folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Dünyanın En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulaması Adayı BIP Detaylı Anlatım.

Dünyanın En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulaması Adayı BIP Detaylı Anlatım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

http://s.turkcell.com.tr/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Diger/terms_conditions.pdf

Servis  kapsamında  sadece  yetkili  kişilerin kişisel  bilgileri  işlemesine  izin  verilmektedir.  Bu yetkililere ayrı ayrı parolalar atanmaktadır.

Servisin kullanıcıları olan sizlere, Servis kapsamında gönderilecek Turkcell ve Turkcell grup şirketlerinin
    ve iş ortaklarının, servislerine ilişkin her türlü reklam, tanıtım ve yapmış olduğu ve/veya ileride yapacağı her türlü
    kampanyalara ait elektronik iletilerinin, ilgili yasal mevzuat uyarınca kullanıcılardan bu madde
    kapsamında sizlere ulaşmasını, bu Servisi kullanmaya başlamanızla kabul etmiş olacaksınız.

Bildirim hizmetleri, hizmeti  sunmanın bir parçası olarak mesaj gönderen kişi ve mesaj içeriği hakkında
    bilgi  alabilir  ve  bu  bilgileri  hizmet  sağlayıcısının şartlarına,  koşullarına  ve  Gizlilik Şartlarına uygun  bir şekilde kullanabilir. Turkcell, üçüncü taraf bildirim hizmetlerinin topladığı verilerden sorumlu tutulamaz.

Turkcell;  (i)  şüpheli  istenmeyen  postayı  ve  (ii)  BiP  yazılımını,  ürünlerini  veya  kullanıcılarını  koruma
    çabalarının kapsamında anlık mesajlar içinde otomatik tarama yapabilir. Belirli durumlarda Turkcell, bu
    çabalarla bağlantılı olarak anlık mesajları yakalayıp manuel olarak inceleyebilir. Turkcell, tamamen kendi
    takdirine   bağlı   olarak,   şüphelive istenmeyeniçerikleri   engelleyebilir,   iletilmesini   önleyebilir   ve
    mesajlardaki şüpheli bağlantıları ya da içerikleri kaldırabilir

Turkcell, kendisine sağlanan veya kendisi tarafından toplanan kişisel bilgileri ve trafik verilerini korumak
    için ilgili yükümlülükleri ve ilgili mevzuat çerçevesindeki istisnaları da gözeterek makul kurumsal ve teknik önlemleri almaktadır.
    Kişisel  bilgilerinize  ve  trafik  verilerine,  sadece  Turkcell  veya  bağlı  ortaklıkları, iştirakleri ya da hizmet sağlayıcılarının, kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için verilere erişme
    ihtiyacı duyan yetkili çalışanları erişebilir

Bilgi toplamaktaki temel amacımız size güvenli, kesintisiz, verimli ve özelleştirilmiş bir servissağlamaktır.
    Turkcell  ve  Turkcell adına  hareket  eden hizmet  sağlayıcılar,  aşağıdaki  işlemleri  gerçekleştirmek  için
    gerekli olan izin ve izin verilen şekilde sizinle ilgili kişisel verileri toplar ve kullanır:

-Kullanıcı tarafından yaratılmış olan içeriklerin mobil veya benzeri diğer cihazlar aracılığı ile Servis kapsamında iletilmesi;
    -Servis kapsamındaki kimliğinizin tanımlanabilmesi;
    -Servis üyeliğinizin birçok cihaz tarafından kullanılabilmesi ya da Servis üyeliğinizin başkaca bir
    cihaza aktarılabilmesi;
    -Servisi başkaca kullanan arkadaşlarınıza ulaşılabilme
    si;
    -Yine Turkcell tarafından sağlanan diğer uygulama ve/veya servisler ile senkronize edilebilmesi;
    -Servis kapsamındaki izinsiz ve hileli kullanımların tespit edilebilmesi;
    -Uygulama kapsamındaki servislerin
    geliştirilebilmesi ve optimize edilebilmesi;
    -Servis    kapsamında    kullanıcıların    taleplerine    istinaden    müşteri    destek    hizmetlerinin
    sunulabilmesi;
    -Kullanıcı memnuniyet anketlerinin düzenlenebilmesi;
    -Uygulamaya
    ilişkin olarak kullanıcılara güncel bilgi sağlanabilmesi;
    -İnternet   ve/veya   diğer   ortamlarda   k
    ullandığımız   reklamlara   ilişkin   verimlilik   değerlerinin
    ölçümlenebilmesi;
    -Gerekli olduğu hallerde kullanıcıları yukarıda sayılanlar dışındaki diğer önemli gelişmelere ilişkin
    bilgi verilebilmesi;
    -Tanıtıcı   ve   reklam   yarışmaları   dolayısıyla   ödül(ler)   kazanmış   kullanıcılara   hediyelerinin
    gönderilebilmesi;
    -Uygulama   kapsamındaki   servislere ilişkin   olarak   anonimleşmiş   istatistiksel   verilerin
    toplanabilmesi;
    -İlgili mevzuat ve diğer hukuki yükümlül
    üklere uyumluluk sağlanabilmesi

BlackApple tarafından 19/Nis/17 00:25 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Turkcellin arkasında olduğu hiçbir appi,siteyi kullanmam kullandırtmam.

Peki kullanma hocam o zaman her ay bedava onlarca dergiyi derglik uygulamasından bedava okumak yerine para verip satın alabilirsin

spotify dan deezer dan çok daha iyi playlist e sahip kullanım arayüzü çok daha iyi olan bunun üstüne şarkıların kliplerini de barındıran ve izlerken ve dinlerken kota yemeyen fizy i de kullanma

kalan paketlerin için turkcell hesabımı kullanma , faturanı görme

bedava biletini menünü havaşını platinium uygulamasından alma.

Zaten turkcell kullanmayan veya bu üstteki saydıklarımı kullanmayan biri için bu güzel uygulamaların bir önemi yok hepsini parasıyla edinebilir ben bedava erişirken.

mkyb bunu yazdı

İşletim sisteminin kendisinde gömülü olan özellik için ek program kullanmanın mantıksızlığını gösterdim. Konu açıyorsan eleştirilere açık olmalısın.

Şans oyunlarına bir şey diyemem. Zira oynamıyorum ve oynamayıda saçma buluyorum.  O kadar rakam içerisinde senin yazdıkların gelecekte zengin olacaksın. 

işletim sisteminde gömülü olan en güzel uygulama bana göre apple imesaaage uygulaması keşke herkez imessage kullansada whatsapp telegram bip gibi uygulamalara gerek kalmasa. fakat malesef 3. parti uygulamalara ihtiyaç öyle yada bu şekilde var.  sadece 1-2 özellik değil her gün sürekli artan bir hizmetten söz ediyoruz. az önce telefondan hiç arama yapmadan merak ettiğim 1-2 şeyi sordum müşteri hizmetlerine bir benzeri hizmeti akbanktan almıştım mesela giriş yaptıktan sonra akbank direkt e direk temsilciye bağlanıp mesajlaşabiliyorsun 95tl kart iademi istedim hemen yaptı adam telefon açsam 5 saat uğraşacaktım ? bunlar hizmettir. 

BlackApple bunu yazdı

http://s.turkcell.com.tr/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Diger/terms_conditions.pdf

veri gizliliği konusunda haklısın bunu tekrar tekrar söylüyorum programın negatif yönlerinden biri bu şifreleme olmaması bende rahatsızım en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir. 

bunun dışında alıntı yapmadıgım yorumlar tamemen tercih sebebi için yazılan yorumlar ve haklısınız beğenip beğenmemek ve kullanıp kullanmamak sizin elinizde ancak bu kadar güzel özellik başka bir uygulamada olmadıgı için en iyi mobil mesajlaşma uygulaması budur diyebiliyorum eksiklikler var evet ama şuanda daha iyisi varmı ? yok.

farklısı var 

not olarak ilk postada ekleyeyim ben şirket hissedarı değilim gördüğümü deneyimlediğimi yazıyorum sizin gördüklerinizi bende görüyorum ve turkcell appleri

fizy , bip , dergilik , lifebox 

bir çok global firmadan çok daha iyi ve kaliteli. vede bunları yaparken paket düşünme derdi yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

İyi de birinci argümanın dünyanın en iyisi olduğunun bir kanıtı değil ki..? Turkcell ve Türk Telekom'a beleş olması onu dünyada en iyi mi yapıyor? Dünyada tek Turkcell ve TT mi var? :)

İkinci argümanın da bir ölçüt değil. Telegram gibi demişsin hatta Telegram'ın daha akıllı olduğundan bahsetmişsin. E bu da dünyada bir numara olmak için bir kriter değil.

Üçüncü argüman da keza ikinci argüman gibi Telegram ile mukayese hâlinde. Bu da bir kriter değil.

Dördüncü argüman zevk meselesidir, tartışmak abestir ve kriterden saymak da abestir.

Beşincisi ise zaten bir kriter değil, yerel bazda varsa başka bir mesajlaşma uygulaması, ancak onunla bir karşılaştırma için artı bir kalemdir. Kaldı ki bununla da dünyanın en iyi mesajlaşma uygulamasını tayin etmek anlamsız. Ne yani, boktan bir uygulamamız olsa ama bu programımız birtakım avantajları sunuyor olsa, bu boktan uygulamamız çok iyi bir uygulama mı oluyor? Kriter mi bu şimdi? Hele hele dünya çapında bir kriter mi? Mesela Sprint'e ne avantajı var BİP'in ya da Verizon'a? Sağlayacağı avantaj kendi klasmanında bir avantaj olmalı. Ne bileyim efendim bir kola al ikincisi BİP'ten ile en iyi mesajlaşma programı olunmaz.

Altıncı argüman da yine rakip uygulamaların zaten barındırdığı bir özellik yani bu da onu dünyanın en iyisi yapmaz.

Sonuç: Ben bir dünya liderliği göremedim. BİP, olsa olsa dünyadaki benzer uygulamalar ile benzer özellikler ihtiva eden yerel çapda ünlenmiş bir mesajlaşma aracıdır. Dünyanın en iyi mesajlaşma uygulaması filan bunlar çok büyük iddialar ve iddialara karşı sunulan argümanlar da aha yukarıda.

Caliber tarafından 19/Nis/17 00:56 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

İyi de birinci argümanın dünyanın en iyisi olduğunun bir kanıtı değil ki..? Turkcell ve Türk Telekom'a beleş olması onu dünyada en iyi mi yapıyor? Dünyada tek Turkcell ve TT mi var? :)

İkinci argümanın da bir ölçüt değil. Telegram gibi demişsin hatta Telegram'ın daha akıllı olduğundan bahsetmişsin. E bu da dünyada bir numara olmak için bir kriter değil.

Üçüncü argüman da keza ikinci argüman gibi Telegram ile mukayese hâlinde. Bu da bir kriter değil.

Dördüncü argüman zevk meselesidir, tartışmak abestir ve kriterden saymak da abestir.

Beşincisi ise zaten bir kriter değil, yerel bazda varsa başka bir mesajlaşma uygulaması, ancak onunla bir karşılaştırma için artı bir kalemdir. Kaldı ki bununla da dünyanın en iyi mesajlaşma uygulamasını tayin etmek anlamsız. Ne yani, boktan bir uygulamamız olsa ama bu programımız birtakım avantajları sunuyor olsa, bu boktan uygulamamız çok iyi bir uygulama mı oluyor? Kriter mi bu şimdi? Hele hele dünya çapında bir kriter mi? Mesela Sprint'e ne avantajı var BİP'in ya da Verizon'a? Sağlayacağı avantaj kendi klasmanında bir avantaj olmalı. Ne bileyim efendim bir kola al ikincisi BİP'ten ile en iyi mesajlaşma programı olunmaz.

Altıncı argüman da yine rakip uygulamaların zaten barındırdığı bir özellik yani bu da onu dünyanın en iyisi yapmaz.

Sonuç: Ben bir dünya liderliği göremedim. BİP, olsa olsa dünyadaki benzer uygulamalar ile benzer özellikler ihtiva eden yerel çapda ünlenmiş bir mesajlaşma aracıdır. Dünyanın en iyi mesajlaşma uygulaması filan bunlar çok büyük iddialar ve iddialara karşı sunulan argümanlar da aha yukarıda.

-Türkiyede yaşayanlar için dünyanın en iyisi çünki en büyük özellik mobil veri yememesi evet diğerlerinde yok ve olması da pek mümkün değil. Ve yine bir çok özelliği yine diğer messangerlarda yok.

-Telegram gibi olması gereken bir özellik ancak whatsapp da malesef yok onun yerine o dandik sıkıştırma ( bana sormadan ) ve istememe rağemen senin için bir ölçüt olmayabilir fakat olması gereken en önemli özelliklerden biri. telegramın zaten whatsapp dan daha iyi oldugunu düşünüyorum.

-telegram botları servis botu değil hocam arkasında firmalar yok telegram var özellik ekleme yapabiliyorsun kafana göre düzenliyorsun bu konuda ikiside whatsapp dan iyiler fakat sondukları hizmet bayagı bir farklı.

-evet çıkartmalara diğer programlarda ek para vermek veya emoji eklentisi kurmak senin için daha güzel olabilir veya bip içinden dahili gelen bir çok caps veya çıkartmayı kullanabilirsin? bu artı bir özelliktir. 

-ben başka bir mesajlaşma uygulamasının bana veya arkadaşıma internet hediye ettiğini görmedim , varsa yapan söylersin. 

- tüm rakiplerinin değil , mağazada eski telefonu bozulan ve yeni telefon alınca tüm sohbet geçmişi silindiği için sinir krizi geçiren çok insan oldu.

sonuç : bir şekilde eksikleri giderilip en iyisi yapılsa dahi sevip sevmemek senin elinde , beğenmeyebilirsin kullanmayabilisin yurtdışındaysan bir çok hizmeti zaten kullanamayacaksın. ancak dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasındaki 3 büyük eksiklik zaten bana göre onu 1.likten indiriyor. gereksiz ve izinsiz sıkıştırma , sohbet kaydını bana yedekletmesi ve mobil verimi yemesi.

konu başlığı değiştirildi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Veri kullanmaması güzel neti biten olmayan birçok ergen kardeşlerimiz var onlar için  gerçekten şahane anlatayım bunu bilmiyordum. :)

Yakında Güncelenecektır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Biraz konuya bakındım da bana göre tek şikayet edilen şey "whatsapp'ın resimleri videoları sıkıştırması" olmuş. dergilik, fizy, bip'in ücretsiz olması vs. hiç biri önemli değil benim gözümde. @BlackApple zaten çoğu gizlilik şeysini yazmış. 

Whatsapp'ın sıkıştırmasını da Whatsapp plus kullanarak aşıyoruz. Ben şimdi whatsapp'ı silip bip yüklesem hiç bir arkadaşımla konuşamam ki, aynı şekilde telegramda da öyle.  Önce bip whatsapp'ı domine etsin, kızlar gelip "whatsappın varsa verir misin" yerine "bipin var mı ihihih" desin ondan sonra yüklerim :)

Yurtdışını bilmem ama yurtiçindeki diğer firmalardan çok daha önde olduğu, yeniikçi olduğu kesin. Zaten bu yüzden Turkcell kullanıyorum.

whatsapp plus güvenilir değil diyenler şu alttaki kutuya argümanlarını yazıp atabilirler. hepsinin dikkatlice okunduğundan emin olabilirsiniz..

Kutunun resmi: 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

BiP'te yazdığınız her şeyin BTK'ya da gönderildiğine emin olabilirsiniz.

Türkiye'deki bir operatör bu hizmeti veriyorsa kesinlikle LI (Yasal Dinleme) altyapısını kurup, BTK'ya bir yol açmışlardır.

Blue Screen of Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bip türkselin se bu ne

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Botlar internet paketinden yiyor mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Telegramla kıyaslaman komik olmuş :D

Telegramda olan bir kaç özelliği sayayım 

Şifreleme , Şifrelenmiş arama özelliği , Secret Chat , Gif , Sticker , Bütün dosya tiplerini gönderebiliyorsunuz ve bu dosyalarda boyut sınırı yok . Geçen arkadaşım 600 MB lık bir dosya attı ( amelelik ) , Telegramın bot özelliği harika , Telegramın Channel özelliği , Telegram grup kurduğunda kişi sınırı yok istersen 15 milyon kişi ekle.

vsvsvs.

Neyse BiP geliştiricisi bir arkadaşım kullanma kullandırtma demişti :D 

Toplam Hit: 6811 Toplam Mesaj: 49
whatsapp turkcell telegram bip turktelekom