folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Elektrik Kesintisini Hatır İçin Gideren Ekip

Elektrik Kesintisini Hatır İçin Gideren Ekip

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Çok güzel oluyor bize hakediyoruz. Hedef 2023 daha neler göreceğiz. O nükleer santral de götümüzde patlayacak. a.k elektriğini 1 saat verip yarım saat kestiler doğru dürüst iş yapamadık. Fotoğrafçıyım baskı makinesinde 1000-2000 TL'lik arıza çıksa götüme girecekti. Yarın da böyle olursa tam sıçarız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

dostlar enerji işinde çalışıyorum bu adamların trafoya girmesi büyük sıkıntı ve yasak.

trafo dediğin binlerce volt elektrik en ufak hatanda geberip gidersin. normalde işleyiş şöyle olur.

o trafonun elektriği kesilir kontrol eden ekip tarafından onaylanır daha sonra da arıza giderilir.

şimdi bu videoyu çeken arkadaş muhtemelen işini dünyanın en iyi berberi kuaförü ne haltsa çok iyi yaptığından başkasını itin götüne sokmak için koymuş bir yerlere.

işler ters gitseydi olacakları da soyleyeyim size. bu arkadaşlar muhtemelen orda 0.002 milisaniyede kızartma olacaktı.

ailesi beş kuruş tazminat alamayacaktı üstüne kocasından malül tazminatı da alamaycaktı. bu videodan sonra muhtemelen bir ton fırça da yemişlerdir.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tagext bunu yazdı

dostlar enerji işinde çalışıyorum bu adamların trafoya girmesi büyük sıkıntı ve yasak.

trafo dediğin binlerce volt elektrik en ufak hatanda geberip gidersin. normalde işleyiş şöyle olur.

o trafonun elektriği kesilir kontrol eden ekip tarafından onaylanır daha sonra da arıza giderilir.

şimdi bu videoyu çeken arkadaş muhtemelen işini dünyanın en iyi berberi kuaförü ne haltsa çok iyi yaptığından başkasını itin götüne sokmak için koymuş bir yerlere.

işler ters gitseydi olacakları da soyleyeyim size. bu arkadaşlar muhtemelen orda 0.002 milisaniyede kızartma olacaktı.

ailesi beş kuruş tazminat alamayacaktı üstüne kocasından malül tazminatı da alamaycaktı. bu videodan sonra muhtemelen bir ton fırça da yemişlerdir.

videoda dayılanan uzun saçlı eleman benim videoyu çeken de benim babam

ünyanın en iyi berberleri falan değiliz berber falan da değiliz saç kesiminden anlamayız

ben yazılımcıyım

babam tofaş emeklisi emekçi bir adam. 

emekli ikramiyesini iyi değerlendirip kuaför salonuna ortak olarak girdi. ortakların ayrılmak istemesi sonucu kuaför ona kaldı şu an işletiyor.

bulunduğumuz bölgede özellikle saat 5 ten sonra elektriklerimiz kesiliyor ve biz müşterilerimize hizmet veremiyoruz. (görükledeki en büyük kuaför salonuyuz bu arada)

çoğu müşterimiz kapıdan geri dönüyorlar işlemlerini yaptıramıyorlar. randevusu olan insanları geri çevirmek zorunda kaldığımız oldu bu kesintiler yüzünden mağduriyet büyük.

ki babam işini hakkıyla yapan bir insan görüklede kuaför olarak ismi söylendiği zaman herkes saygı duyar. ayrıca müşteri memnuniyetine çok önem verir kimseyi mahdur etmemeye çalışır

benim babama çalışanların borcu vardır babamın kimseye borcu yoktur. üstüne para dağıtır. kimseye borçlu olmak, kimseyi de kırmak istemez

ki senin bunu babamın bana küfür etme diyişinden anlaman lazımdı...

ki dün elektriklerimiz sabah 10 dan akşam paydos saatine kadar yoktu.

şimdi 8 elemanın çalıştığı bir dükkanda günlük 100 liralık ciro ne demek bana söyleyebilir misin ?

üstüne videonun öncesi de var.

Bu adamlar bize arıza ekibinden olmadıklarını söylediler. babamla ben bizzat konuştuk. arıza ekibinden değiliz abi yapabileceğimiz bir şey yok dediler.

ardından ben kıllandım ve adamları takip ettik. trafoya girdiklerinde dükkanda elemanla konuşuyordum adamlar trafoya girdikten yarım dakika sonra elektrikler geldi dükkanımıza ve adamlar çıktı

gerisi zaten videoda.

peki sana soruyorum bu adamların madem görevi değil bu iş. neden trafoda bu adamlar ?

madem hatır için elektrik açıp kapıyorlar. ben neden hesap soramayayım ?

hadi biz patronuz falan geçiniriz de dükkanda çalışan insanların maaşı nasıl ödenecek ?

kimseyi de itin götüne sokmak istemiyoruz.

itin götüne sokmak istesem orda beni durduran babamı sallamaz adamın ağzını burnunu kırardım (tanıyan biliyor beni zaten)

he ayrıca ben 2 sene karma dövüş, muay thai, bjj ile uğraştım

babam da judo da zamanın türkiye 5. liğine sahip olan adam

bilin istedim

angelofhope tarafından 30/Ara/16 23:36 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

O zaman elektirik idaresine git judo yaparak cik. Islerin hepsi cozulur cok mantikli bir davranis olmus. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

keşke orda adamın anası belleseydiniz

bu ülkede işler garibanı sikince düzeliyor, ciddiyim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Zararin boyutu çok büyük, bugün kimi aradiysam sabah 9.30da paydos etmiş. Milyonluk makineler yatmış hep, benim işler de yatti. Tabi elemanların maaşı işliyor, kira işliyor. Herşey işliyor. 

New yorkta 2 saat elektrik kesilince tvler son dakika vermisti elektrikler gelene kadar. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oksijen bunu yazdı

O zaman elektirik idaresine git judo yaparak cik. Islerin hepsi cozulur cok mantikli bir davranis olmus. 

ben molotof kokteyli atalım demiştim ama.

hoca okumuyorsun galiba sen ?

ben zarar ziyan zebil diyorum siz judo yaparak çık demişsiniz

orda bunları söylememin nedeni biz istesek orda adamları itin götüne de sokardık 5 kişi gelseler yine döverdik belki.

ama neden yapmadık ? ben biliyorum o adamın bir suçu olmadığını emir kulu olduğunu. babam da farkında.

sadece bize yalan atıp oyalamaları canımızı sıktı

siz burda yok adamlar ölürse aileleri tazminat alamaz falan demişsiniz

amına koyayım adam orda hatır için yaptık diyor

siz hala yok ailesi tazminat alamaz falan demişsiniz.

evet bu ülkede birilerin anası sikilince düzeliyor bir şeyler haklısınız

bizim dükkanımızdaki garibanlar ne olucak ?

dükkanımızda 13 yaşında bir çırak var ve babası orospu çocuğu olduğu için onu okula yollamıyor ve ailesi üzerinden geçiniyor bu adam.

bu gariban kızın parasını biz nasıl vericez

biz kimsenin anasını sikmiyoruz ama doğru mu yapıyoruz acaba belki de sikmeliyiz

sikerim abi biz fakir olmuşuz zerre umrumda değil

1200 lira ile istanbulda hayatta kalmış adamım ben

biz kimseye borçlu olmayalım tek derdim o kimse mağdur olmasın

angelofhope tarafından 31/Ara/16 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bizim adamları dövdüğümüz falan da yok

babam orda küfür etme diye uyarıyor beni

sorun nerde onu anlamadım ? birini mi bıçakladık, terbiyesizlik mi yaptık.

videoda tek yaptığımız hakkımızı aramamızdı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

@angelofhope sen haklısın hocam en iyisini yapmışsın kendini tutarak. Haklısın bu ülkede hatır el altından para öücükle çok işler dönüyor ama yapacak pek birşey yok vatandaş olarak. "En vatandaş güç sizde" diyorlar ama vatandaş olarak " gel birlik olalım" dediğimizde kimse yok.

Neyse dediğim gibi iyiki kendini tutmuşsun. Sen orada kavga gürültü çıkartsan haklıyken haksız konumuna düşecektin. Zaten bu sitedende o video yayılır Türkiye geneline.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

islami kesime göre mi kesiyor muş :D vekaleten mi yapmış 

ülke ne hale geldi yahu.

20 sene gerideyiz herşeyden.

2 gün küfür etmekten bi hal oldum saçlarımın diplerini kazıyorum nerdeyse 

bugün sırf ezan için elektrik verilip 1 saat sonrası kapatıldı. cuma ikindi akşam yatsı şahitim hatta bataryaları doldurma vakti diye kendimi hazıra çektim :D

yazık valla yazık. kimse düzgün açıklama yapamıyor. hava şartları bahane. bi yerde trafo patladı desinler daha inandırıcı olurdu. bir sürü sanayi elektrik yüzünden iş yapamadı daha önceden gideceği belirlenseydi zarar bu kadar olmazdı. 

kaygusuz tarafından 31/Ara/16 00:34 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 6273 Toplam Mesaj: 52
türkiye elektrik kesintisi