folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ekrana Japon Yapıştırıcısı Fışkırdı, Nasıl Temizlenir?

Ekrana Japon Yapıştırıcısı Fışkırdı, Nasıl Temizlenir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Hocam japon yapıştırıcısı camda bir şey tutmazki, tahminen ufak izleri kalmıştır. Bu sebeptendirki asetonlu bezi o izin üzerine bi süre tut, bak bakalım yumuşamışmı yapıştırıcı sonra normal bi bezle sil. Aynı şekilde sıcak suda işe yarar ama laptopta sıkıntı.

maserati tarafından 13/Nis/17 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

hoca toshiba notebookumun camına bildigin 2 büyük damla sıçradı japon. ılık bi suya elma sirkesi ekleyip yumuşak bi bezle hafifçe bastırarak sildim. anında çıktı. mac ekranı farklımıdır nasıldır bilemiyorum. benim bildigin notebook ekranı.

şeyini şeyettiğimin şeyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

ya sen şu fışkırığın resmini atsana bi hele

2 gündür 2 damla japonu çıkartamadın ya helal valla :D

japonu  çok ısıtırsan erir az ısıtırsan ve hemen soğutursan kuvvetle muhtemen ekrana bağlandığı yerden atacaktır.

Baktın olmuyor plan 2 :eline 1 tane ustura jileti al elin ağayın sağlamsa hafif hafif kazı.

Baktın yine olmuyor  plan 3 (En son çare bunu dene ) ekrandaki japonun üzerine biraz daha japon damlat ama bir damlanın içine küçük metal bir parça sok. Kuruduğunda 2 japon birbirine ve aradaki metale yapışmış olacağında metal parçayı çekerek kurtulabilirsin.

Metal parça olarak toplu iğne olabilir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

sabH SABAH GÜLDÜRDÜN YA BAŞLIK SÜPER FIŞKIRTMAK FALAN :D

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Topu topu 3 sayfa var, bakmadan tekrar foto istiyorsunuz, buyrun  :D

Yoğunluktan ve zarar vermeye çekindiğimden işlem uygulamadım daha, 1 - 1.5 aydır bu şekilde ekran. İlk günkü kadar rahatsız etmiyor :/

Pazartesi günü fan temizliği için servise götüreceğim. Oradan da fikir alacağım. En azındn ekran materyalini söyleyebileceklerini düşünüyorum, o duruma göre hareket ederim.

Bakalım ne diyecekler..

Sirkeli sıcak su fikri aklıma yattı. Müsait vakitte onu da deneyeceğim puf diye çözüverir belki. Sirke plastiğe cama falan zarar veremeyecek kadar seyrek diye düşünüyorum, ki suyla daha da seyreltmiş olacağım, aksini bilen duyan düşünen var mıdır? :)

noname tarafından 15/Nis/17 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Topu topu 3 sayfa var, bakmadan tekrar foto istiyorsunuz, buyrun  :D

Yoğunluktan ve zarar vermeye çekindiğimden işlem uygulamadım daha, 1 - 1.5 aydır bu şekilde ekran. İlk günkü kadar rahatsız etmiyor :/

Pazartesi günü fan temizliği için servise götüreceğim. Oradan da fikir alacağım. En azındn ekran materyalini söyleyebileceklerini düşünüyorum, o duruma göre hareket ederim.

Bakalım ne diyecekler..

Sirkeli sıcak su fikri aklıma yattı. Müsait vakitte onu da deneyeceğim puf diye çözüverir belki. Sirke plastiğe cama falan zarar veremeyecek kadar seyrek diye düşünüyorum, ki suyla daha da seyreltmiş olacağım, aksini bilen duyan düşünen var mıdır? :)

Hocam işine yararmı bilmem ama kadınların oje makyaj silmek için peçeteleri var bi pakette 100 tane falan onla silebilirsin ekranda iz bırakmaz koltuğa kocaman japon damlatmıştım bunla geçmişti

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

denedinmi bişey ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

sıcak fön + aseton işini görecek diye tahmin ediyorum.

Ignorance is bliss.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokayp
    gokayp's avatar
    Erkek

kardeşim temiz beze wd-40 spreyden sık çok bastırmadan temizle 👍

gP
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bana mısın demiyor şerefsiz, aseton sürmedim riskli diye. Sıcak su denedim, sirkeli su denedim, asetonsuz oje çıkarma mendili denedim ( kokusu falan o kadar yoğundu ki beynimi bile çıkardı ), WD-40 pek güvenmediğim bi aygıttı kardeşim günlerdir ısrar ediyordu çıkarır diye onu da denedik, anam oynama yok oynama :D

Teknik servise götürdüm, kameranın etrafında ayrıca lekelenme var. Kronik bi sorunmuş sanırım bi kaç cihazda daha rastlamıştık dedi. Servise gönderin cam değişirse senin yapıştırıcı da değişmiş olur otomatikman dediler, kullanıcı hatası sayarlar diye korkuyorum ama dedim lekelenme içeride benim olay dışarıda. Yok yok dedi içimi rahatlattı. Du bakalım.

Daha da japona yeminle tövbeliyim. İlkinde göz gidiyodu ikincisinde neredeyse gözüm kadar değerli bilgisayarım >.< Aman arkadaşlar , uzak durun. 

...said addicted.