folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Dolandırıldım Galiba

Dolandırıldım Galiba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

Merhabalar,
    Bir kaç gün önce kadar bir arkadaşım bana telefonuna facebook şifresi gelecek dedi ve benden bu gelen şiifreyi kendisine yollamamı istedi. Kendi telefonundan yolla dediğimde ise benim telefona şifre gelmiyor diyerek üsteledi. Bende yolladım tabiiki. bugün ise internette okudugum bir haberde telefonunuza gelen şifreyi başkasına yollarsanız bir şirket adınıza para çekiyor ve 150-300 TL arasında telefon faturası olarak size yansıyormuş diyor. Haber aşşağıda:

http://www.internethaber.com/facebook-sikayet-dolandiricilik-klonloma--460542h.htm

Şimdi bana bunu yapan p.çi tanıyorum hem de çok yakınımda neredeyse hergün görüşüyorum da. Bu haberi gördükten sonra çıldırdım resmen ne yapmam gerekiyor yardımınıza ihtiyacım var bir akıl verin? gidip dövüp öldüreyimmi bu p.çi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Döv ibneyi aklı başına gelsin

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

kişi sana facebook dan mı yazdı ?

yanlış hatırlamıyorsam facebook şifresini unuttuğunda arkadaşlarıma şifre yolla diye bir seçenek vardı.

orda sana yakın olan arkadaşlarını seçip onlara şifre talep edip gelen şifreleri facebook a yollayıp şifreni kurtarıyordun... olay bu olabilir.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

dostum arkadaşın doğru söylemiş büyük ihtimal dost dosta atmaz böyle kazıkda sen yine türkcelmi vodofonmu servis sağlayıcıdan faturayı öğren

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı

Döv ibneyi aklı başına gelsin

hocam dövmek mantıklı gelmiyor bu ibneye öyle birşey yapmalıyımki başı beladan çıkmasın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

kişi sana facebook dan mı yazdı ?

yanlış hatırlamıyorsam facebook şifresini unuttuğunda arkadaşlarıma şifre yolla diye bir seçenek vardı.

orda sana yakın olan arkadaşlarını seçip onlara şifre talep edip gelen şifreleri facebook a yollayıp şifreni kurtarıyordun... olay bu olabilir.

hocam bana faceden yazmadı. yüzyüze görüştük o zaman söyledi ve gelen şifreyi bana sms olarak at dedi. Bende bu haberi okuyunca arkadaşım tarafından dolandırıldığımı anladım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Unforgiven_
    Unforgiven_'s avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşın telefonla oyun için jeton çekmiş olabilir. Faturanı kontrol et. Eğer giren girmişse sende arkadaşına gir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

hattım avea kontörlü kullanıyorum ama? fatura olarak gelirmi kontörlüde?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam önce operatörünü ara güncel tutarını öğren. Fatura beklediğinden fazlaysa ayrıntılarını iste. Sana tek tek söylerler işte aylık paketiniz 30 tl, internet kullanımı 7 tl, yurtdışı sms 3 tane, bilmemne servis üyeliği 100 tl gibi... Turkcell ayrıntılı söylüyor.

Detayını öğrendikten sonra ne yapacaksan yaparsın artık..

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    KarakartaL bunu yazdı

hattım avea kontörlü kullanıyorum ama? fatura olarak gelirmi kontörlüde?

saçmalama arkadaş kontur gitmediyse hiç birşey olmamıştır kalp kırmaya yer aramayın

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Merhaba ,

Eğer arkadaşınız tarafından dolandırıldıysanız yapmanız gereken tek şey bana trojan linkinizi yollayın antivirüslerden geçirip pc'ne girelim

arkadaşınızın pc'den veyahut arkadşaınız ip adresiniz socsk olarak kullanıp illegal bir harcama yapalım arkadaşınızın üstüne kalsın

sonrada delil olarak tbt konularını inceleyip asıl suçluları bulsunlar :D

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 7495 Toplam Mesaj: 38