folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Dünyayı Ortadan Deldiğimizi Düşünün [Beyin Fırtınası]

Dünyayı Ortadan Deldiğimizi Düşünün [Beyin Fırtınası]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

tam kuzey kutuğ noktasından aşağıya en uca karşıya çıkana kadar deliyoruz ve  lav sıcaklık gibi etmenlerden etkilenmeyecek şekilde yalıtıyoruz.

Ve ben çıkıp kuzey kutup noktasından merkeze doğru atlıyorum. Sonrasında yapacağım hareket ne olur? Düşüyor mu olurum yoksa yükseliyor mu?

Ya da tam merkezde sonsuz salınım yapacak şekilde takılıp kalır mıyım? Birazcık tartışalım istedim.

Mod: Konuyu temizliyorum bundan sonraki gelicek dalga içerikli mesajlar ciddi konuda geyik olarak değerlendirilip ceza uygulancaktır.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek

Onu bunu geç 6000 dereceyi nasıl yalıtacaksın haco

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

havalar ısınınca ciddiyet kayboldu ortadan düzgün cevap ve konu sayısı azaldı bu aralar :)

hocam bence ekvatora kadar hızla düşersin . düşüşün etkisiyle ekvatoru biraz geçersin . sonra tekrar ekvatora doğru dönersin falan işte :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

dünyanın merkezine kadar düşersin, sonra orada asılı kalırsın.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

yerçekimine karşı yalıtımlı bir kanal yapıldığını düşünecek olursak diğer kutuptan çok rahat bir şekilde çıkabilirsin

All is well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

ortada asılı kalırsın hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

yer çekimi dünyanın merkezine doğru değil mi? Heralde oraya kadar düşüp havada asılı kalırsın hocam.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Eğer sürtünmesiz bir ortam olsaydı muhtemelen diğer kutuplar arasında sonsuza dek salınım yapardın. Fakat sürtünmeden dolayı ileri geri giderek bi yerden sonra çekirdek dolaylarında durursun sanırım.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sen o çekirdeği deldiğin vakit dünya yalan olur uzayda dolanırsın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

yerçekimi denen olay kütlenin kütleye uyguladığı çekim kuvvetidir.

bahsettiğin kanalın hacmi ve şekli dünyanın kütle merkezinin yerini değiştirecek türden olursa sonuçlar çok farklı olur.

eğer ince bi tüp olarak düşünecek olursak tam merkeze kadar limit hızda yol alırsın.

merkezi geçtikten sonra yavaşlamaya başlar ve bi süre sonra tekrar serbest düşme ile merkeze yolculuk edersin.

bi aşa bi yukarı gider gelirsin bi süre. 

en son sistem stabil hale geldiğinde tam merkezde havada asılı kalırsın.

sürtünmesiz ortamsa yani hava yoksa sonsuza dek git gel yaparsın ha eğer hava varsa basınçtan ölürsün zaten :)

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

DÜnya şekil olarak elips ama bölgesel olarak düzdür yani üstten delip alttan düşmezsin. ortada asılı kalır senin dediğine göre diğer uca geldiğinde gene düz bi şekilde ayata olursun sebebp ilk cümle

Toplam Hit: 5299 Toplam Mesaj: 40