Doktor Sorumsuzluğu Ne Yapılabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    hasato bunu yazdı

Daha vahim olan ise cimer şikayetime istinaden samsun il sağlık mdürlüğü araştırma yapmış doktor hastane suçsuzdur ihmalkarlık yok diyorlar usulüne uygun doldurulmuş112 acil ambulans sevk fişi varmış doktor gerekli tanı ve tedaviyi yapmış hatta konsültasyon bile yapılmış ama ambulansın gelmediğini ispatlamamı sağlayacak şahitlerim var ayrıca konsültasyon birden çok doktorun fikir alışverişidir o gün tek bir doktor vardı nasıl konsültasyon yapılmış merak içindeyim il sağlık müdürlüğübden araştırma yapan kişi ya hastaneyi ve doktoru koruyor yada sevk fişi sahtekarlığı var il sağlık müd aradım ancak araştırmayı kim yapmış öğrenemedim öğrenip o kişiyide dava edeceğim

Orta ihmalkarlık var ve bunun üstünü örtmeye çalışan birilerivar ama hepsini mahkemeye vereceğim hatta sosyal medya üzerinden yaptıkları şerefsizliği ifşa edeceğim

Hem suclu hem guclu bunlar o zmn @hasato hocam. Sizin o tarafta kamera fln yok mu kayit bulsan ozel arabayla goturdugune dair. O zmn hastaeyi de yonetimini de uzurusun. Biri suclu otekilerde onu kolluyor amk.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İyice soğudum sağlık sektöründen, kendi yakınlarımdan başıma gelen,ameliyatla az daha felç bırakıyordu bi tanesi ucundan döndük, tam bir medya faresi, şu kadar bininci amelşyatımızı tamamladık rekora koşuyoruz gibi haberler yaptırıyorlar hastaneyle birlikte medyaya. Ameliyatlarının yarısı eski halinden daha beter bi kısmı felç...ama kağıt imzalatıyorlar ya risklerin farkındayım diye bi s2m yiyemiyorsunuz...

bi başkası kndi yaptığı ameliyatı 10 sene kadar sonra muayene edip, bu rezil ameliyatı kim yapmış şöyle doktor hatası var böyle doktor hatası var deyip siz yaptınıZ hocam deyince mal dumur olup kalıyor...kanıt? On sene önceki ameliyatın kayıtları bekletilmiyormuş arşivde...

bir diğeri burun estetiği yapıyor çok rezil bir sonuç çıkınca üstüne, savunması şöyle "tamam ben bunu düzelteceğim tekrsr ameliyat edip zaten ASİSTANLARIMA YAPTIRMIŞTIM becerememişler" wtf hocam parayı sana veriyoruz ismin var diye??

eskidn çok garipserdim doktora saldırıları. Hiç birinin hak etmeden saldırıya uğradığını düşünmüyorum artık. İşini yapamayan doktorlar, beter olsunlar...

sadece acil vakalarda hastaneye başvurucam bundan sonra diye karar almıştım, şimdi ondan da şüpheliyim..

hocam biz bu densizlere bişey yapamadık hastane yönetimine dilekçe verildi en fazla, iplenmedi. Bi doktor şikayet sitesi açmak istiyorum en azından doktorun ismini aratanlar sonuca ulaşabilsin..

Peşini bırakma sakın bütün kanıtlarını sırala... Çok geçmişler olsun acil şifalar dilerim ve inşallah o rezil herif hak ettiğini bulur

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    hasato bunu yazdı

Daha vahim olan ise cimer şikayetime istinaden samsun il sağlık mdürlüğü araştırma yapmış doktor hastane suçsuzdur ihmalkarlık yok diyorlar usulüne uygun doldurulmuş112 acil ambulans sevk fişi varmış doktor gerekli tanı ve tedaviyi yapmış hatta konsültasyon bile yapılmış ama ambulansın gelmediğini ispatlamamı sağlayacak şahitlerim var ayrıca konsültasyon birden çok doktorun fikir alışverişidir o gün tek bir doktor vardı nasıl konsültasyon yapılmış merak içindeyim il sağlık müdürlüğübden araştırma yapan kişi ya hastaneyi ve doktoru koruyor yada sevk fişi sahtekarlığı var il sağlık müd aradım ancak araştırmayı kim yapmış öğrenemedim öğrenip o kişiyide dava edeceğim

Orta ihmalkarlık var ve bunun üstünü örtmeye çalışan birilerivar ama hepsini mahkemeye vereceğim hatta sosyal medya üzerinden yaptıkları şerefsizliği ifşa edeceğim

Hem suclu hem guclu bunlar o zmn @hasato hocam. Sizin o tarafta kamera fln yok mu kayit bulsan ozel arabayla goturdugune dair. O zmn hastaeyi de yonetimini de uzurusun. Biri suclu otekilerde onu kolluyor amk.

il sağlık müdürlüğü gerekli denetimleri yapmadığından kimin ne bok yediği belli değil. Ciddi bir problemde il mdürününde anasını ağlatacaklar bu yüzden aman rıfkıı başımız ağrımasın amk şunu usullunce düzeltiver seslerini kesin mq demişlerdir. Herkes kendi götünü kurtarmak için  birbirlerince anlaşıp hallediyorlar. Bir an önce hatta şahitleri götürüp noter huzurunda  kayda alma imkanı gibi bir durum varsa bence öyle yap sağa sağlam kullanırsıun. Sen bu işin peşine düşmezsen eğer yarın başkasının canı yanacak başkası dediğim de yine senin bir yakının da olabilir belli olmaz. Bunlar örtbas etmeye alışmışlar belki her ay böyle boklar yiyorlar kimse uğraşmıyo diye farkedilmiyor. İnşallah adaleti sağlarlar senin adıa. Bu arada son durumun ne hocam nasılsuın ne durumdasın şuanda ?

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

önümüzdeki haftagerekli kanıtları toplayıp avukat aracılığı ilesuç duyurusubda bulunacağım gelişmeleri buradan paylaşırım sonraki adımda tüm sosyal ağlar üzerin rtüm isimler açık şekilde olayı anlatacağım o noktada sizlerdende paylaşım desteğinde bulunmanızı isteyeceğim

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

kardeş geçmiş olsun pmden telefon numaranı at sana gerekli bilgileri vereyim( yazsambaya uzun olacak erindiğimden yazamıyorum)

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Hastanelerimiz ve sağlık sistemimizin düştüğü durumları anlatmaya gerek görmüyorum.
    Mantıklı düşünen her vatandaş, sağlık sisteminin ne durumda olduğunu görebilecektir.
    Tabi şimdi akp'de her kötü şeyi "FETÖ yaptı" diyerek, fetöcülere ihale etme işi başladı, bunu da görmüyor değiliz.
    Hükümet ne zaman eleştirilse altından FETÖ çıkıyo, neyse.

Hocam, neyse ki hayattasınız.

Diğer arkadaşlar için bir link: http:// www. hurriyet .com.tr/bas-agrisi-icin-4-hastane-dolastiktan-sonra-hayatini-kaybetti-40578152 

EDİT: Kimse de doktorlarımıza laf etmesin, sayısız hayat kurtarıyorlar. "Don't hate the player, hate the game". Demek istediğim hiçbir doktor hastanın kötülüğünü, ölmesini falan istemez.
             Ancak kurallar, prosedür ve bürokrasi nedeniyle oluşan karmaşa, ölmeyecek adamın da ölmesine neden olabilir.

Cevdet tarafından 14/Eyl/17 00:14 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Hastanelerimiz ve sağlık sistemimizin düştüğü durumları anlatmaya gerek görmüyorum.
    Mantıklı düşünen her vatandaş, sağlık sisteminin ne durumda olduğunu görebilecektir.
    Tabi şimdi akp'de her kötü şeyi "FETÖ yaptı" diyerek, fetöcülere ihale etme işi başladı, bunu da görmüyor değiliz.

Diğer arkadaşlar için bir link: http:// www. hurriyet .com.tr/bas-agrisi-icin-4-hastane-dolastiktan-sonra-hayatini-kaybetti-40578152 

EDİT: Kimse de doktorlarımıza laf etmesin, sayısız hayat kurtarıyorlar. "Don't hate the player, hate the game". Demek istediğim hiçbir doktor hastanın kötülüğünü, ölmesini falan istemez.
             Ancak kurallar, prosedür ve bürokrasi nedeniyle oluşan karmaşa, ölmeyecek adamın da ölmesine neden olabilir.

Doktorlara laf etmesin neden? Dokunulmaz mı bu arkadaşlar ? Kardeş seni bilmiyorum ama TR de yaşayan hemen herkes bi dr ipneliğiyle karşılaşmıştır.

Ulan sırf para alacaz diye bu ruh hastaları millette apandisit safra kesesi bırakmadı amk. Geleni geçeni alıyorlar. Sezeryan doğumda dünya birincisiyiz neden ?

Kısacası sistemle ilgisi olduğu kadar bireysel olarak dr lar ile de ilgili durum. Paragöz aç anadolu çomarlarını soruları çaldırıp çaldırıp Dr yaparsan arkadaşlar saolsun ülkeyi bi güzel öper.

Ahlaksız adamdan doktor da olmaz mühendiste bankacı da sanatçı da ahlaksız adamın topluma sadece zararı vardır. Ösym nin hiç ahlakla ilgili öğrencilere birşey sorduğunu görmedik. Kısacası bu sistemde adamın Dr olması için ahlağa ihtiyacı yok diyor devlet. Ahlaksızlar da soruları çalıp/çözüp oluyorlar. Sistemde de ibnelik var bu ahlaksızlarda da.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Ulan sırf para alacaz diye bu ruh hastaları millette apandisit safra kesesi bırakmadı amk. Geleni geçeni alıyorlar. Sezeryan doğumda dünya birincisiyiz neden ?

Hocam apandisti patlayan adamları da İİ eden onlar sonuçta. Sezeryan doğum da -gerekli değilse- y a s a k l a n d ı diye biliyorum

Cevdet tarafından 14/Eyl/17 01:35 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Hocam apandisti patlayan adamları da İİ eden onlar sonuçta. Sezeryan doğum da -gerekli değilse- y a s a k l a n d ı diye biliyorum

Geçen ağrı var diye diş doktorundayım (ortodontist mi diyolar) yirmilik dişlerim şaha kalkmış acilen ameliyatla dördünün birden alınması lazım yoksa ağrılar fena artar bütün dişlerin de şeklini kaydırırmış. Dördü birden deyince beklemeye karar verdim. 1 sene geçti aşağı yukarı. Ne şekilde bozukluk ne ağrı var .diğer doktorlar da sıkıntı yok dediler sonradan.

uzun lafın kısası doktorun kafasına göre. Gerekli dediği anda gerekli işte :)) geriye dönüp test edemezsin gerçekten gerekli miymiş.,

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam ona bakarsan, şu kadar zamanı kaldı dediklerinin uzun zaman yaşadığı, "sapasağlamsın" dediklerinin sabahı görmediği de oluyo.
    Orana bakmak lazım, kaç hasta doktor görüp IYI olmuş? veya bakış açısını değiştirmek lazım. Doktorlardan mucize beklememek lazım ancak güvenmek de lazım.
    Belki senin tipine bakıp, doktora goturmeip, El-Fatiha okuyacağın adamları o doktorlar IYIleştirebiliyo

Sonuçta asırlardır gelen bir TIP öğretisi var, ilaçlar bulunmuş insanlar kullanmış, etkileri biliniyo ve doktorlar da bunları biliyo, insan anatomisini de biliyo, senin için insan karaciğer, mide, dalak iken doktorlar için daha fazlası.
    Senin için tedavi ağrı kesici, antibiotik iken onlar için konu daha farklı.

Tabi bi söz var: "Zaman kötü; kolla götü" diye. DOktorun da her dediğini uygularsan kestanei çizdirebilirsin, araştırmak da lazım.

Keşke sağlıklı olsam da doktor görmesem. Kimse memnun değildir sanırım doktorla görüşmekten, ilaç kullanmaktan ve benzeri

Cevdet tarafından 14/Eyl/17 04:57 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5143 Toplam Mesaj: 51
doktor