Dövme Yaptırcam Japonca

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amele_2 Ben geçici dövmenin cenabet etmediğinden bahsetmedim bence sen düşün.. 

Kalıcı dövme ömür boyu cenabet kılar insanı bunu tartışman bile komik.. Ama Allaha tövbe edersen,pişmanlık duyarsan vs. Buda Allahın merhametine kalmış birşeydir Allahla kul arasındadır..

Alkol alan bir insan o alkolun vucudttan atılacağı süre kadar Cenabet veya günahkar gezdiğini bilirsin.. Bira 4güne atılıyormuş.. İçkiyle dövme tamamen farklı..

Yani ömür boyu deri altında veya deri üstünde kalan birşeyi dışarı atamadığını düşünürsek.. Gusul abdestinin farzınında İğne ucu kadar su değmemiş bi yer kalmıcak şekilde olduğunu anımsatırsak aradaki çelişkiyi sen kur..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    persian bunu yazdı:
    -----------------------------

amele_2 Ben geçici dövmenin cenabet etmediğinden bahsetmedim bence sen düşün..

Kalıcı dövme ömür boyu cenabet kılar insanı bunu tartışman bile komik.. Ama Allaha tövbe edersen,pişmanlık duyarsan vs. Buda Allahın merhametine kalmış birşeydir Allahla kul arasındadır..

Alkol alan bir insan o alkolun vucudttan atılacağı süre kadar Cenabet veya günahkar gezdiğini bilirsin.. Bira 4güne atılıyormuş.. İçkiyle dövme tamamen farklı..

Yani ömür boyu deri altında veya deri üstünde kalan birşeyi dışarı atamadığını düşünürsek.. Gusul abdestinin farzınında İğne ucu kadar su değmemiş bi yer kalmıcak şekilde olduğunu anımsatırsak aradaki çelişkiyi sen kur..

iyide güzel kardeşim dövme deri altında diyorum sana

sen deri altını nasıl yıkıyorsun bunu bana bi açıklamısın?

deri altı-deri üstü diyorum

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yTSe_JaM bunu yazdı:

EmiRReiS bunu yazdı:
    Geçen gün bu dövme olayını bende bir büyük bir İslam alimine sordum. Kendisi neden yapmak istediğimi sordu, bunun günnahı vucuduna zarar veriyorsun, bundan Allah razı değildir dedi. Günahının derecesini sorunca içki içmek kadar günah değildir dedi...

Hoca öyle demiş ama yüzyıllardır gelen bir gelenek war doguda bilirmisin bilmiyorum. Ben anlatayım ben mardinliyim benim büyükanneminde anneanneminde ve onların annesinin de hepsini yani yüzlerinde dövmeler war düşün büyükannem 12 yaşındayken yaptırmış ve hala duruyo yeni yeni silinmeye başlamış kadın 70 yaşlarında.Onun için bu artık bir gelenek olmuş durumda bazı yerlerde eger böyle bir şey öne sürülseydi zaten Türk-İslam kültürüne geçmezdi diye düşünüyorum..

heahhh aynen bende öle diecektim.. agzına saglık bea gözüm.. bende d.bakırlıyım ve benim babaannemin ellerinde yüzünde böle işaretcikler war.. bu işaret dogarken yapılır taki ölünceye kadar.. silinmez..

Yetim düşler bekçisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    + bu dediğiniz dövmeler hint kınasından yapılmaz mı ?

Yetim düşler bekçisi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

koka durumu özetlemiş:)

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:
    ruhkanseri bunu yazdı:

amele_2
    ................

yarana da alkol sürme malum açık yara kana karışır sonra abdest tutmazsın.

gülüm çelişki nerde?

alkol insanın bilincini etkileyip kişiyi saldırgan yahut farklı ruh hallerine soktuğu ve uzun sürede vücuda zararlı olduğu için haram olmasın sakın?

.............................

bi kere o gülüm dedıgın kısı dıkkat et dıkenını fena batırır ! kimsenın gülü mülü degilim ben !

ayrıca kolanya ucucu madde saf alkol olsaydı oda gunah olurdu ! ki nitekım tam acıklama yapılmadı ama onuda duydum abdestden sonra namaza durucagınız zaman kolanya surmeyın denıldıgını

öff niye anlatıyorum kı gıt arkadasım dövdür sagnı solunu bende sildirmişligin acısını o cektıgım ızdırab yanıma kar kalmıs olsun üstüne soguk su ıcım !

sonra dıger dunyada goruruz noluyomus?

ben sana cehennemden el sallarım merak etme :D:D:D

ayrıca en ayar olduğum şeydir dövme küpe vb dalgaları

ama biraz mantıklı düşünün

amele abi :D zebanilerle halayda cekeris ne dersin :P

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    valla çince yaptır bence o daha güzel.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anaconda
    anaconda's avatar
    Erkek
    hmm arkadaslar bende günah oldugunu sanmıyorum dövmenin :S cunku muslumanlık mantık dini simdi sen zaten abdest alırken derinin altını ıslatarak almıyorsun cok sacma ve kuranda bunun için geceb hic birsey yokmus oyle dendi bana eger varsa cıkarın tartısalım bu arada japonca.çinceden vaz gectim heralde ambigram ı aklıma soktunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

nakamura2 bunu yazdı:
    sunyy2003 yok hacım seviom genel olarak bilmiom ama seviom kendimi bir nevi japon-türk karışımı bişey gibi hissediom:D manita yok japon da sevgilimin gözleri çekik:D

hacırealkarnasyon olayı olmasın yani eski yaşamından kapondun :D:D:D 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

cogu kisininde yanlis bildigi sey budur arkadaslarim.. ben yapticaktim we dusundugunuzden cok arastiridm

dowme yaptirinca abdest sayilmaz deniyor bu yanliz nedeni ise derinin orda kapanmasidir. yanlis bu dusunce cahilliktir.

dowme olu deriri altina islenir.. dowme yapilan yer terler. madem deriyi kapıyor nasil terliyorsunuz. terliyen yerde abdest de su deger. mesela kupe takiyorsaniz kupenin deligide engel olmaz.. bunlar yanlis bilgidir dincilerin fikirleridir kanmayin.. eger terlemese bir sozum olmaz ama terliyor sa o derinin islevi wardir. we su deeer oraya ..

arkadasim yaptirabilirsin ne dinen neede saglık oarlak bir szarari yoktur.

istersen istanbulda oturuyorsan ben dowme icin sana bi kac temiz yer onerebialirim..

Nerede o eski günler...
Toplam Hit: 10222 Toplam Mesaj: 79