folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Elektrik Faturası Tasarrufu

Elektrik Faturası Tasarrufu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Merhabalar;

Malum şahıslar her ay her şeye zam yapmakta öyle böyle değil ama köküne kadar sokuyorlar, oturduğum evde 1 ayda 100de100 elektrik faturasında artış oldu ve bu baya zora soktu beni, kaçak kullanım olabileceğini düşündüm ama diğer apartman sakinlerininde benden aşağı kalır yanı yok fatura konusunda ve saat dolabı kitli,

Geçen aya göre aynı kullanım diyebilirim elektirk tüketimini, ama bu ay fena fatura geldi.

Evde  elektironik eşyalara  yapabileceğimiz küçük dokunuşlar , düzenlemeler varmıdır elektrik tasarrufu için. varsa nelerdir bilenler aydınlatırsa memnun olurum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Hocam kombiye oda termostatı koyabilirsin.Kışın çoğu evde en çok elektrik harcayan ekipman kombi pompasıdır. Termostat kullandığınızda kombinin modeline bağlı olarak pompa büyük oranda çalışmayacaktır.

Tavsiye ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

fikir bekliyoruz :)

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Hocam kombiye oda termostatı koyabilirsin.Kışın çoğu evde en çok elektrik harcayan ekipman kombi pompasıdır. Termostat kullandığınızda kombinin modeline bağlı olarak pompa büyük oranda çalışmayacaktır.

Tavsiye ederim.

Isıtma olarak klima var, banyo için şofben var

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

istisnasiz evde ki tüm ampülleri led lambayla degiştir. bim de ki gayet ucuz ve dayanikli

ütü yu kullanimin bitmesin yakin 2-3 dakika önce prizden cekip ütüye devam edersen burdan artın olur.

fırında birşey pişirirken pişmesine yakin 10 dakika önce firini kapatip içinde bekletirsin yine burdada fayda sağlarsın. 

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

istisnasiz evde ki tüm ampülleri led lambayla degiştir. bim de ki gayet ucuz ve dayanikli

ütü yu kullanimin bitmesin yakin 2-3 dakika önce prizden cekip ütüye devam edersen burdan artın olur.

fırında birşey pişirirken pişmesine yakin 10 dakika önce firini kapatip içinde bekletirsin yine burdada fayda sağlarsın. 

Bütün lambalar tasarruflu bu ay fırın bile çalışmadı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

önce evde neler olduğunu elektrik kullanan cihazları yazmalısın. elektrik saatinin tarifersini öğrenmelisin tarifeye göre kulllanımı değiştirmen gerekebilir. bazı saatlerde gündüz çok akşam az yazar mesela. bunu öğren. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı

önce evde neler olduğunu elektrik kullanan cihazları yazmalısın. elektrik saatinin tarifersini öğrenmelisin tarifeye göre kulllanımı değiştirmen gerekebilir. bazı saatlerde gündüz çok akşam az yazar mesela. bunu öğren. 

Mesken ag tek terim tek zamanlı,

3 adet telefonun şarjı

3 adet bilgisayar ama gün içerisinde 1 tanesi çalışıyor oda laptop, televizyon, buzdolabı, klima,çamaşır makinesi ve arada fırın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ampullerin tümünü tasarruflu ile değil. led ampul tak 

biraz çirkin gözükür ve bant izi bırakır aba  . kapı ve pencere etraflarını bantlı sünger ile destekle

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ampullerin tümünü tasarruflu ile değil. led ampul tak 

biraz çirkin gözükür ve bant izi bırakır aba  . kapı ve pencere etraflarını bantlı sünger ile destekle

Tamamdır hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evde ketıl + laptop şarj + 1 lamba led kullanıyorum sürekli açık + klima 2 ayda 160 geldi tek yaşayan adamım günde evde 8-10 saat aktifim

klima açmıyorum artık zaten ısıtmıyordu adam akıllı bakalım bu ay kaç gelecek

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 2577 Toplam Mesaj: 28
ölelimmi elektirk