E-Sim Hizmeti Sonunda Türkiye'de

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

Son çıkan iPhonelar ve Samsung S20 ailesinde destek var. En güzel tarafı iPhonelar artık çift sim kart kullanılabilecek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

biri ayfon 11 diğeri samsung s3 olan 2 telefon taşıma durumuda yavaştan geride kalacak sanırım.

tabi gerçeten bilgili işletme sahipleri için diyorum.

cahil zenginler zaten 2 telefon taşımayı adam olmak zannediyor. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çift telefon taşıma konusunda en güzeli Xiaomi. İki numarayı aynı anda WhatsApp ile kullanabiliyorsun. iPhonelarda çift sim anca alo demeye yarar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çift telefon taşıma konusunda en güzeli Xiaomi. İki numarayı aynı anda WhatsApp ile kullanabiliyorsun. iPhonelarda çift sim anca alo demeye yarar. 

aynen ya muazzam faydalı. en kralı da istemediğin hattı şakk menüden kapatıyorsun. muazzam. arama kaydedici de çok iyi.

ahizeyi hallettikten sonra acayip sevmeye başladım note 7 yi :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi'nin çift uygulama özelliğinin az ekmeğini yemedim Turkcell kullanırken. 🙂 Her Cuma salla kazan yaparken Turkcell uygulamasını kopyalayıp sonrasında ekranı bölüyordum ve sallıyordum hop x2 hediye geliyordu.

Sonradan bu açığı kapattılar. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

whatsapp nasıl oluyor. iki tane whatsapp olmaz heralde 2 sim var diye.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

Xiaomi'lerde standart geliyor. Diğer Androidlerde uygulama ile hallediliyor.

https://www.tahribat.com/forum/android-icinde-android-sanal-isletim-sistemi-kurma-247906

WhatsApp'ın yanı sıra Bip, Telegram, Instagram gibi uygulamalarda kuruluyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.vodafone.com.tr/Servisler/e-sim.php

Son çıkan iPhonelar ve Samsung S20 ailesinde destek var. En güzel tarafı iPhonelar artık çift sim kart kullanılabilecek. 

Samsung: Note20, Note20U, Z Fold2

yazmislar 

Yeni aktivasyonla aynı işlmelri uygulayarak nano sim kartınıza ek olarak eSIM'inizi aktive edebilirsiniz, ancak unutmayın çift sim özelliğini sadece nano sim kart ve eSIM olarak kullabilirsiniz. Birden fazla eSIM aynı anda aktif olamaz.

cok iyi bu

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

vodafone un sitesindeki (veya başka operatör) çalışması garanti edilen cihazlar olarak yazıyor. muhtemelen diğer esim destekli cihazlarda listede olmasada çalışacaktır diye düşünüyorum.

bu olay gerçekten çok iyi ve olması gereken şey bana göre zaten 1. sim in de esim olması gerek , yani hiç fiziki sim ihtiyacı kalmamalı.

bu yaz 3 ay dsmartta çalıştım , şirket şirket hattı vermedi telefon vermedi mecburen günde 20 kadar müşteriyi cepten aramak zorundaydım

ucuz yollu çözümü şöyle buldum , 1 tane kontorlü hattım vardı ama çift simli telefonum yada yedek telefonum yoktu

bip de 2. numaram bipte özelliği ile tek simli bir telefondan 2 simi sanal olarak idare edebiliyorsunuz yani o 2. hat o telefona takılı olmasa bile bip üzerinden sms alabiliyor normal arama yapabiliyor

tabiki esim teknolojisi çok daha iyi bir teknoloji.

not : çine özel üretilen iphoneların bazıları fiziki çift simli , avrupa amerika için olanlar 1. fiziki 2. esim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

sosyal medya işlerinde koştururken 4 tane wp yüklüydü.

1 normal. 2.si çift uygulamalar ( xiaomi var. ayarlar uygulamara girip istediğin bir uygulamayı çiftleyebiliyosun. j5 proda da yapmıştım)

3. güvenli ikinci alan açıyorsun. 4. sonra güvenli alanda çift uygulama.

ama aynı anda 2si aktif olabiliyor.

işim oldukça değiştiriyordum. bu dediğim tüm uygulamalar için geçerli sadece wp değil.

iphoneda da 3 yıl önce parallel space ile klonlamıştım wpyi ama çok stabil değildi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

E-sim'in yerlisi nasıl oluyor bilen var mı ? 

https://twitter.com/ofatihsayan/status/1318616325070225410

Toplam Hit: 4119 Toplam Mesaj: 37
vodafone