyi aradım:

ben- senetlerimizi verin gerekirse biz gidip alalım nerdeyse
    yetkili- sizin senetler, istanbuldaki merkezimize gitti. göndermemiz için siz bize fax numarası yollayın.

sonra bir fax geldi. senetlerin karşılığında tüm haklarımdan vazgeçiyorum içerikli. şirketin ve babamın imza yeri açık. ama imza yok. tek tarafın imzası olsa da kimsenin işine yaramaz ama artık adımları sağlam atıyordum. ne olur ne olmaz.

tekrar arayıp dedim : sen bunu imzala öyle fax çek, ben de imzalatıp fax çekeyim, ikimizin elinde de imzalı birer nüsha olsun. 
    yetkili-siz onu alırsınız, imzalayıp yollamazsınız, devremülkü de alırsınız, seneleri de elimizden alırsınız belki bir açığını bulup.
    ben- siz bana güvenmediğinizi mi söylüyorsunuz?
    yetkili- evet
    ben- sizden aldığım malı 3 gün sonra iade talebinde bulunmuşken ben size nasıl güveneyim?
    yetkili- hebele hübele...
    ben- istanbuldaki yetkilinizi arayıp söylettireyim isterseniz (blöf was here)
    yetkili- kimi ararsanız arayın. çat telefon kapandı. (yemedi)

gerçekten istanbulu aradım, yetkiliniz beni sahtekar yerine koydu. satış esnasında böyle dememiştiniz, minvalinde birşeyler dedim. hakkaten arayıp göndertti faxı. imzalayıp gönderdim. 
    bir aya yakın süre sonunda senetlerin tamamı geldi.

sutvegolun ikazı üzerine kurunun yanında yaşı yakmayalım editi : yukarıda yazılanlar kişisel tecrübelerden ibarettir. nasıl telefon hizmetlerinde, bankacılık hizmetlerinde, çek-senet işlerinde sistemin açığını bulup suistimal edenler varsa bu sistemde de bu insanlar doğal olarak mevcuttur. maalesef dolandırıcılığa karşı etkin bir ofansif anlayış olmadığından, vatandaşlar olarak defansif bir tutum sergilememiz ve birbirimizi uyarmamız gerektiği için yazılan bu entry, tabi ki tüm devremülk sistemini ve şirketlerini bağlamaz. eski haliyle de bağlamıyordu, halen de bağlamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 6396 Toplam Mesaj: 52
tatil devre mulk termal otel kiralama kaplica