folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünyayı İspatlayın!

Dünyayı İspatlayın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Kanaatime Göre Aslımız Çok Uzaklarda Düşünce Hızında Bedenimizle Bağlantı Halindedir. Gerçek Anlamda Gerçeklik Göreceli bir Kavramdır. Azrail AleyhiSelamın Canlarımızı Almak için Hiç Zorlanmamasıda Merkezi Bir noktadan Bağlantıyı Kesmesi ile Alakalı olacağı Kanaatindeyim.

Gerçeklik Demekki Evrende Çeşitli Varoluş Seviyelerinde Kendini Göstermektedir. Bilinen yada Bilinmeyen Her şeyin Farklı Oluşum Modellemeleri İçermesi Olağandır. Bu Modellemeler Varlığın Çevresindeki İletişimini Kapsayabilir Yada Kapsamı Dışında Olabilir. Netice itibari ile Ulaşabildiğimiz Ve Ulaşamadığımız Gerçeklikler Vardır. Olayın Özü Kanaatimce Budur.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Matrix serisini izleyin,ciddiyim. Diyaloglara dikkat edin süper cevaplar var..

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Felsefe insanlara muhalefet olma sanatıysa ispatlayamam ben ispatlarımda felsefe bu her metinden soru çıkar:D

Konumu silenlere inat kürdüm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

bu sekilde dusunen varsa olmadigini ispatlayin ozaman :)

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

Gece gördüğümüz rüyalardan daha uzun bir rüyada yaşıyoruz! bu rüyadan ölümle uyanacağız! uyanacağımız yer neresi olur onu Allah bilir. 

Bu konu ile ilgili Kuran-ı Kerimde: "" Demişlerdir ki: "Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan Allah)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş". (Yasin Suresi, 52)

Hazreti Muhammed Aleyhisselam "insanlar uyku

dadır, öldükleri vakit uyanırlar" buyurmuştur. Demek ki, dünya hayatında gördüğü şeyler uyuyan kimsenin rüyasında gördüğü şeyler gibidir. Yani hayaldir.

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    PhiLosophy Of The Matrix.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    FiLoZoF bunu yazdı:
    -----------------------------
    Duyu organlarından (deri, kulak, göz, dil, burun) bağımsız yada onların gönderidiği verilerin ışığı olmaksızın sadece düşünsel olarak dış dünyanın varlığını ispatlayabilir misiniz?
    -----------------------------
    boyle bir sey yapila bilseydi senin bu soruyu sormana gerek kalmazdi..

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    daha çok erken belki ama o halde dünya yoktur yahut dünya hayalden ibarettir diyebilir miyiz? Çoğunluktan aldığım veri bunu gösteriyorda o bakımdan böyle bir sonuca vardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    Düşünüyorum o halde varım. Varım o halde hacme sahibim. Hacmim var o halde, bir yeri işgal ediyorum. O yer: dış dunya

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sadece dusunsel olarak ispatlanabilen birsey varmi ?

bilim hala ruh ile bedenin fiziksel veya fiziksel olmayan baglantisini bile cozebilmis degil.

yani dusun ki ruh bedenin icinde birbirine bu kadar yakin iken bir baglantisi cozumlenemiyor.

soyle ki 

hastaya verilen bos kapsullerle basinin agrisinin, midesinin agrisiniz veya birbaska agrisinin gecmesi saglanabiliyor. 

fiziksel olarak verilen haplarin hicbir kimyasal etkisi yok ama ruhen hasta kendini iyi hissediyor ve agrisininda gectigini soyluyor.

dunyanin varliginin bu sekilde ispatlanabilecegini sanmiyorum. 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 8386 Toplam Mesaj: 50