Doping...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

peki o zaman sana bi isim vereyim kardesim. : -EFEDRİN- bu ne mi? kendim bi süre kullandim neden mi kullandim okul ders muhabbetleri nedeniyle antrenman olarak arkadaslarimdan geri kaldigim zamanlarda bana verilen buydu. antrenmana ve o anki yüksek tempoya hemen alisman icin verilen birseydir. mac esnasinda kosu dayaniklilik gibi unsurlarda digerlerinden geri kalmamak icin alinirdi.. benim aciklamam budur.. birde litaratürlerde nasil geciyormus bakalim buyrun:

Bir hormon birleşimi olmayan bu maddenin vücuda 3 etkisi vardır.Bu etkiler sırasıyla;1- Yağ yakıcı etkisi: Vücut ısısını arttırarak ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Kahve ve aspirin ile birlekte alınırsa etkisi ikiye katlanır.Bilimsel araştırmalar 25mg efedrin,200 mg kafein,300 mg aspirin karışımının yağ yakmak için uygun doz olduğunu ve günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce alınırsa kayda değer düzeyde yağ yaktığını kanıtlamıştır.2-Güç arttıcı etkisi: Özellikle antrenmanlardan bir saat önce 25-50 mg efedrin ile %10'a kadar kuvvet artışı sağlanabilir. Kaslar ve merkezi sinir sistemine yaptığı bu etkiyle daha istekli antrenman yapabilir ve daha fazla ağırlıklarla çalışabilme kapasitesi nedeniyle güç artışı ve kas yapımını arttırabilir. 3-Yıkım önleyici etkisi:Antikatabolik(kas yıkımını,erimesini önleyici) özellikleri nedeniyle düşük karbonhidratlı diyetlerde(yağlardan kurtulmak için) kullanılabilir.

simdide gelelim herseyin yan etkisi oldugu gibi efedrininde yan etkileri elbette mevcut...:

Tabiiki yan etkileri vardır:Hızlı kalp atışı,Uykusuzluk,İştahsızlık,Yüksek tansiyon(bir çok hastalığın kaynağı), Titreme,Başağrısı,Baş dönmesi.Bu yüzden çok sık ve uzun süreli kullanılmamalıdır.Ayrıca sık kullanma sonucu pozitif etkileri azalacaktır.Çünkü vücut buna alışacak ve daha fazla doza gereksinim duyacaktır.Su yosunu,elma sirkesi ve B6 vitamini gibi doğal maddeleri yağ yakmada efedrin yerine kullanabilirsiniz.

Not: simdi arkadasim benim sana anlattiklarim denediklerim sana öneri degildir. sadece bilgilenmen icin yazdim. heryerde bulunabilen bir ilac oldugu biliniyor. kullanip kullanmamak sana kalmis ve sen bunu google gibi dev arama motorlarinda taratarak cok daha fazla bilgi alabilirsin..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

doping hacı murat 124 e nitro takmak gibi bişey.

onun yerine multıvitamin supradyn kullan . sabaha kamyon devirme garantilidir.akşamdan içersen :D

Temel adalettir .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek

Bana göre doping, donanımlarda yapılan overlock işleminin başka bir tabiridir.

Maksimum çalışma frekansı X olan bir donanımı, saat frekans ayarları ile oynayarak X2 şeklinde çalıştırmak, hız ve performans bazında iyi sonuçlar verecektir ama aşırı ısınma ve donanım parçasının ömrünün kısalması gibi yan etkileri de kaçınılmaz olacaktır.

Şimdi şöyle anlatalım:

İnsan bir donanımdır, çalışma frekansı ise ömrüdür. Enerji içecekleri ve doping ise, saat frekans  ayarları ile oynayıp, maksimum derecede enerji almasını sağlayan saat frekans ayarlarının değiştirilmiş oranıdır. Aşırı ısınma ve kısa ömür de insan ile endekslidir.

Evet.

Bunun dışında halk arasında anlatılan rivayetlere göre, doping, body, energy drink'ler... kısırlığa ve iktidarsızlığa sebebiyet verebiliyormuş.

Wellcome to Digital Hell! I"am Real VoLaTiLe Help!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sporcu musun sen ?

evet neden sordun? moruk ben bi konuda yardım istedim böle sorular sormayın...

Doping olayından vazgeçtim vücutta uzun yılar kalıyormuş kalmayan bi öneriniz varmı vücuttan çabuk atılan?

Mesaj cagatay09 tarafindan 14 Ekim 2008 (Sali) 00:19 tarihinde yazildi.

'''peki o zaman sana bi isim vereyim kardesim. : -EFEDRİN- bu ne mi? kendim bi süre kullandim neden mi kullandim okul ders muhabbetleri nedeniyle antrenman olarak arkadaslarimdan geri kaldigim zamanlarda bana verilen buydu. antrenmana ve o anki yüksek tempoya hemen alisman icin verilen birseydir. mac esnasinda kosu dayaniklilik gibi unsurlarda digerlerinden geri kalmamak icin alinirdi.. benim aciklamam budur.. birde litaratürlerde nasil geciyormus bakalim buyrun:

Bir hormon birleşimi olmayan bu maddenin vücuda 3 etkisi vardır.Bu etkiler sırasıyla;1- Yağ yakıcı etkisi: Vücut ısısını arttırarak ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı kolaylaştırır. Kahve ve aspirin ile birlekte alınırsa etkisi ikiye katlanır.Bilimsel araştırmalar 25mg efedrin,200 mg kafein,300 mg aspirin karışımının yağ yakmak için uygun doz olduğunu ve günde 3 defa yemeklerden yarım saat önce alınırsa kayda değer düzeyde yağ yaktığını kanıtlamıştır.2-Güç arttıcı etkisi: Özellikle antrenmanlardan bir saat önce 25-50 mg efedrin ile %10'a kadar kuvvet artışı sağlanabilir. Kaslar ve merkezi sinir sistemine yaptığı bu etkiyle daha istekli antrenman yapabilir ve daha fazla ağırlıklarla çalışabilme kapasitesi nedeniyle güç artışı ve kas yapımını arttırabilir. 3-Yıkım önleyici etkisi:Antikatabolik(kas yıkımını,erimesini önleyici) özellikleri nedeniyle düşük karbonhidratlı diyetlerde(yağlardan kurtulmak için) kullanılabilir.

simdide gelelim herseyin yan etkisi oldugu gibi efedrininde yan etkileri elbette mevcut...:

Tabiiki yan etkileri vardır:Hızlı kalp atışı,Uykusuzluk,İştahsızlık,Yüksek tansiyon(bir çok hastalığın kaynağı), Titreme,Başağrısı,Baş dönmesi.Bu yüzden çok sık ve uzun süreli kullanılmamalıdır.Ayrıca sık kullanma sonucu pozitif etkileri azalacaktır.Çünkü vücut buna alışacak ve daha fazla doza gereksinim duyacaktır.Su yosunu,elma sirkesi ve B6 vitamini gibi doğal maddeleri yağ yakmada efedrin yerine kullanabilirsiniz.

Not: simdi arkadasim benim sana anlattiklarim denediklerim sana öneri degildir. sadece bilgilenmen icin yazdim. heryerde bulunabilen bir ilac oldugu biliniyor. kullanip kullanmamak sana kalmis ve sen bunu google gibi dev arama motorlarinda taratarak cok daha fazla bilgi alabilirsin.. ''''

Hocam EFEDRİN dediğin şey vücuttan hemen atılabiliyormu yoksa buda uzun yıllar 3 4 yıl filan vücutta kalıyormu? eğer hemen atılan birşeyse bunu kullanabilirim....

Doping dışında önericeğiniz işime yarıycak bişiler varmı?

dışarda çok ses var içerde uzay.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    sonuc itibariyle vücuda alinan bir kimyasal bilesim artık günümüzde ne zaman alirsan al tespit edilebilir dereceye geldi.. efedrini hic antrenman yapmayan birisinin almasi sakıncali.. hali hazirda alinmaz. insan yinede biraz antrenmalara baslamis olmali 2 haftalik yada 3 haftalik gibi. daha sonra agir dayaniklilik altina girilecegi zaman cabuk adapte olmani saglar. örnegin maclarda kosmayan birisine efedrin vermeye calisirdi hoca. aslinda bi nevi kismi doping gibi birsey. ilgi alani genelde yag yakmayi hizlandirmasi oldugu icin zayiflamak icin kullanilir.. efedrin sürekli alinmaz cünkü ileride bagimlilik, yüksek tansiyon sürekli kusma yapiyor. bu yüzden antrenmana adapte olduktan sonra en cok 2 defa antrenmandan önce aliyordum ben ve bir daha sezon maclari bitesiye kadar kullanmiyordum. bak dostum hali olmayan halsiz olan. kosmaya isteksiz durumda olan. agirlik antrenmanini yapamayanlara bizim hoca cok verirdi. ama sadece baslangic icin verirdi. amatör maclarda sık sık kullanildigini duydum bu ilacin. cünkü ilac cok ucuz. 10 tabletlik kutular 2 ytl filanmis. ister dene ister deneme ama biliyosunki sorumlumluk sende. isin ucunda bagimli olmakta var. ne biliyim hosuna gidip sürekli kullanmak isterde ileride dönemlerde taklaya gelirsin. dikkatli ol. bu tür seyler adami erkenden yaslandirir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

hocam çok kullanmak değil mesela uzun zamnadır maça çıkmamıştım 5dk maç sürücek biraz sağlam olmak istiyorum antremanlarda koll ve bacak çalıştırıyorum ağırlık halter filan orda daha fazla kapasite zorlamak için gibi yani analatilbdim heralde...

EFEDRİN denilen şey  herhangi bir tesste çıktığında doping maddesi sınıfına girermi onu merak ediyorum? doping yüzünden spor hayatımın bitmesini istemem.. EFEDRİN TEST YAPILIRSA FİLAN DOPİNG SINIFINAMI GİRİYOR?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    sanirim doping sinifina giriyor dostum.. sonucta olagandan fazlasini gösteriyosun.. sadece buradan bakarsak doping anlamina geldigini görüyoruz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saint_of_rock
    saint_of_rock's avatar
    Erkek

ya hocam vücuta aşırı 12mg mı ne kafein tespit etttiklerinde  doping almış oalrak kabul ediliyormuşsun. ben çok fazla kahve içerim sever kahve içmeyi  sabahlara akşamları kesin içerim  maçtan önce vücudumda kafein olma olasılığı yüksek??? redbull gibi içecekler kafein içeriyormu?

sevgilimin annesi hakem ona sordum şimdi efedrin  gibi bir doping maddesi alsam vücutta ne kadar kalır diye. bunu bir  öğreniiym yeter...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

hocam amatör oynuyor isen

probem olmaz niye kasiyon bu kadar

redbullda asiri kafein var ama öyle kahve cok icmekle falan doping olmaz merak etme. kafein derken yanında diger bilesenlerde önemli doping etkisi yapmasi icin. kısaca uyarici derler buna..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    saint_of_rock bunu yazdı:
    gazili_tarzan bunu yazdı:

len barıyonuz çocuga ((: hoca ben sana benim spamları atayım bulursun ordan hehheh nereye üye olduysam ordan burdan geliyo (((: bari bi işe yarasın eheheh

edit:  saint_of_rock 

ayrıca hocam şu imzayı değiştir bi dopingi bulamamışın bide her türlü ürün bulunur demişin :|

hocam dopingde buldum ama dediki en az 5yıl vücutta kalır bende  bu zaman içinde çeşitli büyük müsabbaklara katılcağım için doping olayından vazgeçtim bulunursa ömür byou lisans alamam die birşey duydum...   nese  doping olayındanda vazgeçitm şimdi kilo almadan kas dayanıklılık filan yapıcak şeyler öenerebilirmisiniz... .    türkiye şampiyonası e lemlerine 25 gün var   12gün sonrada istanbuda turnuva var... 12gün sonuna kadar maksimum yararı alabilceğim şeyleri sööylermisini

heaa ((: sana sabahları balla kaymak lazım ozaman ((:

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 9522 Toplam Mesaj: 49