folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ekonomik Krizi Hissediyor Musunuz ?

Ekonomik Krizi Hissediyor Musunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

beyler ekonomik krizi hissediyormusunuz acep ? $ euro yükseldi alçaldı demeyin yanlız.

millet kriz var diyor, işyerinde (elektronik/bilgisayar) bizim işler son 2 haftada 2 kat artmış durumda nasıl bir krizse anlamadım pek fazla , bazı otomobil firmaları veya büyük firmalar vs. işçi çıkarıyor veya üretimi durduruyor konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? belli sektörlerimi etkiliyor acaba ? izlenimlerime göre otomobil firmaları çok etkilendi.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam restoran , otelcilik gibi sektörler durgun.

kriz vurmuş durumda.

çalıştığım restoranda son 10 gündür %60 larda bi düşüklük var.

inanmassın maaşımız bile sırf bu yüzden aşağıya indi :) işçi çıkartılmasın diye

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Buraya ilk geldiğimde Kaldığım pansiyon'da soğuk sandvic içine salam salatalık koyarlardı...şimdi sadece peynir koyuyorlar :) Neden böyle diye sorduğumda para yok salam alacak diyorlar...Çok pahalıymış sanırım...

Çorba çiyordum 1.75 ytl'ye şimdi 2.5 ytl oldu...

Basit örnekler belki ama krizin ta kendisi bunlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Halk pek etkilenmez.Cunku sadece tuketim var.Millettin elinde birsey olmayinca krizle gidende birsey olmuyor.Yani ,yine yok yine yok mevzusu.Orta sanayici ve esnaflar coktu zaten.Ulusal sanayilerin durumu ortada.Kriz bizi teget gecerken gote pis girdi.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

borca battım sürünüyorum

senin hayatta kalmak için aylık harcaman 10 ise ama sana gelen 4-5 ise ne yaparsın borca girersin.

Kart olur bu ondan bundan alırsın sonra başka bi kart alırsın çünkü 10 harcamazsan yaşayamazsın ki.

Bunu öğrenci halimle yaşıyorum.

İş ararsın bulamazsın. Esnaf kendini zor doyurur, yeni dükkan açan bile der ki amcaoğlunu alıcam yer yok. Aynı yer eleman eksiğiden 24 saat açık yazan dükkanını 18 saat açar abi gireyim işte 24 saat açık olsun dersin olmaz der. Kendini zor doyuruyodur çünkü. Bunun gibi işte.

Ciddi diyorum şişmandım zayıfladım cidden. yemek bulamıyorum bazen de ondan. günde 2 öğünbazen 2günde 1e düşüyo. Annem de babam da çalışıyo üstelik. Kardeşim daha lisede dur bakalım seneye üniversite olacak. Bi yandan inşallah diyosun bi yandan korkuyosun hesap yapıyosun.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    bilişim sektörü nasıl sizce ? örneğin bizde bilg. satışları %300 artıı diyebilirim son 2 haftadır hemde sezonu değil burda yaz bitti.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------
    bilişim sektörü nasıl sizce ? örneğin bizde bilg. satışları %300 artıı diyebilirim son 2 haftadır hemde sezonu değil burda yaz bitti.

O kadar indirim olursa satış artar tabi hoca.Sabit para geliri olan kesim için(hepsi değil tabi) kaçırılmaz fırsat şu sıralar ama esnaf için durum aynı değil.Kriz yeni gelen bişey değil ki.Babam son 8 ayın 2sinde siftah etmedi,millet çıkıp kriz yok diyo!Nah yok

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

ortada para kimin parası belli değil. böyle oluncada borçu olanların borçu dahada artıyor. 2001 krizinde orta sınıfı yok olmuştu şimdi esnafın orta hallileri sürünüyor.

kriz var mı?  bir şey var ama bu kriz mi değil mi bilmiyoruz.

hissediyorum. geçen seneyle bu sene arasında aynı para geliyor geçen para biriktirebiliyordum. şimdi sadece aç karnımı zor doyuruyorum.

boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Her esnaf etkilendi büyük şirketler işlerini durdurdu ücretsiz izin verdi, inşaat sektörü tamamen durdu 150 bin ytl lik evi 110-120 bin ytl ye bırakan inşaat firmaları var 3-4 aya fiyatlar dahada iner bu gün çorbacıya gittim saat 7:30 falandı bomboş her yer arkamdaki adam tuzlama istedi normalde tuzlama 6:30 gibi biter sordum garsona dedi işler iyi değil artık gelen giden yok çok firma batacak bu kriz seneye devam edecek kim bilir kaç kişi işsiz kalacak

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Türk insanı her gün dahada fakir olmaya alıştığı için krizi pek hissedemiyor ama kapanan fabrikalar, her gün artan işsizler ordusu vs. , 3. dünya savaşı yakındır.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

borca battım sürünüyorum

senin hayatta kalmak için aylık harcaman 10 ise ama sana gelen 4-5 ise ne yaparsın borca girersin.

Kart olur bu ondan bundan alırsın sonra başka bi kart alırsın çünkü 10 harcamazsan yaşayamazsın ki.

Bunu öğrenci halimle yaşıyorum.

İş ararsın bulamazsın. Esnaf kendini zor doyurur, yeni dükkan açan bile der ki amcaoğlunu alıcam yer yok. Aynı yer eleman eksiğiden 24 saat açık yazan dükkanını 18 saat açar abi gireyim işte 24 saat açık olsun dersin olmaz der. Kendini zor doyuruyodur çünkü. Bunun gibi işte.

Ciddi diyorum şişmandım zayıfladım cidden. yemek bulamıyorum bazen de ondan. günde 2 öğünbazen 2günde 1e düşüyo. Annem de babam da çalışıyo üstelik. Kardeşim daha lisede dur bakalım seneye üniversite olacak. Bi yandan inşallah diyosun bi yandan korkuyosun hesap yapıyosun.

ah be, hayat zor walla

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
Toplam Hit: 3756 Toplam Mesaj: 35