Elektrik Faturalar Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

550 gelmiş 1 cola dolabı,1 pasta dolabı,1 baklava tezgahı,1 limonata makinesi geceleri sadece cola dolabı açık kalıyor(geçen ay hepsi açıktı) 400 gelmişti bu aradaki fark ne anlamadım bi kulak arkası kaldı sanırım.

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

peki diyip 186 aradım diyorki sayaç için gelecekler eğer arıza yoksa 27tl daha kitleriz. Arıza varsa ücretsiz hallederiz. Lan ne biliyim arıza var mı yokmu?? 88kw harcamam imkansız bunu çözün

ha işte bunu da yaptım. dedim ki bir problem var gelin bakın. işçi geldi sayacı yaklaşık yarım dk da değiştirdi eski sayacı aldı gitti

meğersem eski sayacı makineye takıyorlarmış.  sağlam olsun olmasın çöpe atıyorlarmış. o bir defa yerinden çıkınca daha kullanılmıyormuş öyle dedi.

o yüzden o 30 tlyi alıyorlarmış.

bozuksa yükümlülük kendilerinin.  ancak şıracının şahidi bozacı.

bozukta olsa sağlam deyip 30 tlyi kitlemediklerine asla bilemeyiz. ama bana rapor gönderdiler . sağlammış diye.

bende şimdi faturamda 30 tl fazla gelecek bekliyorum.

bence eski fatura ve şimdiki faturanın arasındaki kullanımı gidip hesaplat ( fotoğrafını çek . kendin yazınca yanlış yazmışssın deyip başından savıyor. tarih p1 p2 p3 p4 p5  diye değişirken hepsinin fotoğrafını alın)

şuan aklıma gelmiyor ayrı bir bölümde uzman var onların azcık aklı başında ( faturalandırma mıydı unuttum)

ortalama faturayı hemen  hesaplıyor. ona göre itiraz edebilirsin. 

aslında fatura gelir gelmez sayacın yanına koştum. Lakin rakamlar sürekli değişiyor birşey dokunmaya tırstım bu sefer bozdun kırdın diyip 1000tl de ordan kitlerler diye düşündüm.  o sayaç okuma olayına bi bakayım ben

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Öyle bir hal aldı ki, itiraz ediyorum gelen yok, bakan yok, cevap veren yok. Tüketici hakem heyetine başvuruyorum, ilgili şirket tüketici hakem heyetine endeksleri gönderiyor ve hata yok deniliyor.

E cihaz elektronik, istediği endeksi de oraya yansıtabilir, ben nasıl haklı çıkacağım. Bu lanet işin bir çözümü olmalı ama yok yok yok.

the man who gets tired after eating a ban
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atmaca-atmaca
    atmaca-atmaca's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

550 gelmiş 1 cola dolabı,1 pasta dolabı,1 baklava tezgahı,1 limonata makinesi geceleri sadece cola dolabı açık kalıyor(geçen ay hepsi açıktı) 400 gelmişti bu aradaki fark ne anlamadım bi kulak arkası kaldı sanırım.

Zam da bir yere kadar. Söylediğine göre yüzde 38 zam yapmışlar. Bu da  oldukça yüksek bir oran.. 

..
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Antalya'da şuan evde homeofis çalışıyorum. 1 tane 12'lik klima 7/24 açık + saatte 250 wat çeken rig var toplamda 497,58 TL elektrik faturası geldi...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Faturada günlük ortalama 9,612 kwh/ gün yazıyor. Fatura tutarı 290 tl. 

Mezantalac tarafından 05/Ağu/21 18:06 tarihinde düzenlenmiştir

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Dünyada böyle rezil bir ülke daha yoktur herhalde, başta devlet sonra kamu kurumları ardından da şirketler düzenini öyle bir kurmuş ki vatandaş bunlara köle ...

2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

cereyanın kw fyatının 1 TL olduğunu yeni anlayan masum mürid(e)ler  :)

Minimalist Değilim Tembelim
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hayır işin dahada enteresan tarafı. faturaya ayrıntılı baktığımda zamlı bu faiş soyguncu haline rağmen 81 tl'lik faturanın 45 tl'si bana ait. Gerisi kayıp kaçak taşıma trt bilmem ne payları. Ya arkadaş bunun birde kışı var. Bana zaten yazın 70-80 gelirken kışın 140-150 bandında geliyordu. Birde doğalgazada zam geldi. Kışın napıcaz artık bizi düşünen yokmu ya. Yazarkasa atsak idamla yargılanırız. Arkadaşlar yokmu çaresini bulan. 2023e kadar bekleyecekmiyiz ? Ki 2023 de yine malum kitle %30-40 civarı.

• Toplam Hit: 3510 Toplam Mesaj: 41
    zam elektrik elektrik ckbogazici epdk