folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dün 200 Kişiyi Kene Isırdı, Kenler İsrail"İn İşimi? Yoksa Komplo TeorisimiDün 200 Kişiyi Kene Isırdı, Kenler İsrail"İn İşimi? Yoksa Komplo Teorisimi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  stillalive
  stillalive's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mart/2007
  Erkek

  200'ü aşkın kişiyi kene ısırdı

  Bugün İstanbul'da pikniğe giden yüzlerce vatandaşı kene ısırdı. Sarıyer Belgrat Ormanları, Arnavutköy ve Çekmeköy mesirelerinden hastanelere koşan vatandaşlar tedirgin.

  İstanbul'da bugün sıcak havayı fırsat bilerek pikniğe giden 100'ten fazla vatandaşı kene ısırdı. Hastanelere akın eden vatandaşların vücutlarındaki keneler çıkarılıyor. Hastanelere koşan vatandaşlar Haseki Hastanesine sevk ediliyor. Haseki'de 100'den fazla kişi sırada bekledi ve tedirginlik içinde öfkelerini dile getirdiler.

  İlk olarak Sarıyer'de pikniğe giden iki ayrı ailede, birisi 4 yaşında bir kız çocuğunda, diğeri de 40'lı yaşlarda bir erkekte kene ısırığı tespit edildiği ihbarı gelmişti. Hastaların göğüs bölgelerine yapışan kenelerin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman hekimler tarafından başarı ile çıkarıldığını ve hastakların müşahede altına alındığını duyurmuştuk.

  Daha sonra hastaneye 100'den fazla kişi vücutlarında kene ile geldi. Sarıyer Belgrat Ormanları, Arnavutköy ve Çekmeköy mesirelerinden hastanelere koşan vatandaşlar tedirginlik içinde sıra bekliyor. Hasne görevilleri ve doktorlar da olabildiğince hızlı davranarak keneleri çıkartma savaşı veriyor. 

  kene3

   

  Cilde yapışmış bir keneye ait resim.

  Kan emdikçe zamanla gövdesi kanla dolan kenenin tutunduğu bölge kızarır ve kaşınır

   

   

   

   

   

  "http://www.biology-blog.com/images/blogs/4-2007/unfed-and-engorged-tick-8590.jpg"%20grafik%20dosyası%20hatalı%20olduğu%20için%20gösterilemiyor.

  Kan emmeden önce           -             Kan emdikten sonra 

   

  Biyolojik savaş dönemi

  Memur-Sen Konfederasyon u ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, KKKA virüsünün biyolojik terör amaçlı kullanılabileceğine ilişkin iddiaların yabana atılmaması gerektiğini söyledi. "Artık sıcak savaşlar yerini biyolojik, kimyasal hatta meteorolojik savaşlara bırakıyor" diyen Aksu, Tokat, Bolu ve Gerede civarına gelen yabancı bazı grupların piknik-dağ kampı gibi faaliyetler yaptıklarının belirlendiğini, hemen ardından bu bölgede kene ısırığına maruz kalanlar olmasına dikkati çekti. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Genel Başkanı Dr. Mustafa Altuntaş ise KKKA virüsünün laboratuar ortamında hazırlanabileceğini ve "bio-terör ajanları" listesinde bulunduğunu doğrulayarak, bunun Türkiye'ye sokulma biçimi hakkında birden fazla ihtimal bulunduğunun altını çizdi.

  İsrailli turistler polis gözetiminde

  BOLU'NUN Gerede ilçesinde gruplar halinde kamp yapan İsrailli kadın turistlerle ilgili iddialardan sonra bölgede güvenlik tedbiri alındı. İsrail'den 50'şer kişilik gruplar halinde Türkiye'ye gelen kadınlar, Gerede, Safranbolu, Amasra, Cide, Pınarbaşı ve Ilgaz rotasında kamp yapıyor. İsrailli turistlerin kampı ile ilgili olarak ''kadınların İsrailli askerler'' ve ''keneleri İsrailli kadınların bıraktığı''na dair iddiaların ortaya atılması üzerine, Bolu Valiliği tarafından bölgede koruma önlemleri artırıldı. Yetkililer, kamp yapılan bölgede sivil polislerin sabaha kadar nöbet tuttuğunu belirtirken, jandarma ekiplerinin de kamp güzergahlarında çeşitli güvenlik tedbirleri aldığını kaydetti.

  ------------------------------------- 

  Nacizane Yorumum

  Bir ara kuş gribi vakası vardı, milyonlarca tavuk öldürüldü sonra bu keneler çoğaldı oysa tavuklar keneleri yiyordu ve doğal denge sağlanıyordu fakat bir de şöyle düşünmek lazım, tavuklar öldürülmeseydi bu sefer binlerce insan kuş gribinden ölebilirdi diye düşünüyorum?

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tatarramazan
  tatarramazan's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ekim/2003
  Erkek
  hocam okuduğum bi yazıda tavuk-hindi vs nin kenelerin biyolojik düşmanı olduğu ama aynı zamanda kenelerin konaklarından olduğu belirtiliyordu
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  THT2005
  THT2005's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Eylül/2005
  Erkek
  şimdi bu kene belamı  şermi  patlatanın a.k :)
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tyler_Dayi
  Tyler_Dayi's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Haziran/2007
  Erkek

  ben böle kenenin aq :/

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Chinggis
  Chinggis's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Nisan/2008
  Erkek

  Bizim okulda da oldu böyle vaka , müdür geldi "sakın kendiniz uğraşmaya çalışmayın , çekmeyin , direk revire gidin veya bize söyleyin." demişti .

  Aman müridler , şeyhler , cidden çok tehlikeli bir durum . Yani size sinek gibi gelebilir , iki kaşıma ile gider , ama sonrası gerçekten çok kötü olur . 

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  stillalive
  stillalive's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mart/2007
  Erkek

  THT2005 bunu yazdı:
  -----------------------------
  şimdi bu kene belamı şermi patlatanın a.k :)
  -----------------------------

   

  hajım sen karar ver

  Kene Isırmasından 92 Kişi Öldü

  Türkiye'de ilk görüldüğü 2002 yılından bu yana 92 kişinin kene ısırması sonucu hayatını kaybettiğini belirten uzmanlar, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı konusunda dikatli olunması uyarısında bulunuyor.

   

  herhalde 100'ü geçmiştir ölenler.

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek

  İsraile Güvenen Devlet Büyüklerimizin O Alçak Devletin Saldırısına bir gün geleceğini Hesaba katmadan İçeri dışarı Giren Çıkan Turistlere Böylesine Dikkatsiz oluşundan da Sanırım Fakir Halk Sorumludur. Hakikatende bunlar Yukarda orada ne yapıyolar Demogoji, Laf üretmek Siyasetmi Hakikatende. Sorarım Laf Üretmekmidir Siyaset. Hani nerede icraat, Nerede Hizmet Titizlik ve Dikkat. Demekki İsrail Ajanları her yerde Kolaylıkla Kol Geziyorlar. Ve Kimbilir Daha nerelerimizie Kadar inmişlerde kimsenin haberi yok. Kimbilir. Bilmiyoruz.

  Normalde Casusluk amacı ile bir Ülkeye girmiş kişinin Suçu Çok Ağırdır, Ama Yakalayabilenede Aşk olsun.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  THT2005
  THT2005's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Eylül/2005
  Erkek
  a.k böceği ufacık dikkat etmek lazım harbiden.. baksan nasıl girmiş derinin altına  :/
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ontedi
  ontedi's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Eylül/2005
  Erkek
  Eskiden "Tavuklara gıran girdi, ölmeden pişirip yiyelim" denilirdi, vakti zamanında (misal kuş gribi) "Tavuklarda kuş gribi var lütfen yemeyin" dendi ve böylece 19 tane tavuk şirketi battı, hatta reklamlara çıkan sayın büyüğümüz, yalan düşmanı(!) Uğursuz Dündar, ismi lazım olmayan bir tavuk fabrikasını gezip "buaralardaki tavuklar çok sağlıklıdır" dedi. Bakalım burada hangi oyuncu oynayıp nasıl bir film sergilenecek, az sonra!
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KapTaN60
  KapTaN60's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Temmuz/2007
  Erkek
  bence komplo faland eil küresel ısınmayla oluyo bunlar
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yawuz
  yawuz's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2005
  Erkek
  komplo olabilir israil günümüzün en büyük nanoteknoloji ülkesidir
Toplam Hit: 6718 Toplam Mesaj: 37