folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dracula Fatih Sultan Mehmet'i Öldürdü (Güya)

Dracula Fatih Sultan Mehmet'i Öldürdü (Güya)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ya birader senin mis gibi tarihin varken film çekmez, animasyon yapmaz, dizisini "düzgünce" yapmazsan olacağı bu.

Öğlen kim kiminle evlenecek, akşam üstü yengsine kayan diziler, gece silahlı ölümsüz polatı yaparsan adamlar gelir bunu yapar.

---

Atatürk 20. yüzyılın en barışçıl ve en güçlü lideriydi. Ne oldu ? Bir Atatürk hakkında yapılan filmlere bak, birde Hitler. Sonra Hitler gibi faşistler olmasın. E birader bi zahmet kendi tarihin, kendi liderlerin hakkında kitap yaz, film çek be...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

@drkill 

hacı umarım tüm yazdıkların bana ithafen değildir?

reelde yabancı tandıgım olmadıgından en azından internet ortamında tanıştığım kişilere doğruyu öğretiyorum mesela ?

1 kişi 1 kişidir

piramitin üstü hep kirli kalır diyorsun da

napak hiç mi tepki göstermeyek hacı?

ben doğru olduğunu düşündüğüm şeyi savunurum, gerekeni yaparım, gerisi beni bağlamaz, konu ne olursa olsun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

@drkill 

hacı umarım tüm yazdıkların bana ithafen değildir?

reelde yabancı tandıgım olmadıgından en azından internet ortamında tanıştığım kişilere doğruyu öğretiyorum mesela ?

1 kişi 1 kişidir

piramitin üstü hep kirli kalır diyorsun da

napak hiç mi tepki göstermeyek hacı?

ben doğru olduğunu düşündüğüm şeyi savunurum, gerekeni yaparım, gerisi beni bağlamaz, konu ne olursa olsun

Seni kast etmedim tamamiyle. Ve sana tepki verme demiyorum hocam. Ama tepki verdiği halde bunu belli etmeden bu konuyu fazla büyütmeyenlere saldırmanın manası yok. Bunu söylemek istedim sadece.

Herhangi birisini kıracak birşey yazdıysam, ne olursa olsun özür dilerim herkesten.

Hayırlı akşamlar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Herkes metazori optimizm vizörüyle bakmış konuya.

Şurada şu muhabbetti yapan adamları  ben merak ediyorum, ulan atatürk'ü de bir animasyon filmdinde yaban arısına öldürtürlerse sakın gelip bangır bangır zırlamayın, metazori optimizm bakış açısına dönün.

Hepsi polyanna olmuş, hele o kenan komutan esprisini yapanların merak ediyorum kenan komutan kadar beyni var mı?

İnsan kafasını yitirmiş birinin yaptığı bir şeyi örnek sunarak, şu tip ihtişamlı bir insana yakıştırabilir mi? Normal olan yapmaz gibime geliyor be, boşver.

Fatih Sultan Mehmet Han

Bir neslin Cevheridir, mücevheridir, komutanıdır, elin gavuru bile gelip ziyaret eder, ülkemizdeki içgüveyleri, ne var yani diyor.

Ben bizim adımızı yüceltmek için savaşmış hiç bir er nefer ve komutan ayırmaksızın, bu tip bir duruma düşmesini istemem.

Gizli kalleşlik bu.

Film deyip geçmeyeceksin, bunu izleyen izbe bir ülkedeki adam, bunu böyle lanse edecek aa vlad türklerin şanlı komutanını indirdi diyecek, herkes gerçeği bilip araştırmaz.

Hayır gerçek olsa gerçekliği yüzünden gam yemeyeceğim.

Kurtuluş Savaşına fatih değil DEDEM katılmıştı. Bilmem anlatabiliyor muyum? Atatürk'e seve seve saygı duyacaksın.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yahudiler nazileri bi s*kmedikleri kaldı filmlerde dicem de onuda yapıyorlar aq : ) Almanların umurlarında değil

ersn tarafından 10/Eki/14 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Yarın bu filmi izlemeye gideceğim yabancı bir arkadaşla. Daha önce haber sitesinde gördüm bu olayı, arkadaşa söyledim istersen gitmeyelim dedi, ben de gidelim dedim..

Gidip izleyip ondan sonra gerçekleri anlatmak istiyorum..

yüzyıllarca türklerden dayak yemiş avrupa milleti ancak filmlerde türkleri yenebilir.. hala kuyruk acıları var.. milliyetçilik yapmıyorum ama türk olmanın ayrı bir gururu var. Şuanki siyasi düzeni geçelim, tarihten gelen bir saygınlık var.. Bugün çinli bir arkadaşla çok zaman geçirdik ve türkler için çok iyi düşünüyor, 1000 yıl önce komşuluk yapmış bir milletiz ama adam benimle konuşurken saygıyla konuşuyor. Avrupalılara da türk'üm diyince bir duraksıyorlar.. Bazen korku oluyor bazen ilgi oluyor.. Maalesef tarih derslerinde türkleri çok kötü gösteriyorlar ya da türk'lerin izlerini silmeye çalışıyorlar..

işte bu filmde bunun tipik bir örneği... hayali kahramanlarla dayak yedikleri milletten öç alıyorlar akılları sıra...

film amerikan yapımı olmasına rağmen, amaç bellidir.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Yahudiler nazileri bi s*kmedikleri kaldı filmlerde dicem de onuda yapıyorlar aq : ) Almanların umurlarında değil

yanlışın var hocam, almanlar utanıyor bu konuda. o yüzden konularını açmak istemiyorlar hiç :) ben hiç bir almanın ağzından yahudilik ile ilgili bir şey duymadım.. Onlar için kara bir duvar gibi. O yüzden sana umurlarında değil gibi geliyor. Bu bir utanç kaynağı. Sadece nazilerin değil avrupanın bir utanç kaynağı, eski çek kız arkadaşım demişti, bugün filistine yaptıklarına bizim ses çıkarmamızın nedeni, tarihte yahudilere almanların yaptıklarıdır diye..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Yarın bu filmi izlemeye gideceğim yabancı bir arkadaşla. Daha önce haber sitesinde gördüm bu olayı, arkadaşa söyledim istersen gitmeyelim dedi, ben de gidelim dedim..

yüzyıllarca türklerden dayak yemiş avrupa milleti ancak filmlerde türkleri yenebilir.. hala kuyruk acıları var.. milliyetçilik yapmıyorum ama türk olmanın ayrı bir gururu var. Şuanki siyasi düzeni geçelim, tarihten gelen bir saygınlık var.. Bugün çinli bir arkadaşla çok zaman geçirdik ve türkler için çok iyi düşünüyor, 1000 yıl önce komşuluk yapmış bir milletiz ama adam benimle konuşurken saygıyla konuşuyor. Avrupalılara da türk'üm diyince bir duraksıyorlar.. Bazen korku oluyor bazen ilgi oluyor.. Maalesef tarih derslerinde türkleri çok kötü gösteriyorlar ya da türk'lerin izlerini silmeye çalışıyorlar..

işte bu filmde bunun tipik bir örneği... hayali kahramanlarla dayak yedikleri milletten öç alıyorlar akılları sıra...

Filmde adam yarasa falan olucak aman sakın oraları gerçek sanma hocam.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Şimdi beyler, kardeşler, abiler; film yani altı üstü film.

Ama emin olun az çok biliyorum filmdir, gazetedir vs yayın-basın organlarının, sanatın nasıl bir propaganda aracına dönüşebileceğini, örneklerini de görüyorum, biliyorum. Ama emin olun bu dediğiniz filmin böyle bir etki yaratacağını sanmıyorum. Bizim kendi saçma salak dizilerimiz-filmlerimiz kadar bizi rezil edemez. Yeterince dert yokmuş gibi bir de bunu dert edinmeyin diyorum.

Bir de şu olaya kızıyorum, hani tamam Fatih Sultan Mehmet bizim ceddimizdir ama ya tanrının kırbacı Attila? Ya kelleminarlar yaptırtan Timur Han? Arap zulmüne karşı yakıp yıkan Hülagü Han? Ezip geçen Cengiz Han? Hani son kurtarıcımız Atatürk? Türk'ün en değersiz olduğu Türk devleti olan Osmanlıyı savunmak daha tatlı tabi, çünkü Müslümanlar :D Amına koyim kıçının dibinde Atatürk heykeli yakılıyor adamın skinde değil, alakasız alakasız şeylerle uğraşıyor, bir de milliyetçi söylemlerde bulunuyor..

***Siz böylesiniz ya da değilsiniz müridler bilmiyorum yani direk sizi yaftalamıyorum, ikinci paragrafta içimi döktüm sadece.

Ekleme: Şimdi düşündüm de Atatürk'ü bir vampirin öldürdüğü film yapsalar ya da böyle Cengiz Han kurt adam oluyo falan "hayal gücünüzü sikeyim sizin" derim, çok gülerim amk :D

Bir ekleme daha: Biz barbarız amk, Türk dediğin savaşçıdır! Yüzyıllarca kan dökerek, yakıp yıkıp yağmalayarak korku salmışız dünyaya! Türkler barbar değildir diyen Türk değil emeklidir anca amk. (Bkz: Şey pardon biz geldikte anadolunun kapılarını bize açar mısınız rica etsek acaba? Lütfeeeeğn)

wasd tarafından 10/Eki/14 21:31 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam avrupada durum nasil bilmiyorum ama turkum deyince burada (abd) de genelde insanlar korkuyor. burada tarihten haberi olanlar, osmanliyi (dolayisiyla turkleri) barbar, savasci, yikici bir toplum olarak biliyor. hatta kimisi dile getiriyor bunu direk, uzun uzun tartisiyoruz. tarihten haberi olmayan da turkleri tanimiyor bile. yani fikir sahibi degil (saygiyi vs. gectim). 

ama ortada bir gercek var ki, osmanlidan sonra kendimizi -iyi ya da kotu- tanitacak pek de birsey yapmamis/yapamamisiz. su aralar iyiye dogru bir gidis var sanirim. (ya da bana oyle geliyor)

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 5950 Toplam Mesaj: 63