Ekonomik Kriz Geliyor Söylentileri

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  griffin
  griffin's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2009
  Erkek

  Ak partililere göre kriz olmayacak mhp chp zihniyetine göre olacak bu yazılardan bu çıkıyo lakin babacan gibi bi adam parayı yönettikçe kriz vs çıkmaz bu ülkede paranı cebine koy tl kalsın öte yandan bin lira altına çalışan orta yaşlı abilerimizde aç kalmayı hak ediyodur işini iyi yapan iş gücüne katılan herkes iyi paralar kazanabilir .


  Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  acikistihbarat
  acikistihbarat's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Mart/2009
  Erkek

  yabancı sermaye krizi çıkacak ama bu ülkeyi etkileyen bi ekonomik krize dönüşür mü bilinmez ama sanmıyorum. devlet reel sektörden desteğini çekmediği müddetçe bişey olmaz.şu ana kadar cari açığımızı ingilizler kapatıyordu ama rte ve yiğit bulut sayesinde hükümete mesafeli davranıyorlar.ipler ali babacanın elinde.ingilizlerle bağlantımızı bi ali babacan bide mehmet şimşek sağlıyor. bi de durmuş yılmaz vardı abdullah gülün danışmanı olmadan önce merkez bankası başkanıydı. neyse gidişat ithal ikamesi yönünde olduğundan ihracata da ağırlık verileceğinden tl nin uzun vadede değeri düşecektir yani tl güvenli değil. yatırım için döviz tek seçenek değil alternatif araçlar da var. hisse senedi,bono,tahvil hatta kısa vadede likit fon bile uygun.

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  joe_black
  joe_black's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  yok şeyhim bi cacık olmaz.

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek
  griffin bunu yazdı

  Ak partililere göre kriz olmayacak mhp chp zihniyetine göre olacak bu yazılardan bu çıkıyo lakin babacan gibi bi adam parayı yönettikçe kriz vs çıkmaz bu ülkede paranı cebine koy tl kalsın öte yandan bin lira altına çalışan orta yaşlı abilerimizde aç kalmayı hak ediyodur işini iyi yapan iş gücüne katılan herkes iyi paralar kazanabilir .

   bin lira altına çalışan orta yaşlı abilerimizde aç kalmayı hak ediyodur işini iyi yapan iş gücüne katılan herkes iyi paralar kazanabilir .

   

  :( çok yanlış bi düşünce gülme komşuna gelir başına .


  Minimalist Değilim Tembelim
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  h2run
  h2run's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek

  akp hukutten dustugu zaman kriz baslar hocam , erdoganin cumhurbaskani olmasi bu soylentileri cogaltti. En guvenli yatirim altin uzun vadede cok paran varsa altin euro dolar yaparak 3 e bol nerden sans vurursa. Ayrica ekonomik kriz insallah cikmaz cunki yazik gunah borcu olan cok adam baticak zor duruma dusecek ve zengin olan daha zengin olacak 2000 krizinde biz battik hos birsey degil Allah kismeye yasatmasin.


  - Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AnaMuhalefet
  AnaMuhalefet's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek
  joe_black bunu yazdı

  yok şeyhim bi cacık olmaz.

  Bilge kişiden yanıt geldi "şeyh", valla adamın senden fazla ermişliği var malum oluyor dikkate al derim :P

   


  Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  pcdoktor636
  pcdoktor636's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ocak/2010
  Erkek

  Yıllardır açılıyor bu tarz konular tbt'de, her sene çıkan kıyamet haberleri gibi oldu artık :P

  3-5 tane belli isim var her konuda felaket tellallığı yapıyor, her sene " 1 aya kalmaz kriz var, battık " vs diyorlar. Yakın dönemde bir kriz yaşanacağını düşünüyorum ben de, ama bir kesim var ( bu konuda da net bir şekilde gözüküyor) baştaki hükümet insin de, ister kriz çıksın ister savaş mantığında gidiyorlar, resmen kriz için dua ediyorlar. Bu olayın baştaki hükümete çok da bağlı olduğunu düşünmüyorum, chp'liler akp'li halkı aktroll'lükle suçluyor, ama kendilerinin de çok farkı olduğunu zannetmiyorum zihniyet aynı.

  Krizin sebebi de bence bu zihniyettir, sağ-sol-devrimci-kemalist vs. belli ideolojiler farklı, ama onun haricinde olaylara bakış, üretim, teknoloji, bilim gibi konularda aynı bokun laciverti. 2 taraf da birbirini troll'lükle suçluyor bir de ne güzel :P Seçimlerde oy kullanmadım, bundan sonra da kullanmayı düşünmüyorum, dediğim gibi farklı yerlere gittiğini düşünmüyorum. Sanki önceki hükümetlerde hiç kriz çıkmamış gibi konuşmak da saçma, başa chp/mhp geçse çok da farklı olmazdı. Bu yorumdan da troll'lükle suçlayan çıkar :P

  Eğitim konusuna da değinilmiş, ülkede 1-2 tane kaliteli üniversite var. Times higher education sıralamasında ilk 100'e girmiş tek türk üniversitesi Bilkent'tir. Önceki senelerde ODTÜ ve İTÜ'de girdi diye hatırlıyorum, wikipedia'da güzel bir tablo vardı aradım da bulamadım. Önceki yıllarda İTÜ, ODTÜ ve Bilkent kıyaslamasını gösteriyordu. Ayrıca Boğaziçi de bu listeye alınabilir. Yani güzel üniversiteler var, özellikle ODTÜ ve Bilkent kaliteli üniversiteler, özellikle Bilkent vakıf üniversitesi olmasından dolayı bazı avantajlara da sahip, yurtdışında da tanınırlığı daha iyi seviyede. Evet genel olarak bok gibi bir eğitim sistemimiz var, ama buna rağmen bazı şeyler başarabilmiş üniversitelerimiz de mevcut yani. Sorunun eğitim sisteminden ziyade genel olarak ideoloji ayrımı olmaksızın zihniyetten kaynaklı olduğuna inanıyorum. 2014 yılında hala sikimsonik tartışmalarla vakit kaybediyoruz, herkes ben ilericiyim sen gericisin modunda konuşuyor, 2 taraf da bir şey üretmiyor :F

  Gene konu dışına çıktım amk, neyse :D Ekonomi konusunda da zaten başka müridler de söylemiş, Türkiye'de lokomotif görevi gören sektör inşaat sektörü. Bu sektörde yaşanacak aksaklıklar ülke genelinde sıkıntılara sebep verebilir.

  http://www.sistematikrisk.com/2014/03/17/erdogan-ekonomisi/#comment-3857

  Şu yazıya da bakabilirsiniz, geçen gün abd bankacılık krizini araştırırken karşıma çıktı, 3-4 yazı okudum güzel duruyor. Türkiye'nin kendini kıyaslayabileceği, ders çıkarabileceği Güney Kore gibi bir örnek var, bizim 100 yıldır içinden çıkamadığımız durumları 50 yıl önce yaşadılar, şu an geldikleri nokta ortada.

  Gidişat pek de iyi değil, ama umarım kriz gibi bir durum ortaya çıkmaz.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tarikat Şeyhi
  HolyOne
  HolyOne's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2002
  Erkek

  Ya herkez ne kadar optimistmiş ben fazla karamsarım heralde.

   


  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  TR-SCOPJE
  TR-SCOPJE's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Ocak/2012
  Erkek
  HolyOne bunu yazdı

  Ya herkez ne kadar optimistmiş ben fazla karamsarım heralde.

   

  Eğri oturup doğru osurmak lazım..

  Birşeyler var ki insanlar bunun söylentisini eder olmuşlar.

  ilk sayfadan bu sayfaya kadar seni tasdik eden çeşitli görüşler var.

  Bardağın yarısının dolu mu boş mu olduğunu tartışıyorlar anladığım kadarı ile..


  Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AnaMuhalefet
  AnaMuhalefet's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Kasım/2007
  Erkek

  Yalnız ben bilgiye dayalı güncel net bir yorum göremedim birkaç arkadaş değinmiş ihracat,ithalat,cari açık,bütçe açığı, gsyh falan. 

  Yalnız o rakamlarda hiçbir şaşma görmüyorum 10 yıldır aynı oranlar aşağı yukarı, hakikaten güncel durumu özetleyen sağlam bir yorum varsa dinlemeyi isterim. Yani 10 yıldır çıkmadı da niye şimdi çıksın arkadaş???

  Ne gibi bir olumsuzluk var da sizce ekonomik risk oluştu, savaşa mı girdik, dünyada salgın mı var, parayı mı kaldırdılar kullanımdan, nedir???Konunun profu değilim sade vatandaş olarak bu basit sorulara cevap arıyorum.

   

  AnaMuhalefet tarafından 02/Eyl/14 02:22 tarihinde düzenlenmiştir

  Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 19743 Toplam Mesaj: 153