Ekonomik Kriz Geliyor Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ekonomiden anlayan birkaç kaynaktan duyduğuma göre yakın zamanda bir ekonomik krizin patlak vereceği söyleniyor.

Sayılan sebepler: Milletin morgaeları falan patlayınca inşaat sektörü arkasından bütün türkiyeyi daha çok sarsacağı, dış döviz borcunun gittikçe artıyor olması vs...

Elde Türk parası tutmayıp (USA'da de durum pek iç açıcı olmadığından) euro yada pounda yatırım yapmak tavsiye ediliyor.

İşi bilenler, siz bööle bişey bekliomusunuz, bekliosanız ne zaman bekliyosunuz ve Türk parasını neye çevirelim?

Tabi böyle bişey olmayacağını düşünüyorsanız da paylaşınız yönlendirmiş gibi olmiyim

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Rahat ol, daha iyiye gidiyor hemde ummadıkları kadar BİÎZNİLLAH.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ideolojik cevap değil de uzman yorumu bekliyordum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Ben ikna oldum.

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

En sağlam daima sterlindir. Euro da sarsıldı bu Irak vs. Savaşlar yüzünden.  Türkiye de krize giricek tahminim Mart ayı olur bu. Çünkü ülke iki zamanlı çalışıyor.  Güz dönemi yine rahat geçer ama mart dan sonra her şey tersine döner 

Ne Mutlu Türk Doğana..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Şu an faizler ve krediler Erdoğanın zorlamasıyla bu seviyelerde, ama doviz in tepe taklak olacağını sanmıyorum. Bazı uyanık kişiler bankadan para çekip arsaya yatırdı parayı bunu çok fazla yapan oldu emlak kanunu değişince arsa satışları filan durdu buna paralel olarak daire satışlarıda etkilendi, tahminime göre seneye bu zamanlar bunlar patlak verecek belki seneye bu zamana bile kalmaz,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Akparti varken kriz olmaz bence. Herifler, çingene gibi sağdan soldan para toplayıp döndürüyorlar ekonomiyi. Ama akp düştüğünde kriz bekliyorum. Çünkü çarkın nasıl döndüğünü birtek bunlar biliyor :D 

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

ahahahah :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Wala AKP nin de satacak fazla bişeyi kalmadı, devlet işletmeleri falan zaten bitti. en son kendi topraklarımızı bize 2b arazisi diye sattı, alamayanlarınki de açık arttırmaya çıkıyor. Millet de irandan sıcak para akıtıyor falan sanıyor =) hangi zengin heybeye Türkiyeyi besler aq... o kafayla ztn zengin olunmaz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

emlakici bi arkadasim Turkiyede kriz cikmamasi zaten mucize diordu gecenlerde ulkenin nerdeyse butun gecim kaynagi emlak isi her an yeni ev vs yapilior tam aksi orandada tarimcilik ve hayvanciligi goruyoruz ne halde bu ulkedeki milletde anlam veremedigim ve nerden geldiginide anlamadigim bir para var yapilan evler satiliyor hci kalmior ama bu kervan bole donmez gibi kredi sistemi patlar ben 2015 secimine kadar kriz beklemiyorum ancak secimlerden 1-2 ay sonra buyuk ihtimal cikacaktir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Günümüzde ekonomi neredeyse inşaat sektörü ile dönüyor. Hiçbir gelişmiş ülkede inşaat ekonominin temel direği olmaz. Çünkü inşaat bittikten sonra ekonomiyi döndürecek bir şey kalmaz.

Şu anda sürekli araziler imara açılıp inşaata veriliyor. Farkında iseniz sürekli aynı yollar traşlanıp yeniden yapılıyor, yok kaldırımlar sökülüp tekrar dikiliyor. Bunlar hep inşaat sektörünü canlı tutmaya çalışıyorlar. Bu şekilde işsiz kesime yok çiçek dikme yok peyzaj yok inşaat projeleri gibi yerlerde iş imkanı sağlayarak görüntüde ekonomiyi döndürüp istihdam sağlıyorlar.

Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde bizim kadar kaldırım taşları ile alıp veremediği olan yok.

Aynı bok güvenlik sektöründe de var. Dünya kadar işsiz insanı kursa gönderip güvenlik görevlisi yaptılar. Dünya kadar güvenlik görevlisi olma vasıflarından hiçbirini sağlamayan özel güvenlikçi doldu.

Bu büyük inşaat projeleri bittikten sonra büyük bir kriz kapımızda.

Ne alırıza gelirsek kriz döneminde dolar ve euro tavan yapıcak bana göre. Abd nin durumu da doların yüklelişini etkileyecek kadar olmaz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 19789 Toplam Mesaj: 153