folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Dracula Fatih Sultan Mehmet'i Öldürdü (Güya)

Dracula Fatih Sultan Mehmet'i Öldürdü (Güya)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sonra insanlar aptal diyince laf söylüyorlar bana -_-

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Yarın bu filmi izlemeye gideceğim yabancı bir arkadaşla. Daha önce haber sitesinde gördüm bu olayı, arkadaşa söyledim istersen gitmeyelim dedi, ben de gidelim dedim..

Gidip izleyip ondan sonra gerçekleri anlatmak istiyorum..

yüzyıllarca türklerden dayak yemiş avrupa milleti ancak filmlerde türkleri yenebilir.. hala kuyruk acıları var.. milliyetçilik yapmıyorum ama türk olmanın ayrı bir gururu var. Şuanki siyasi düzeni geçelim, tarihten gelen bir saygınlık var.. Bugün çinli bir arkadaşla çok zaman geçirdik ve türkler için çok iyi düşünüyor, 1000 yıl önce komşuluk yapmış bir milletiz ama adam benimle konuşurken saygıyla konuşuyor. Avrupalılara da türk'üm diyince bir duraksıyorlar.. Bazen korku oluyor bazen ilgi oluyor.. Maalesef tarih derslerinde türkleri çok kötü gösteriyorlar ya da türk'lerin izlerini silmeye çalışıyorlar..

işte bu filmde bunun tipik bir örneği... hayali kahramanlarla dayak yedikleri milletten öç alıyorlar akılları sıra...

film amerikan yapımı olmasına rağmen, amaç bellidir.. 

hocam avrupada durum nasil bilmiyorum ama turkum deyince burada (abd) de genelde insanlar korkuyor. burada tarihten haberi olanlar, osmanliyi (dolayisiyla turkleri) barbar, savasci, yikici bir toplum olarak biliyor. hatta kimisi dile getiriyor bunu direk, uzun uzun tartisiyoruz. tarihten haberi olmayan da turkleri tanimiyor bile. yani fikir sahibi degil (saygiyi vs. gectim). 

ama ortada bir gercek var ki, osmanlidan sonra kendimizi -iyi ya da kotu- tanitacak pek de birsey yapmamis/yapamamisiz. su aralar iyiye dogru bir gidis var sanirim. (ya da bana oyle geliyor)

korkanlar çok var hocam, öyle adamlar gördüm ki ödleri kopuyor. zaten avrupadaki çoğu insan korkak yetişmiş, höt desen ölecekler .. ama araştırmış az bilgisi olanlar hayranlık duyuyor, ya da ön yargısı olmayan ya da benim anlattığım arkadaşlar cidden çok beğeniyorlar. Bir sürü insana elimden geldiğince anlatıyorum, diğer ülkelerin yaptıkları sömürüyü ve osmanlının yapmadğını anlatıyorum v.s.  Öğrendikçe çok ön yargıları kırılıyor. Kültürümüze hayran oluyorlar.. düşün MIT de okumuş hoca bile istanbul'a kesinlikle gitmek istiyorum dedi :)

bazılarınn önyargısını kırmak çok zor, ama hiç bir şey yapmamaktansa uğraşmak çok iyi.. mesela yarın gelecek olan arkadaşım dün bana dediki, ben islam'ı böyle bilmiyordum, sayende çok iyi şeyler öğrendim v.s. elimden geldiğince iyi şeyler anlatmaya çalışıyorum. maalesef bazı insanlar imajımızı zedelemiş..

Evet günümüzde türkiye nin anlatılacak pek bi şeyi yok.. Osmanlı üzerinden daha çok gidiyorum.. Bir de genelde son yıllarad türkiye nin yükseldiğini çok kişiden duydum. Tayyip i seven, onu başarılı bulan çok insan var avrupada yabancı olarak.

@mbk, düşük seviyedeki beyinlere cevap vermiyorum maalesef..

unbalanced tarafından 10/Eki/14 21:33 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Yarın bu filmi izlemeye gideceğim yabancı bir arkadaşla. Daha önce haber sitesinde gördüm bu olayı, arkadaşa söyledim istersen gitmeyelim dedi, ben de gidelim dedim..

Gidip izleyip ondan sonra gerçekleri anlatmak istiyorum..

yüzyıllarca türklerden dayak yemiş avrupa milleti ancak filmlerde türkleri yenebilir.. hala kuyruk acıları var.. milliyetçilik yapmıyorum ama türk olmanın ayrı bir gururu var. Şuanki siyasi düzeni geçelim, tarihten gelen bir saygınlık var.. Bugün çinli bir arkadaşla çok zaman geçirdik ve türkler için çok iyi düşünüyor, 1000 yıl önce komşuluk yapmış bir milletiz ama adam benimle konuşurken saygıyla konuşuyor. Avrupalılara da türk'üm diyince bir duraksıyorlar.. Bazen korku oluyor bazen ilgi oluyor.. Maalesef tarih derslerinde türkleri çok kötü gösteriyorlar ya da türk'lerin izlerini silmeye çalışıyorlar..

işte bu filmde bunun tipik bir örneği... hayali kahramanlarla dayak yedikleri milletten öç alıyorlar akılları sıra...

film amerikan yapımı olmasına rağmen, amaç bellidir.. 

hocam avrupada durum nasil bilmiyorum ama turkum deyince burada (abd) de genelde insanlar korkuyor. burada tarihten haberi olanlar, osmanliyi (dolayisiyla turkleri) barbar, savasci, yikici bir toplum olarak biliyor. hatta kimisi dile getiriyor bunu direk, uzun uzun tartisiyoruz. tarihten haberi olmayan da turkleri tanimiyor bile. yani fikir sahibi degil (saygiyi vs. gectim). 

ama ortada bir gercek var ki, osmanlidan sonra kendimizi -iyi ya da kotu- tanitacak pek de birsey yapmamis/yapamamisiz. su aralar iyiye dogru bir gidis var sanirim. (ya da bana oyle geliyor)

korkanlar çok var hocam, öyle adamlar gördüm ki ödleri kopuyor. zaten avrupadaki çoğu insan korkak yetişmiş, höt desen ölecekler .. ama araştırmış az bilgisi olanlar hayranlık duyuyor, ya da ön yargısı olmayan ya da benim anlattığım arkadaşlar cidden çok beğeniyorlar. Bir sürü insana elimden geldiğince anlatıyorum, diğer ülkelerin yaptıkları sömürüyü ve osmanlının yapmadğını anlatıyorum v.s.  Öğrendikçe çok ön yargıları kırılıyor. Kültürümüze hayran oluyorlar.. düşün MIT de okumuş hoca bile istanbul'a kesinlikle gitmek istiyorum dedi :)

bazılarınn önyargısını kırmak çok zor, ama hiç bir şey yapmamaktansa uğraşmak çok iyi.. mesela yarın gelecek olan arkadaşım dün bana dediki, ben islam'ı böyle bilmiyordum, sayende çok iyi şeyler öğrendim v.s. elimden geldiğince iyi şeyler anlatmaya çalışıyorum. maalesef bazı insanlar imajımızı zedelemiş..

Evet günümüzde türkiye nin anlatılacak pek bi şeyi yok.. Osmanlı üzerinden daha çok gidiyorum.. Bir de genelde son yıllarad türkiye nin yükseldiğini çok kişiden duydum. Tayyip i seven, onu başarılı bulan çok insan var avrupada yabancı olarak.

@mbk, düşük seviyedeki beyinlere cevap vermiyorum maalesef..

Bence yazdıklarını tekrar okuyarak benim yazdığımın haklılığını anlarsın.

Fantastic film diye bi tür var yani.

Şu konuya bile tayyip'i falan koymuşsun hakaten seviyene hayran kaldım.Hadi selametle dua ile ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

muhtesem yuzyil gibi serefsizce hazirlanmis filmler diziler oldukca ne bekliyorsunki.. he de gec

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Mbk, ben açıklamamı yaptım hocam.. sen fantastik diyebilirsin.. türklerin konu olduğu filmlerde nedense hep kötüleniyor.. sonra da birisi çıkıp hayal ürünü, sadece senaryo gerçeklik ile ilgisi yok diyor. Ama insanların gözünde öyle görülmüyor işte.. Sen teoride öyle düşünebilirsin. Geçen bi konuda yazdım, makedonyalı arkadaşlar o muhteşem yüzyılı gerçek tarih olarak görüyor. ama senaristine sorarsan kurgu diyo.. İyi de insanlar böyle algılamıyor ve bunları hazırlayan da bu amaçla hazırlıyor

senin için hava hoş olabilir ama ben ülkemin,tarihiimin yanlış tanıtılmasına müsade edemem..

diğer şeye gelince, sadece türkiye nin yükseldiğini söylüyor bir çok kişi ve bunu da tayyip e bağlıyorlar. Allah şahit 1 kere bile tayyip e ya da lehine oy kullanmadım ve de kullanmayacağım da. Adamların görüşlerini aktardım sadece.. Türkiyenin neden daha çok güçlendiğini buna bağlıyorlar çünkü. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şehirlerini işgal etmiş, 3 gün yağma yapmış, şehri kan gölüne dönüştürmüş, en değerli ibadethanelerinden birini cami yapmış bi adama her fırsatta küfretmeleri normal. şaibeli bi ölümü de bu şekilde senaryolaştırmışlar.

bence sorulması gereken soru; bu lavuklar en sikindirik şeylerden dünya çapında kahramanlık filmleri çıkartırken hatta olmayan şeyleri var gibi anlatırken biz kendi tarihimizdeki sayısız efsaneden neden tek bir düzgün film çıkaramadık?

çanakkale destanının yarısı bunlarda olsa her sene en az 3 filmini yaparlardı. mitolojiye bakalım, türk mitolojisi aslında yunan mitolojisini de kuzey avrupa mitolojisini de (thor falan) siker atar. kaç filmimiz var türk tanrılarıyla ilgili?

gocunacak birşey yok. az bile yapıyorlar. öyle saça böyle tarak.

not : filmi izlemedim

Prometheus tarafından 10/Eki/14 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Unbalanced bence Türkleri avrupada amerikada falan pek zikine sallayan yok sen biraz psikolojik olarak farklı algılamışsın durumu bence.

Bizim türkler genelde avrupada artistlik yapıp kavga çıkardıkları gürültü çıkardıkları için insanlar Türküm diyince bazen insanlar biraz samimiyeti azaltabiliyor.Bunun sebebi tabi ki tarihle falan alakalı değil.Zaten genç nesil avrupalıların yarısı osmanlının sadece adını duymuş yada çok az bilgi sahibi.

Hani tarihden kalma bir korku var demek çok anlamsız olur.Nasıl sen bir moğol görünce "aha cengiz hanın soyu" diyip masanın altına saklanmıyorsan avrupalılarda da durum budur : )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@Mbk, ben açıklamamı yaptım hocam.. sen fantastik diyebilirsin.. türklerin konu olduğu filmlerde nedense hep kötüleniyor.. sonra da birisi çıkıp hayal ürünü, sadece senaryo gerçeklik ile ilgisi yok diyor. Ama insanların gözünde öyle görülmüyor işte.. Sen teoride öyle düşünebilirsin. Geçen bi konuda yazdım, makedonyalı arkadaşlar o muhteşem yüzyılı gerçek tarih olarak görüyor. ama senaristine sorarsan kurgu diyo.. İyi de insanlar böyle algılamıyor ve bunları hazırlayan da bu amaçla hazırlıyor

senin için hava hoş olabilir ama ben ülkemin,tarihiimin yanlış tanıtılmasına müsade edemem..

diğer şeye gelince, sadece türkiye nin yükseldiğini söylüyor bir çok kişi ve bunu da tayyip e bağlıyorlar. Allah şahit 1 kere bile tayyip e ya da lehine oy kullanmadım ve de kullanmayacağım da. Adamların görüşlerini aktardım sadece.. Türkiyenin neden daha çok güçlendiğini buna bağlıyorlar çünkü. 

Hangi ülkedesin bilmiyorum da Türkiye'de iç savaş çıktı çıkacak. Şu an Tayyipin sonucunu beklediği tek şey de HSYK seçimleri. Türkiye benim de ülkem ama şu filmi gerçek sanacak yabancı zihniyet te bi zahmet Türkiyeye gelmesin. Türkiyeye gelen turist sayısı belli yani.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

Dracula: Baslangiç (2014) 
    "Dracula Untold" (original title)

92 min  -  Action | Drama | Fantasy 

document - history mi yazıyo ben mi göremedim ? 

www.yesilgrow.com - Growshop
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

La bizim de zibilyon tane Cüneyt Arkın ve Tarkan filmlerimiz var Bizanslıları, Vikingleri falan dövdüğümüz. Bu kadar alınganlığa gerek yok bence.

while (1<2)
Toplam Hit: 5948 Toplam Mesaj: 63