Elektrik Faturalar Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

İstanbul - Avrupa yakasında oturanlar, CK boğaziçi çok sağlam bir zam yapmış elektrik kw fiyatlarına. Lakin şöyle birşey var. Özellikle temmuz ayında 3 hafta evde olmamamıza rağmen 81 tl fatura gelmiş. Oturduğum apartman otomat normalde 30 gelirken 60 geliyor. Babamlar 3 sokak ötede oturuyorlar. Onlar 1 ay hiç yoktu. Mecbur buzdolabı var diye şalterleri kapatmıyoruz. Onlarada 64 civarı geldi. CK boğaziçi arıyorum m.hizmetleri dalga geçiyor buzdolabı kaynaklıdır diyor. Arkadaş buzdolabı 64tl elektrik harcar mı? Geçen ay normalde bu ay mı değil. Kimse sorsam aynı sorundan müzdarip. Burada da sorun yaşayan var mı? Twitter üzerinden baktım millet isyanda. Gene arka planda sessiz birileri birşey kitleme peşinde.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Okuma tarihlerine bak hocam. Bazen atıyorum görevli apartmana girip saati okuyamayınca diğer ay geldiği için 2 aylık fatura kesebiliyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Dükkana 240-250 gelen elektrik faturası 389 gelmiş. Anasını sikeyim 400 lira gelen elektrik faturasının da sayacının da.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kredi öder gibi elektrik faturası ödüyom benim genişledi hisstmiyorum artık

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hiç evde olmadığım halde 1 aylık sadece buzdolabı ve dondurucu çalışmasına 85 lira fatura gelmiş 

bazen düşünmüyor değilim alayımız elektriği mecburen kullanıyoruz kullanmıcak duruma getirecen bırakacan abi yeter bu herşeye zam zam zam mk zamınızın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Mylitta bunu yazdı

Dükkana 240-250 gelen elektrik faturası 389 gelmiş. Anasını sikeyim 400 lira gelen elektrik faturasının da sayacının da.

xd mining yapıyom, 380 falan geliyo

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

evde sadece annemle ben yaşıyorum. Ortalama 110-130 tl gelirken bu ay 183 tl geldi.  

Nova Vida !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

eğer faturanda 1 günlük gecikme bile olsa elektirği kesip ertesi gün açmış gibi yaparak açma kapama bedeli almış olabilirler

faturadaki bölüme bakmanı öneririm. öyle bir hile yapıyorlarmış.

https://www.tahribat.com/forum/elektrik-acma-kapama-ucreti-yasal-mi-elektrik-fa-249828

benim de başıma böyle birşey geldi bende dilekçe yazdım. geçen ay beni aradı paramı verdiler

mesela 20 tele fatura geldiyse bunun vergisi 10 tl ise 30 tl glemesi gerekiyor değil mi

20 tl 40 tl de açma kapama bedeli 60 tl bunun versiyle 80 diyorlar. durup dururken fazla vergi veriyorsun falan

adamlar nasıl soyarım diye aranıyor.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

@mkyb yok tek ay özellikle fatura konularında çok hassasım kw kontrol su ise m3, doğalgaz m3 incik boncuğa girerim

@futurist faturayı son ödeme tarihinden bile önce öderiz riske girmemek için

diğer müridlerde fatura kol gibi gelmiş.

Aslında benim sorunum geçen ay 92kw harcamışım ki hakkaten harcadık yani klima açtık tv açtık fırın açtık kabul

bu ay 88 kw nasıl harcıyorum arkadaş yani zaten 22 gün evde yoktum.

Ckboğaziçini aradım. 186 farklı bu faturayı yazanlar ayrıymış bilmiyordum. Sayaçlara biz bakmıyoruz, bize iletilen kw değerlerinin matematiksel hesabı ve tahsilatını hallediyoruz dedi. Eğer dediğiniz kadar kw harcamadıysanız 186 arayın

peki diyip 186 aradım diyorki sayaç için gelecekler eğer arıza yoksa 27tl daha kitleriz. Arıza varsa ücretsiz hallederiz. Lan ne biliyim arıza var mı yokmu?? 88kw harcamam imkansız bunu çözün

Edit: geçen ay 0,65 kuruş olan 1 kw bu aydan itibaren 0,74 kuruş

HanDSomE tarafından 05/Ağu/21 16:04 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Bursada evimde 14 ay fatura hep 0 tl az tüketim (anaşalter inik) gelen fatura 293 tl ne sikime neye göre gelmiş bilmiyorum az tüketim diye diye azı çoğu tamamlamış o... sinirlendim şimdi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    HanDSomE bunu yazdı

peki diyip 186 aradım diyorki sayaç için gelecekler eğer arıza yoksa 27tl daha kitleriz. Arıza varsa ücretsiz hallederiz. Lan ne biliyim arıza var mı yokmu?? 88kw harcamam imkansız bunu çözün

ha işte bunu da yaptım. dedim ki bir problem var gelin bakın. işçi geldi sayacı yaklaşık yarım dk da değiştirdi eski sayacı aldı gitti

meğersem eski sayacı makineye takıyorlarmış.  sağlam olsun olmasın çöpe atıyorlarmış. o bir defa yerinden çıkınca daha kullanılmıyormuş öyle dedi.

o yüzden o 30 tlyi alıyorlarmış.

bozuksa yükümlülük kendilerinin.  ancak şıracının şahidi bozacı.

bozukta olsa sağlam deyip 30 tlyi kitlemediklerine asla bilemeyiz. ama bana rapor gönderdiler . sağlammış diye.

bende şimdi faturamda 30 tl fazla gelecek bekliyorum.

bence eski fatura ve şimdiki faturanın arasındaki kullanımı gidip hesaplat ( fotoğrafını çek . kendin yazınca yanlış yazmışssın deyip başından savıyor. tarih p1 p2 p3 p4 p5  diye değişirken hepsinin fotoğrafını alın)

şuan aklıma gelmiyor ayrı bir bölümde uzman var onların azcık aklı başında ( faturalandırma mıydı unuttum)

ortalama faturayı hemen  hesaplıyor. ona göre itiraz edebilirsin. 

futurist tarafından 05/Ağu/21 16:18 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 3516 Toplam Mesaj: 41
zam elektrik elektrik ckbogazici epdk