Dövme Yaptırcam Japonca

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

dogru vucuda zarar verıyorsun vucuda acı cektırıyorsun ondan allah razı degıl hele kı altında dıkkat cekmek unsuru yattıgından o daha ayrı bı gunah bız neden gunah oldugunu konusmuyorduk ama neden abdestın kabul olmadıgını konusuyorduk

sence haksızmıyım derıyle suyun teması degıl abdestdekı o ınce ayrıntı

verdıgım ornek gıbı alkollu ınsanın da abdestı kabul olmaz derıyle ne alaka ? haksızmıyım ?

dovmede de kabul olmaz sonucta vucuda ıslenen yabancı bı madde ! 

mimi " yim ben ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Tabiki bazı dövmeler suyun yeteri kadar deriye nufuz etmesini engelliyor ve abdestin geçersiz oluyor, ama hint dövmeleri geçiriyormus diye duydum :S

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    bence insanlar dövmeleri olduğu sürece cünüp gezerler .. :D ahahhaha ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Mide bulandirici birsey ,ne dovmesi nerenizi dovduruyorsunuz,getirin ben doverim :) ...abi birakin dogal olun biraz ,anlamadiginiz cince yaziyi bastiracan koluna bacagina dolasacan ortada :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    ruhkanseri bunu yazdı:
    -----------------------------

amele_2 usta kadınların kullandıgı sac boyasını dusun

acıkca soyleyeyım kadınlar sacını boyatmadan once gıder bı abdest alır oyle boyatır cunku boyalı sacın ıcıne su ıslemedıgınden abdest kabul olmaz

sımdı dovmeyıde derı yı kullanarak derının altına ıslıyolar

soyle soyleyeyım alkollu ınsanın da aldıgı abdest kabul olmaz alkol kana karısıyo derıyle bıle ılgısı yok ozaman senın dedıgıne gore alkollu ınsanında abdestı kabul olur oluyo :)

celıskı...

o zaman kolonya da sürme kanserli bacım sen onda da alkol var karışır derinin arasından kana fln maazallah.

yarana da alkol sürme malum açık yara kana karışır sonra abdest tutmazsın.

çelişki nerde?

alkol insanın bilincini etkileyip kişiyi saldırgan yahut farklı ruh hallerine soktuğu ve uzun sürede vücuda zararlı olduğu için haram olmasın sakın?

ayrıca allah bilir kimin abdestini hangi şartlar altında kabul edip etmeyeceğini.

ayrıca dövmede alkol yok bildiğim kadarı ile bildiğin mürekkep (kalitelisinden)

kendine eziyet olarak günahtır gerisi hikayedir

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:
    Geçen gün bu dövme olayını bende bir büyük bir İslam alimine sordum. Kendisi neden yapmak istediğimi sordu, bunun günnahı vucuduna zarar veriyorsun, bundan Allah razı değildir dedi. Günahının derecesini sorunca içki içmek kadar günah değildir dedi...

Hoca öyle demiş ama yüzyıllardır gelen bir gelenek war doguda bilirmisin bilmiyorum. Ben anlatayım ben mardinliyim benim büyükanneminde anneanneminde ve onların annesinin de hepsini yani yüzlerinde dövmeler war düşün büyükannem 12 yaşındayken yaptırmış ve hala duruyo yeni yeni silinmeye başlamış kadın 70 yaşlarında.Onun için bu artık bir gelenek olmuş durumda bazı yerlerde eger böyle bir şey öne sürülseydi zaten Türk-İslam kültürüne geçmezdi diye düşünüyorum..

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

amele_2
    ................

gülüm çelişki nerde? 

alkol insanın bilincini etkileyip kişiyi saldırgan yahut farklı ruh hallerine soktuğu ve uzun sürede vücuda zararlı olduğu için haram olmasın sakın?

.............................

bi kere o gülüm dedıgın kısı dıkkat et dıkenını fena batırır ! kimsenın gülü mülü degilim ben !

ayrıca kolanya ucucu madde saf alkol olsaydı oda gunah olurdu ! ki nitekım tam acıklama yapılmadı ama onuda duydum abdestden sonra namaza durucagınız zaman kolanya surmeyın denıldıgını

öff niye anlatıyorum kı gıt arkadasım dövdür sagnı solunu bende sildirmişligin acısını o cektıgım ızdırab yanıma kar kalmıs olsun üstüne soguk su ıcım !

sonra dıger dunyada goruruz noluyomus?

mimi " yim ben ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    ruhkanseri bunu yazdı:

amele_2
    ................

gülüm çelişki nerde?

.............................

bi kere o gülüm dedıgın kısı dıkkat et dıkenını fena batırır ! kimsenın gülü mülü degilim ben !

ayrıca kolanya ucucu madde saf alkol olsaydı oda gunah olurdu ! ki nitekım tam acıklama yapılmadı ama onuda duydum abdestden sonra namaza durucagınız zaman kolanya surmeyın denıldıgını

öff niye anlatıyorum kı gıt arkadasım dövdür sagnı solunu bende sildirmişligin acısını o cektıgım ızdırab yanıma kar kalmıs olsun üstüne soguk su ıcım !

sonra dıger dunyada goruruz noluyomus?

ben sana cehennemden el sallarım merak etme :D:D:D

ayrıca en ayar olduğum şeydir dövme küpe vb dalgaları

ama biraz mantıklı düşünün

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    yTSe_JaM bunu yazdı:

EmiRReiS bunu yazdı:
    Geçen gün bu dövme olayını bende bir büyük bir İslam alimine sordum. Kendisi neden yapmak istediğimi sordu, bunun günnahı vucuduna zarar veriyorsun, bundan Allah razı değildir dedi. Günahının derecesini sorunca içki içmek kadar günah değildir dedi...

Hoca öyle demiş ama yüzyıllardır gelen bir gelenek war doguda bilirmisin bilmiyorum. Ben anlatayım ben mardinliyim benim büyükanneminde anneanneminde ve onların annesinin de hepsini yani yüzlerinde dövmeler war düşün büyükannem 12 yaşındayken yaptırmış ve hala duruyo yeni yeni silinmeye başlamış kadın 70 yaşlarında.Onun için bu artık bir gelenek olmuş durumda bazı yerlerde eger böyle bir şey öne sürülseydi zaten Türk-İslam kültürüne geçmezdi diye düşünüyorum..

Hocam o doğuda yakılanlar ile dövmecilerdeki madde aynı değil. Doğudaki o annelerimizin yaptıkları kına tarzı madde onlar sorun teşkil etmiyor  :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jezreel
    jezreel's avatar
    Erkek

http://www.tattooartists.org/

den bakıp orjinal birşey çıkarabilirsin türkiyede herkez yapıyor zaten düşündüğün dövmeyi illaki ileride sildirirsin

gaipten görüntüler
Toplam Hit: 10211 Toplam Mesaj: 79