folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder E-Devletten Alt- Üst Soy Görüntüleme Hizmete Girdi Sonunda

E-Devletten Alt- Üst Soy Görüntüleme Hizmete Girdi Sonunda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı

Cumhuriyet döneminden önceki ataları osmanlı belgeleri bularak çevirmiş olmaları gerek. Bu yüzden herşey karman çorman çıkabilir. Bizdeki evrak takip işleri allahlıktır zate. Yaz ona ahmet yaz buna ayşe. Şunuda bir ermeni edelim. Şuda arap olsun. şuraya da bir çinli çizelim... Bir açıklasınlar bakalım bu soy takibini nasıl yapmışlar. Biraz zaman geçsin tam komediye dönecek bu iş.

hocam komediye falan dönmeyecek emin ol. en az 7-8 yıl önce sistemden çıkarttığım 1 cilt ansiklopedi kalınlığında soy bilgim var. kim kiminle ne zaman evlenmiş-boşanmış, sonra başkasıyla tekrar evlenmişden tut bir kaç aylıkken ölen bebeklere kadar detaylı bilgi tutmuşlar. yani bu zaten yeni bir şey değil.

abi bir zamanın memurları dahi gayet sıkıntılıymış, artık geğik mi yapmışlar, okuma yazmaları mı bozukmuş bilmiyorum..

mesela dedemin kimlikteki adı "yonis"

dedem değil de, dedemin dedesinin babası falan olsa, edevlette görünce ahanda biz yunan mıyız ermeni miyiz falan diyebilirdim,

ama dedemi tanıyorum ve adı Yunus. nüfus müdürlüğünde kaydını yapan dingil memur sağolsun, resmiyette yonis olmuş (:

kim bilir başka nice isimleri ne şekil girmişlerdir resmi kayıtlara.

muaythaist tarafından 16/Şub/18 11:49 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.

hay aminisinisikim ya niye cikmiyor amk?

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

250 yaşında akrabam var. Ölmemiş halen 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

250 yaşında akrabam var. Ölmemiş halen 

ne var bunda ? Allah uzun omur versin.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

Cumhuriyet döneminden önceki ataları osmanlı belgeleri bularak çevirmiş olmaları gerek. Bu yüzden herşey karman çorman çıkabilir. Bizdeki evrak takip işleri allahlıktır zate. Yaz ona ahmet yaz buna ayşe. Şunuda bir ermeni edelim. Şuda arap olsun. şuraya da bir çinli çizelim... Bir açıklasınlar bakalım bu soy takibini nasıl yapmışlar. Biraz zaman geçsin tam komediye dönecek bu iş.

hocam ne kese var bol bol iyi sallamışsın :))

normalde bu kayıtlar mevcut ancak sıradan halkın girmesi yasak belgeler hassas olduğu için. lisede ki tarih hocamla aramız hala iyidir araşırız konuşuruz o bana anlattığı kadarıyla akademik bir yetkiniz yoksa o belgeleride göremiyorsunuz. hatta kendisinin çalışması var soy ağaçlarıyla ilgili aşağıda ki video da hocamın muhteremliğinden söz ediliyor zaten

https://www.youtube.com/watch?v=HDeWqrXnH4s

ama bu üstte ki 2-3 postta ki olay sanırım aşağıda ki görselde yakın geçmiş dönemde yaşanan olaylar :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    underzero bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

aanne tarafı tamam 1830'lara kadar var da baba tarafına ait hiçbir şey yok. asıl merak ettiğim buydu. yok mu bir çözümü

Baban yasiyor ise onun TC bilgileriyle giris yap

Sizlere ömür. Asıl merak ettiğim kısım oydu o da olmadı. 

Eger sende cikmiyorsa baba tarafinin bilgileri babanin bilgileri ile giriyor olsanda cikmiyor.

Bende de babamin dedesine kadar bilgi cikiyor ilerisi yok, Babamin bilgileri ile girdim ayni bilgiyi verdi daha ilerisine ait kayit yok veya girilmemis

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Ağırlıklı olarak anne tarafının bilgilerini veriyor sistem. Onun için baba tarafı bilgisini öğrenmek isteyenler hala çocukları veya kız kardeş çocuklarının  bilgisi ile giriş yapıp bakabilir. 

Bende sadece baba tarafımdan dedem e kadar görünürken kuzende anne tarafının (benim baba tarafı oluyor) dedemin dedesinin dedesine kadar gidiyor.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Elhamdülillah kartallıyız

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı

hocam komediye falan dönmeyecek emin ol. en az 7-8 yıl önce sistemden çıkarttığım 1 cilt ansiklopedi kalınlığında soy bilgim var. kim kiminle ne zaman evlenmiş-boşanmış, sonra başkasıyla tekrar evlenmişden tut bir kaç aylıkken ölen bebeklere kadar detaylı bilgi tutmuşlar. yani bu zaten yeni bir şey değil.

Hocam müsait bir anınızda daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Bende çıkarmak istiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

geriye dogru 5 nesil gosteriyor hepsi ayni ilden(hem anne hem baba), 2 nesil daha gidebilsem, "7 nesildir buraliyik gardas" diyebilecektim ama, nasip kismet...

Toplam Hit: 187576 Toplam Mesaj: 339
nüfus