folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ekonomik Krizi Hissediyor Musunuz ?

Ekonomik Krizi Hissediyor Musunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    Rawkmetal bunu yazdı:
    -----------------------------

bilişim sektörünü etikelemez okadar + senin işlerinin iyi olmasının sebebi yerel seçimler olabilirmi :)
    şimdi bilişim sektörünü neden etkilemez söyliyim
    bilinçli müşteri siteyi açıp aylık olarak nakite döndürebilir
    ya da 500'den 800'den kaçmayım bir tanede sitem olsun diyebilir
    + bilişim sadece bu memlekete özgü değilki yurt dışındaki adamada satabilirsin.
    Diğer sektörleri bilmem ben TV'de çalışıyorum reklamlar geliyor sürekli
    kriz dışa bağımlı olunan konularda daha çok hissediliyor sanırım.

yok hacı site değil ev elektroniği pc bileşenleri beyaz eşya vs. vs. aklına gelecek herşey işte bunlarda ithal geliyor.yazıları okuyunca halime şükrettim doğrusu...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teomanyak
    teomanyak's avatar
    Erkek

bu krizin temeli bana cok yapmacik geliyor, millet'de gaza geldiginden gercek bir kriz ortaya cikiyor. aniden cok para dagitilip cok para cekilen boktan bir sistem.

dün: ekonomik kriz türkiye'de yok hamdolsun

bugün: sihirbaz degiliz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    BuZuL bunu yazdı:

yok hacı site değil ev elektroniği pc bileşenleri beyaz eşya vs. vs. aklına gelecek herşey işte bunlarda ithal geliyor.yazıları okuyunca halime şükrettim doğrusu...

BuZuL  bişey yazmıştım bak oraya geldi, senin yaşamak için aylık harcaman gereken 10 ise borça girer yine harcarsın.

ev elektroniği diyosun insanlar evleniyo eşya lazım, makine bozuluyo yenisi lazım çamaşırı nerde yıkayacak? apartmanda elle yıkayamazsın hadi elle yıka çalışan bir kadın elle çamaşırı ne zaman yıkayacak mecbur makine alacak.

Bilgisayar sektöründe de gördüğüm kadarıyla fiyatlar oldukça düştü sen daha iyi bilirsin yanlışsam düzelt. Mesela satışı artanlar üst fiyatlar mı yoksa orta ve alt bileşenli ucuz bilgisayarlar mı? Onlar sana büyük mağazaların pahalıbilgisayarcıların müşterilerinden gelenler olmasın? Mesela Manavda atıyorum muz 3lira BİMde atıyorum 2 lira BİMin muz satışı artar manav batar. Sonra BİM çıkar der ki bizkrizi fırsata çevirdik. Oysa 100 kişi muz alıyodu 50si manavdan 50si BİMden şimdi 80 kişi muz alıyor 70i BİMden misal.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

hiçkimsenin sizleri salladıgı yok.

hiçbi zaman ne devletiniz nede inandıgınız tanrılar sizi sikledi.

toplanıp marketleri yağmalamanız dileğiyle.

şimdi tam zamanıdır

ama tabi "bugün soğan bulduk bunada şükür" diyosanız o başka

bassinyourface
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek

hissettik :| ne adwords alan var ne site istiyorum diyen :|

sitelerimde reklamlara bile tıklamıyolar millet bilg. başında bile dalgın ilgilerini çekemiyoruz :p

bu millete kriz olmasada kriz var deseniz bile psikolojikman parasını harcamaz, para trafiği anında yavaşlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mxsimgr
    mxsimgr's avatar
    Erkek
    Ben hissetmiyorum hersey ayni degisen bisi yok sadece soylenti var kimse inanmasin kriz olduguna kriz mriz yok.Erdogan picinin uydurmalrai bunlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

işçi arkadaşlarımdan 19 kişi izinde. kriz yok diyenler kendilerini düşündükleri için yok diyorlardır.

para el değiştirdiği için. sistem atlatıldığı için kriz var işte var. 1930lu yılların krizine rastlanır bir kriz.

hamdolsun kriz yok hamdolsun teğet geçecek diyen şerefsize küfürleri saysam bitmez.

imfden borç almıycaz. milletin ümüğünü s*ktirmeyiz diyen ibne nolduda imfden 25 milyar üstünde para alıyor.

he alacak ee o parayı kim ödeyecek vatandaş rıza. nasıl olcak: zamlarla. vergide habire zam yaparak..

yalnız şunu bilin: para babaları için kriz yok. Kriz işçi için var. bedelinide işçi emekçi ödeyecek. vatandaş ödeyecek.

kendi adıma kriz: 10 milyar borcum var. fabrika maaş ödemiyor. inşaatı yarıda bırakacağım.

2 gün sonra tüm çalışan arkadaşlarım fabrikaya kilitleyecek kendisini. grev yakındır. bayramı parasız geçirmek insafsızlıktır.

hadi bayramı geçtim milletin kredi kartı borcu kira borcu kurbanlık alınmayacak. para yok evde oturacaz bu bayram.

yazmaya devam edeceğim ama dinimizi istismar edenler amaaann salla birazda para olmasın diye sevinç içerisindelerdir.

az kaldı az. ocakta fabrikalar greve gittiğinde vatandaşlar sokaklara döküldüğünde göreceğiz asıl krizi.

ama şerefsiz hükümet kolluk kuvveti polise işçiyi dövdürecek. hani güçlendirdiler ya polisi. döv gitsin işçiyi.

hakkımızı aradığımız için dayak yiyoruz..yazıklar olsun bu acımasız merhametsiz hükümete. soydunuz kilodumuza kadar.

napalım arkadaşlar ağlayalım mı. :(

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    hurd tepetaklak oldu plastik desen gene aynı mal satıyoruz para vermiyorlar nakit bayramda beş parasızız anlıcanız
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

kriz kazığı yola çıktı ve milleti sıradan düzürek yoluna devam ediyor. önce büyükleri elledi büyüklerden ufağa yola çıkan kazık bir şekilde hepimize girecek .

bugün kral fm de çok güzel konuşuyordu sunucu. işten çıkarmak yerine kendi lükslerinizden fedakarlık yapın diyordu iş adamlarına. ama işini komple kapatana lafımız yok bahane bulup ucuz yollu adam çalıştırmak için çalışanlarını çıkarmaya çalışanları burda ifşa edeceğiz diyordu.  tabi arada birde fırsatçılar var.

Temel adalettir .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    doğalgaza zam yetti..

yıkılma sakın !
Toplam Hit: 3755 Toplam Mesaj: 35