folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Donanımlı Bir Adam Olabilmek

Donanımlı Bir Adam Olabilmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

soyle bir soz okumusttum daha once kime ait bilgim yok "kavgada korksan bile rol yap cunku rol ile gercek arasindaki farki o an kimse anlamaz diye"

bir odev belirtin kendinize...bir sure..

karsilastiginiz her insan,zaman,mekan,sahis.hic onemli diil ornek: 2 hafta boyunca her alanda karsilastiginiz insnalarin kulak sonraki 2 hafta burun vs sirasiyla tum beden.. gulerken,aglarken,sinirli,dusunceli.kizgin,kirgin,yalanci,utangac her duruma dustugundeki hali ve dahasi... ve ses tonu tum hallerde...

soyeleceginiz sozun gelebilcek cevabi ve sizin o cevaba yorumunuzun ardinda o kisi ve kisilerden birinden gelebilecek bir tepki veya eksiye dusurecek bir arti kendinizi onun yerine koyup siz olsaniz'ki cevabiniz yorumunuz ne olurdu...

panik halinde sinir halinde yalan durumunda suc ve suclu durumundaki soguk kanli olabilmek sadece bu sozu bilinc altiniza tekrarlamak olacaktir..aksine  bilincinizin size o an bilinc altina kapilmadan kendi ruh halinin farkinda olmanizi saglayacak dusunce gucu verecek...bu hallerde sakin olmayi ve en dogru soz veya mantik yurutmeyi...

ornek:10 parmagim 9'u senin kesebilirsin  yeterki mantigini bul bulamazda 10"cuda ararsan sen dokunamadan tek parmakla 2 gozunu oyarim...

bir ortamda misafirlikte arkadas ortami bir seminer hatta baskanlik  konumu...onemi yok sonucta hepsi az veya coklu kitleye hitap eder...herkesin o anki ruhuna giremez  beynini acip ogrenemyebilirsin ama dusuncesini tahmin yurutemeden en az 3 sozu bilebilmeli soyleyecegin en siradan sozu en mantikli  veya onun birlestiremeyecegi bir bagla dugumlemelisin...dikkati almaya basladigin anda onun diline kapilip sozleri sivazlamamalisin...

bir is yapiyorsun bir iste uzmansin veya bir cok isin bir vidasina sahipsin...her isi yapma gucune sahipsin cunku insanin her yapmis oldugu ve her yapilan seyin insanin yaptigi uyguladigi seydir inancini yitirmedikce herkesin yaptigini yapip daha iyisini yapabilir uygulayabilirsin...minimum yaptigini uygulayabilirsin..

kimse senin ideolun degildir kendi inancinin disinda...

her kulturun sofra oturusu ayridir...her senin olmayan sofranin belirsiz kosesinde bir meyva kasesi gibi goz onunde bulunacagin bir anda bile senin kendi ruhunun senden ayrilisi hizinda davranman  kalbinin atisi hizi kadar sakin hareketlerin ve kaninin trafiksiz hizi kadar rahat olman o icinde bulundugun ortam dahi sana ayak uydurmasa bile saygi duymak ve sana hizmet etmek zorunlulugu hissedecektir..

ve dahasi...

buda benim donanimim

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

yemek konusunda evet insanlar cidden çatal bıçak kullanmayı bilmiyor üzerine bir de "hiç kibarlık yapamayacağım" demeleri beni bitiriyor tek meslenin bu olmadığı aşikar sıkıntı şu bize okulda her şeyi öğretemezler zaten (bunu bildiğinizi biliyorum ama söylemek lazım). Bazı donanımlarımız çevremizle alakalıdır. Yani hagi çevreye dahilseniz onlar gibi yer onlar gibi konuşur ve düşünürsünüz. Gel gelelim her şey  dönüp dolaşıp yine insanda biter. Naçizane benimde katkım olsun yemek deyince, eğer davet sahibi çatal bıçak kullanıyorsa sizde kullanın kullanmıyorsa kullanmayın, toplu yenen bir yemekse çevrenizdekilerle eş zamanlı olarak yemeği sürdürün bitince o servisin çatal ve bıçağını saat 4 pozisyonunda bırakın. Elleri masaya dayamayın ve dik durun ama sopa yutmuş gibi değil. Yemek yerken başınızdan ziyade elleriniz oynarsa daha estetik durur. Tabağın üzerindeki küçük kaşık bıçak ve çatal tatlı servisi içindir.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Hayir katilmiyorum .

''     - Hatunlarla ilgili bir sürü tavsiyem var ama geçenlerde yaptığım bir yanlışı fark ettim : mesaj atmak. Duygusal mesaj atıyorum, şiir yazıyorum. Yapmamam gerek. Hatta mesaj bile atmamak önemli olan. Yarın şu saatte görüşelim de. İlk 3-4 gün atma öyle mıç mıç şekilde. Biraz ağırdan sat. Telefon edince, işim var kapat 15 dakika sonra ara de. Bırak o arasın. Mesajlarda işi öldürüyor.

vs.. vs.. vs.. bunun gibi. Aklıma geldikçe yazıcam. Seminer, video ve kitap araştırıyorum.  ''

Bilgi paylasimi fikriniz cok guzel ,zaten bu forumlarin da en onemli amaci bu . Fikrinizin orjinalligi de bu noktada tartisilir elbette ama bir adim atip yeni edindiginiz bir tecrubeden cikarttiginiz fikriniz ile artik yapmamam gerekiyormus diyerek ayni hatayi yapacak birisine de engel olmussunuz .

Katilmadigim nokta ise , siz sevdiginizi siir tadinda seven birisiniz , bu tadi alamayanlara mesajlarla bu tadi aldirmaya calistiginizda basarili olamamisiniz , simdi taktik degistirip onlar benim hoslandiklarimdan hoslanmiyorsa ben onlarin istedigi gibi hareket edeyim hamlesini yapiyorsunuz . Siz sevdiklerinizin uzerine dusen onlarla 3-4 gunluk degil gun asiri dahi gorusmek isteyen , hayatin bu duzeni icinde varoluslarinizi da boyle yasamayi dogru bulan birisisiniz . Sevdigine zaman ayir yoksa zaman sizi ayirir demisler , sizin hata olarak gordugunuz sey size onlar icin tum kalbiniz ve duygularinizi katarak yaptiginiz guzel seyden anlamayanlarin verdikleri tepkilerden ibarettir . Asil orjinalliginizi bozup baskalarina uymak , onlara gore hareket edip sirin gozukmek icin kendinizi degistirmeniz yanlis olandir . Yaptiginiz sey kotu bir sey degil . Tabiki asiriya kacmadikca .Kendinizi agirdan satmak nedir ki ? yasadiklarinizdan aldiginiz sonuclara gore gorusmeleri 3 er 4er gun uzakliklara atanlar agir,atmayanlar ise hafif diye bir sonuc cikmis .Bir de kullandiginiz denekleri degistirin , ornegin satranc grubundan tanistiginiz insanlara edebiyat , edebiyat grubundan tanistiginiz insanlara da satranc konulu mesajlar gonderdiginizde alacaginiz sonuclarin daha zayif ihtimallere dayaniyor olabilmesi de olagandir.

Bana gore siz erkekler duygusalligi baska anlamlarda yasamayi bir kadinin duygusalliga bakisina dogada ona verilmis o anac kadin tiplemesindeki ozune yaklasabilmeye yol olarak ona yaklasip kendinize onun gozunde bende senin gibi duygulara sahip bir insanim gorunumunu vermek icin kullaniyorsunuz . Bir erkek aslani dusunun , o aslan siir yazdigi, romantik yazilarla dolu sms'ler gonderdigi , yelesi kabarik oldugundan mi kiymetlidir ? gunun neredeyse tamamini uyur ve disiler avlanir eder onun onune yiyecegini bile getirirler , uyanir gerinir biraz hareket eder getirilenleri yer ve avcilikta uzman olan disi aslanlarin tum parcalayici guclerine aldiris bile etmeden onlarin getirdiklerinden aslan payini alir yutar sonra yine magarasi yakinlarinda uzanir gozlerini kapatir uykuya dalar . Onu ormanlar krali sembolu haline getiren nedir ? en guclu degildir , en atak,en hizli,en en en .. hayvanlar aleminde pek cok siralama varsa hic birisinde en basta aslani goremezsiniz , olusturulan bu bilgi havuzuna benim de soracagim soru arkadasimizin sms ler ile asla yapamayacagi bir aslanin ise telefonu bile yokken yapabildigi bu sey nedir , nedir bu gizemli olay da siz erkekler bir erkek aslanin hayatina ozenseniz bile bunu basarmakta zorluk cekiyorsunuz ?

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

__hsyN__ bunu yazdı:
    -----------------------------

diksiyon için eksiğim var demişsin hocam nefesle ilgili kısa bi video işine yarar umarım

http://www.dosya.tc/server16/0vRxWw/diksiyonegitimi.rar.html 

bide güzel konuşma ve beden diliyle ilgili 1-2 döküman

http://www.dosya.tc/server16/ZhYkIz/Desktop.rar.html 

http://www.dosya.tc/server16/OYSQsl/G_zelVeEtkileyiciKonu_ma_Tmac-Fx_.rar.html 

çok sağol hocam indiriyorum şimdi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

yawuz bunu yazdı:

yemek konusunda evet insanlar cidden çatal bıçak kullanmayı bilmiyor üzerine bir de "hiç kibarlık yapamayacağım" demeleri beni bitiriyor tek meslenin bu olmadığı aşikar sıkıntı şu bize okulda her şeyi öğretemezler zaten (bunu bildiğinizi biliyorum ama söylemek lazım). Bazı donanımlarımız çevremizle alakalıdır. Yani hagi çevreye dahilseniz onlar gibi yer onlar gibi konuşur ve düşünürsünüz. Gel gelelim her şey  dönüp dolaşıp yine insanda biter. Naçizane benimde katkım olsun yemek deyince, eğer davet sahibi çatal bıçak kullanıyorsa sizde kullanın kullanmıyorsa kullanmayın, toplu yenen bir yemekse çevrenizdekilerle eş zamanlı olarak yemeği sürdürün bitince o servisin çatal ve bıçağını saat 4 pozisyonunda bırakın. Elleri masaya dayamayın ve dik durun ama sopa yutmuş gibi değil. Yemek yerken başınızdan ziyade elleriniz oynarsa daha estetik durur. Tabağın üzerindeki küçük kaşık bıçak ve çatal tatlı servisi içindir.

aynen katılıyorum. ancak zaten youtube'da onlarca 'how to' kanalı var. expertvillage mesala. onu geçtim türkçe uzman.tv var.

http://www.youtube.com/results?search_query=Dinner+Etiquette+%26+Proper+Table+Manners&oq=Dinner+Etiquette+%26+Proper+Table+Manners&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_l=youtube-reduced.3..0.93865.93865.0.94357.1.1.0.0.0.0.93.93.1.1.0...0.0.GqlNoYVp6KE

http://www.uzmantv.com/yemek-masasinda-catalbicak-duzeni-nasil-olmalidir

bir de evden çıkmadan önce duşa girin. metrobüs leş gibi kokuyor. 19-20 yaşında bir bayanın at ölüsü gibi kokması insanı hayattan soğutuyor. :D

edit: keşke hatun muhabbetini hiç başlatmasaydın, donanımlı olmakla pek alakası yok onun. :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

@ irem27

insanlar yanlışlarını devam ettirmemeli. Bu yanlışları devam ettirmek kişiliğin korunması değildir ... Maalesef kadınlar romantik, espirili, kadın ruhundan anlayan, duygusal vs.. vs.. erkek istediğini sanabilir. Sadece öyle filmlerde gördüklerini görmek istiyorlar. Fakat (çevredeki erkekelrin yönlendirmeside olabilir) hanzo erkekleri çok daha seviyorlar.

İyi erkeklerle arakadaş olup ; etiğine, kıyafetine karışmasının, kıskanmasının vs.. nin sevmek olduğunu düşünürler. MAalesef bu böyle. NAsıl erkekler trip konusunda bir miktarı hoşuna gidip (cilve kısmıyla) boku çıkınca deliriyorsa buda onun gibi birşey.

Çıktığım harici, yakınlaştığım kızlara bakarsak gerçekten boktan bir duruma giriyor. Hiççç kasmama gerek yok. Bırakıyorum. Madem böyle olmuyor ; hanzo, keko, maço bir tip gibi davranmak daha mantıklı. Bu seferde istediğim kızı bulamayacğaım. Belki doğru.

Fakat istediğim kızı ne zaman bulacağım ? Zatne zor ihtimal. En azından bir sürü kız tanışış olurum. ÖYle sokakta gördüğünüz hanzo tip gibi olamam zaten. Fakat duygusallıkta hiçç işe yaramıyor. Güçlü, yenilmez bir erkek imajı görmek istiyor kızlar. Göz yaşını tutamayan değil. Kaç kere denk geldi.

---

İStediğini söyleyebilirsin , istediğini anlatabilirsin. Fakat kızları etkileme konusunda bir sürü seminer var, bir sürü kitap var. Hepsi aksini gösteriyor. Çok farklı kız yok mu ? Var . O farklı kızı zaten hissederim, fark ederim.

O kıza kadar, yapabileceğim birşey yok. Daha ne abuk subuk ama deneyip yüksek derecede başarılı olduğum yöntemler var. Yapabilecek birşey yok ; her insan gibi kızlarda ne istediğini bilmiyor, sadece tahmin ediyor. Ne isteidğini ancak ona sahip olunca anlıyorlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ulquiorra bunu yazdı:

aynen katılıyorum. ancak zaten youtube'da onlarca 'how to' kanalı var. expertvillage mesala. onu geçtim türkçe uzman.tv var.

http://www.youtube.com/results?search_query=Dinner+Etiquette+%26+Proper+Table+Manners&oq=Dinner+Etiquette+%26+Proper+Table+Manners&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_l=youtube-reduced.3..0.93865.93865.0.94357.1.1.0.0.0.0.93.93.1.1.0...0.0.GqlNoYVp6KE

http://www.uzmantv.com/yemek-masasinda-catalbicak-duzeni-nasil-olmalidir

bir de evden çıkmadan önce duşa girin. metrobüs leş gibi kokuyor. 19-20 yaşında bir bayanın at ölüsü gibi kokması insanı hayattan soğutuyor. :D

aman abi ona hiçç girmeyelim. yahu 8-10 lira birşey roll-on yada deodorant ki 1 ay gider. Hele yazın ; leş gibi ter kokusu... Yemin ediyorum bütün otobüsü kaplıyor.

Fıttırıyorum ya. Zaten bi kız ter kokuyorsa benim için bitmiştir de.. Erkeklerde azıcık baksın kardeşim kendine ya. Mide bulandırıcı birşey.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    BAAL
    BAAL's avatar
    Erkek

@irem27 Sorunun cevabı "simulacres et simulation" adlı kitapta

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

2 günde bir yada hergün duş alıyorum sabahları otobüsten inince milletin kokusu üstüme sinmiş oluyo, gelde küfretme, sabahın kaçında durakta sigara içiyolar otobüs leş, parfüm-deodorant da pek kullanmam rahatsız olanlar var diye neyse konuya dönleim. muhabbet güzel gidiyo öğreniriz bişiler inşallah

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

DaSpOnGe bunu yazdı:

deneyim olmadan istediğin kadar oku izle bişey olmaz deneyim lazım bende çok sus pus bi adamdım zamanın beylikdüzünde kartal yuvasında abimin yanında 1-2 ay çalıştım zike zike diyalog kurunca müşteriyle artık pişiyosun çekinmiyosun kimseden gidip istediğini konuşuyosun bir nevi cesareti kırmakta iş bence tabi en önemlisi deneyim

abi 5 senelik teori yerine 2 haftalık pratiğin yeteceğine inanan bir insanım. Yada öğrenim teorisine bakarsan ; bir işi anlatınca bilgilerin en fazla %10'u, usta yaparken izleyince %30 civarı ; ama usta eşliğinde sen yaparsan bilgilerin %90'ından fazlası aklında kalıyormuş.

Ama bazı şeyler var ; mesela yangında, silahlı saldırıda, salgın hastalıkta ne yapacaksın ? Yada ormanda kaybolduğunda ne yapacaksın ? Bunları denemek çok büyük risk.

Serdar Kılıç ve discover channel 'daki ultimate survivor (bu biraz abartı) sayesinde bir sürü şey öğrendim. Özellikle serdar kılıç

http://www.youtube.com/user/SerdarKOfficial/videos

FAkat soğuk kanlı kalmak, doğru ve hızlı düşünme gibi bir sürü teknikler gerek.

Yapıyor, biliyor olsan dahi kitap yada seminer izleyip okursan fark edeceksin  ki ; vay be harbiden dediğin bir sürü şey var. ADamlar senin uzun düşündüğün şeyi, 2 cümle ile özetliyor.

Mesela yeni tanıştığın birinle nasıl konuşursun ? Ne yaparsın ? Ben 5 senedir psikoloji, beden dili gibi şeylerle ilgileniyorum ama kız tavlama tekniklerine dalana kadar net fikrim yoktu. Birşeyler öğrendim. Sorna herhangi biriyle (erkek bile olsa) nasıl konuşulacağını fark ettim.

Hepsinin dışında insanın kendine öz güveni geliyor. Güveniyorsun ya, ben yaparım diyorsun. Ve senden daha bilgili bir adam , bilmem , olmazki derken sen birşey bilmediğin halde ; sırf yaparım diye kendine inandığın için başarıyorsun.

Buna yüzlerce kez şahit oldum. Sen birşeye ne kadar inanırsan onu yapma ihtimalin artar. Ve insanlarıda o derece etkilersin.

hocam yazılarını, çizilerini sürekli takip ediyorum ve bana inan çok şeyler katıyor.

bende seninle aynı düşüncelere sahibim ancak, şu kız tavlama hikayesini halen çözebilmiş değilim.

örnek vereyim . bir tane kız var, iyi.herşey  güzel kız sürekli benim yanımda.ancak benim cesaretsizliğim ve korkularım yüzünden kıza bir türlü açılamıyorum/belli edemiyorum vs.

kıza bakıyorum tam aradığım kız, bu gün bir baktım.sevgili yapmış yapmış ama yine benim yanımda şok oldum resmen.

şu kız tavlama kitabını tekniğini filmini bir paylaşın gözünüzü seveyim ya.

fuck the system!
Toplam Hit: 6215 Toplam Mesaj: 56