folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Duyguları Dizginlemek

Duyguları Dizginlemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Az önce bir yazı okuyordum bunu gördüm acaba cidden duygularını dizginlemeyi başaranlar bunu nasıl yapıyor bununla ilgili bilgi verici bir yazı falan var mı google da araştırınca hep saçma sapan haber sitesi yazıları çıkıyor

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ne konuda mesela . harika dizginlerim. sor :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Her konuda diyelim eğer insan duygularını dizginleye biliyorsa çok iyi yerlere gelebilir diye düşünüyorum

Üzüntü aşk nefret öfke mutluluk her türlü duygu kısaca

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aşırı disiplinle herşey mümkün

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

varsa dizginleyen anlatsın biz de payımıza bişiyler çıkaralım. Ben de psikolojik olarak çok manyak biriyim duygudan duyguya geçebiliyor kendimi kontrol edemeyebiliyorum. 1 saat sonra kendime küfrediyorum bu duyguları bunun için mi yaşadoım diye.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

varsa dizginleyen anlatsın biz de payımıza bişiyler çıkaralım. Ben de psikolojik olarak çok manyak biriyim duygudan duyguya geçebiliyor kendimi kontrol edemeyebiliyorum. 1 saat sonra kendime küfrediyorum bu duyguları bunun için mi yaşadoım diye.

Aynı şekilde çok değişken oluyor benim de hislerim. Ama seviyorum ben bu durumu, çoğu kez iş yapıyor.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Aynı şekilde çok değişken oluyor benim de hislerim. Ama seviyorum ben bu durumu, çoğu kez iş yapıyor.

Hocam duygular işin içine girince insanlar hata yapar 

Çok üzülüp üzüntünden dolayı yanlış kararlar verdiğin zaman olmadı mı elbette çoğumuzda olmuştur veya olacaktır bu durumlarda psikolojik olarak üzüntümüzü bastırıp soğukkanlı kalabilirsek sencede hoş olmaz mı ??

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Ama son zamanlarda farkediyorum  dizginledim mi yoksa hissizleştim mi bilmiyorum ama  üzülünecek bir durum var ama üzülmüyorum ( son 8 aydır reel olarak arkadaşım yok sadece iş yerinde işte insanlarla iletişimim var onun dışında kimseyle konuşmam iş yerinde de gerekli olmadıkça tek kelime etmem ). Ama bzen oluyor odada oturuyorum yine karşıda masaüstü açık kucağımda laptop elimde de telefon :D takılıyorum forumda orda burda birden bi his geliyor derbeder oluyorum canım çok fena sıkılıyor sanki trilyonlarım yanmış gibi :D 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Sigara iç hocam, bildiğin tütün. Duygusal anda seni nötrler. Aşırı mutluysan nötr. Üzgünsen nötr.

!!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aslında sen tek birşey merak ediyorsun ama genelleştiriyorsun olayı bende direk sordum ki daha nokta atışı olsun diye.

neyse bende genel anlatayım

insan iki şekilde hareket eder:

1- duyguları

2- mantığı

ikiside harikadır ancak yerine göre.  duygusal insanlar daha vicdanlıdır. daha sanatsaldır. ancak mantıklı insanlar daha olgun. daha doğru davranırlar.

bu bir çizgide yürümeye çalışan bir cambaz gibi bazen daha çok mantık,   bazen daha çok duygu katman lazım davranışlarına

bunun tek taraflı olması hastalıktır

mesela hiç duygu yoksa bir insanda sosyopat,

hiç mantık yoksa depresyon, obsesif gibi birşeyler geçirir ( bunu tam netleştiremedim)

** duyguları dizginlemek daha çok mantık kullanmaktan geçer.

eğer çabuk öfkeleniyorum, kinciyim, yada aşık oluyorum gözüm kör oluyor gibi bir sorun için soruyorsan:

kendini sıfırlayacak yeni birşey inşaa edeceksin.  TEK ÇÖZÜM BU

buda bir psikoloğa gideceksin.  bu davranışlarının kökenini öğreneceksin. o seni bunları takmamaya ikna edecek :)

sonra yepyeni bir düzen kurup hayatına baştan başlayacaksın.

** tabiki sende insansın ne kadarda robot değiliz. ufak tefek kaymalar yaşadığındada bu olağan deyip yavaş yavaş toparlamay çalışmacak bir motivasyonun olması iyi olur.

çok okursan psikolojik kitaplar, belgesel, ... sonunda bir anormallik görünce  tak kendi teşhisini kendin koyuyorsun. böylece ben ne yapıyorum bocalaması yaşamıyorsun en azından .

salakça davransanda salakça davrandığının farkında oluyorsun ki buda çok büyük bir nimet :)

nerden biliyorsun şu an tam bu evredeyim. aptallıklarıma doymuyorum. :)) inşallah geçecek. çünkü farkındayım işte. neden : MANTIK

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

aslında sen tek birşey merak ediyorsun ama genelleştiriyorsun olayı bende direk sordum ki daha nokta atışı olsun diye.

neyse bende genel anlatayım

insan iki şekilde hareket eder:

1- duyguları

2- mantığı

ikiside harikadır ancak yerine göre.  duygusal insanlar daha vicdanlıdır. daha sanatsaldır. ancak mantıklı insanlar daha olgun. daha doğru davranırlar.

bu bir çizgide yürümeye çalışan bir cambaz gibi bazen daha çok mantık,   bazen daha çok duygu katman lazım davranışlarına

bunun tek taraflı olması hastalıktır

mesela hiç duygu yoksa bir insanda sosyopat,

hiç mantık yoksa depresyon, obsesif gibi birşeyler geçirir ( bunu tam netleştiremedim)

** duyguları dizginlemek daha çok mantık kullanmaktan geçer.

eğer çabuk öfkeleniyorum, kinciyim, yada aşık oluyorum gözüm kör oluyor gibi bir sorun için soruyorsan:

kendini sıfırlayacak yeni birşey inşaa edeceksin.  TEK ÇÖZÜM BU

buda bir psikoloğa gideceksin.  bu davranışlarının kökenini öğreneceksin. o seni bunları takmamaya ikna edecek :)

sonra yepyeni bir düzen kurup hayatına baştan başlayacaksın.

** tabiki sende insansın ne kadarda robot değiliz. ufak tefek kaymalar yaşadığındada bu olağan deyip yavaş yavaş toparlamay çalışmacak bir motivasyonun olması iyi olur.

çok okursan psikolojik kitaplar, belgesel, ... sonunda bir anormallik görünce  tak kendi teşhisini kendin koyuyorsun. böylece ben ne yapıyorum bocalaması yaşamıyorsun en azından .

salakça davransanda salakça davrandığının farkında oluyorsun ki buda çok büyük bir nimet :)

nerden biliyorsun şu an tam bu evredeyim. aptallıklarıma doymuyorum. :)) inşallah geçecek. çünkü farkındayım işte. neden : MANTIK

Mesela benim öfkem beni bitiren duygudur aşk falan değilde öfke mahvediyor sinirlenmek değil öfkelenmek

Öfkeli olduğum insan için hiç birşeyi önemsemem  1 saniye bile düşünmem bundan kurtulmak istiyorum ama kurtulmuşken diğerlerinden kurtulmakta bana fayda sağlar

TheAvenqer tarafından 03/Ağu/17 17:33 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4195 Toplam Mesaj: 39
duygular