Dreambox/IPTV Tavsiye Yurtdisi İcin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

Bu terimlere aslinda yabanciyim. Bir arkadastan duymustum dreambox vs diye android yüklü bir cihaz anladigim kadariyla, kodi yüklü geliyor ve oraya kanallar yükleniyor vs (kodi yi bir ara bilgisayarima kurmustum).

Simdi bende bir TV var cok yeni degil (aslinda arkadas getirdi), modeli samsung ue40f5070.

Yakinda 1 yillik ücretsiz TV aboneligi bitecek (internet alirken 1 yil ücretsiz olarak tv paketi hediye ettiler, https://www.sunrise.ch/en/residential/zuhause/smart-tv.html bizim kullandigimiz sanirim aylik 35 frank olani). Ben pek TV izlemiyorum ama arkadas arada bir izliyor. Aylik 35 frank (125 lira) vermek de pek mantikli bir olay degil. Evde 100 mbit internet var. 

Burda bir türk firmasi var sanirim canaksiz tv diye, bir cihaz satiliyor, ilk yil 299 frank (1000 tl civari) sonraki yillar da 249 frank (900 tl) ödemek gerekiyor. http://canaksiz.tv/

Böyle bir sey icin de bunu ödemek istemiyorum. Acaba en uygun yol nedir? bir dreambox alsam cin'den is görür mü? ekstra bir seylere ihtiyacim var mi? Ya da baska türlü nasil halledebilirim. Suan ki tv kutusunu sanirim 1 yil dolunca uzatmazsam geri alacaklar. O yüzden sadece bir TV ile en uygun sey hangisidir. 

Kanal olarak; alman-isvicre ve türk kanallarinin olmasi kafi. Varsa ekstra secenekler (belgesel, mac vs) onlari da düsünebilirim.

Cok bilgim olmadigi icin pek teknik bir sey yazamadim. Yönlendirirseniz sevinirim.

Tesekkurler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam aliexpressten bir adet tv box al xiaomi ya da en çok satılanlardan birini sonra da ayda 20-25 tlye iptv satan yerler var ondan alıp tvboxa eklersin izlersin. ama ip tv için site öneremiyeceğim çünkü çok karışık bir durum kullanan arkadaş varsa önersin.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevap icin tesekkurler hocam. Hangi modeli tavsiye ediyorsun. Yani dandik bir sey de almak istemiyorum. Ayrica bu IP TV satan yerler kim nedir ne degildir? Parayi nasil yollamam gerekiyor? Yurtdisinda yasadigim icin türkiye'ye swift üzerinden para göndermek mantikli degil. Paypal falan da sanirim kapali. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

cevap icin tesekkurler hocam. Hangi modeli tavsiye ediyorsun. Yani dandik bir sey de almak istemiyorum. Ayrica bu IP TV satan yerler kim nedir ne degildir? Parayi nasil yollamam gerekiyor? Yurtdisinda yasadigim icin türkiye'ye swift üzerinden para göndermek mantikli degil. Paypal falan da sanirim kapali. 

Hocam zaten iptv satanların çoğu yurtdışı kaynaklı ödeme konusunda sorun olmaz. Benim kullandığım nilsat.net diye bir iptv var mesela hiç yoktan iyidir belki daha iyi ve daha kaliteli aynı zaman da daha pahalı olan iptv yayıncıları var. reddit üzerinden bu firmalara ulaşılabilir sanırım

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    securespy
    securespy's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Ben müdahil olmuş gibi oldum ama,
    X92 Smart TVBOX (3GB RAM 32GB ROM) olan modelini kullanıyorum. 3 ay once Aliexpress'ten aldim. Yaklasik 245 TL'ye mal oldu. Icerisinde kuracagin ucretsiz ProgDVB programına IPTV adresini yapistirman yeterli. IPTV 'yi nerden alman konusunda yardimci olamayacagim ancak forumda bu konu ile ilgili bir cok baslik mevcut. Incelemeni tavsiye ederim.

Edit : Imla hatasi

securespy tarafından 23/Ağu/17 10:26 tarihinde düzenlenmiştir

Yoruldum..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    securespy bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Ben müdahil olmuş gibi oldum ama,
    X92 Smart TVBOX (3GB RAM 32GB ROM) olan modelini kullanıyorum. 3 ay once Aliexpress'ten aldim. Yaklasik 245 TL'ye mal oldu. Icerisinde kuracagin ucretsiz ProgDVB programına IPTV adresini yapistirman yeterli. IPTV 'yi nerden alman konusunda yardimci olamayacagim ancak forumda bu konu ile ilgili bir cok baslik mevcut. Incelemeni tavsiye ederim.

Edit : Imla hatasi

cihaz nasıl hocam anlatırmuısın biraz ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Merhaba unbalanced. IPtv icin sana Android Box önerebilirim. Ilk önerecegim marka ise asagida yer alan alintida oldugu gibi Himedia olacaktir. 

Iptv yayin yapanlar arasinda benim buldugum Nilsat idi. Cünkü o da icinde Alman kanallari hem de Paypal ile ödeme yapilabildigi icindi. Baska Alman kanallarinin oldugu saglayici bulamamistim. Ayrica Alman bir sitede bu siteninde methedildigini gördüm: https://www.necroiptv.com/ Bir de böyle bir saglayici buldum. Ancak senelik Nilsat'ta 37 euro iken burada 110 euro :S

Himedia Q5 Prohttp://himediatech.com/q5pro.html, Ebay.de'de satanlar: https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=himedia&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhimedia+Q5+Pro.TRS0&_nkw=himedia+Q5+Pro&_sacat=0

Himedia H8 Plus: http://himediatech.com/h8Plus.htmlEbay.de'de satanlar: https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=himedia+Q5+Pro&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhimedia+H8+Plus.TRS0&_nkw=himedia+H8+Plus&_sacat=0

Bu tür cihazlarda bu işi gerçekten iyi yapanlar(firmware desteği ve cihaz kalitesi olarak sıralamaya soktum):
    1.Himedia
    2.Mele
    3.Zidoo
    4.Ugoos
    5.Beelink
    6.Minix
    Paranız yetiyorsa bu markalardan birini alın. Paranız yetmiyorsa ucuz birşey alayım diyorsanız, 2gb ram 16 gb cihazlardan birini özelliklerini inceleyerek kafanıza yatarsa alın. bu özellikle bir cihaz kodi, digiturkplay(biraz şans işi), iptv vb herşeyi çalıştırır. Diğer markaların sitesi yoktur ve firmware internette araştırınca bazıları bulunabiliyor. Aldığınız cihazın yazılımı sorunsuz ise zaten yazılım güncellemeye kalkmayın hem zor iştir hem de yeni yazılım sorunlu da olabilir. Bu konuda zidoo, mele, ugoos bir tık üsttedir. genellikle yazılım güncellemeleri iyidir ve mevcut sorunları azaltır. Kaynak

Florenzi tarafından 23/Ağu/17 11:44 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Hocam arkadaşların bahsettiği cihazlardan alıp sonrasına aşağıda ki siteden ücretsiz linklerle istediğin kanalları izleyebilirsin.

cihaza gerek kalmadan da vlc türevi medya oynatıcılarlada izlenebiliyor.

https://sourcetv.info/category/europe-iptv/turkey-iptv/

Parlayan bizi paylar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevap veren arkadaslara tesekkur ederim. Cok zaman bulamadigim icin konuya yazamadim.

@securespy, hocam yazdigin cihaz biraz dandik gibi duruyor (isminden belli). Iki güne bozulacaksa, biraz daha para verip daha uzun süreli kullanabilecegim bir sey olmasi iyi diye düsünüyorum.

@Florenzi, cok sagolasin hocam. Sanirim kafamdan neler gectigini anladin büyük ihtimalle yurtdisinda yasiyorsun :) Himedia Q5 Pro mu yoksa H8 Plus u mu tavsiye ediyorsun? TV, 4k yi desteklemiyor. @EmQceR in bahsettigi gibi Nilsat uygun görünüyor. Ama kalite olayi vs hakkinda cok fikrim yok. Ama kötü yayin verirse hos olmaz. Kanallarin cok olmasi cok hosuma gitti.

@cevik, tesekkurler hocam link icin, ama anlamadigim bir sey var, madem ücretsiz edinebiliyor neden fahis fiyata iptv kanallari satiliyor? Verdigin linktekilerin kalitesinden dolayi mi yoksa yarin öbürgün kapanma ihtimalinden dolayi mi? Yani nilsat'in yillik ücreti cok bir sey degilmis. Bahsettigin seyler sorun cikaracaksa ya da ugrastiracaksa ugrasmaya degmez diye düsünüyorum.@Florenzi nin bahsettigi Himedia cihazina Kodi ya da VLC falan yükleniyor mu? Bu cihazlar hakkinda pek bilgim yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    @Florenzi, cok sagolasin hocam. Sanirim kafamdan neler gectigini anladin büyük ihtimalle yurtdisinda yasiyorsun :) Himedia Q5 Pro mu yoksa H8 Plus u mu tavsiye ediyorsun? TV, 4k yi desteklemiyor. @EmQceR in bahsettigi gibi Nilsat uygun görünüyor. Ama kalite olayi vs hakkinda cok fikrim yok. Ama kötü yayin verirse hos olmaz. Kanallarin cok olmasi cok hosuma gitti.

Unbalanced peki Android box icin bütcen nedir?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kafamda bir sayı yok hocam. Çok tv izlemiyorum bazen arkadaş izliyor o kadar. O yüzden de yüksek mebla ödemek pek mantıklı değil. Ama alınca da iyi bi şey olsun diye düşünüyorum.

Toplam Hit: 4622 Toplam Mesaj: 35
iptv dreambox