folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektrikli Isitici Tavsiyesi

Elektrikli Isitici Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Malum rusya-avrupa arasinda sikintilar var ve kis icin cesitli endisiler dolasiyor. Isvicre kis ayi icin gazi %15 azaltacakmis. 

https://www.admin.ch/gov/de/start/dokumentation/medienmitteilungen/bundesrat.msg-id-90053.html

Sanirim avrupa birligi de %15 gaz azaltmasina gidecek..

Neyse her ihtimale karsi elektrikli isitici/soba alayim diyorum. (elektrik icin atom santralleri oldugu icin sorun olmaz, disari bagimli degil).

Tavsiye ettiginiz marka - model var mi? (yabanci marka olsun lütfen, burdan ya da almanya'dan bulabileyim).

Ya da alirken nelere dikkat etmek gerek. Pek tecrübem olmadi bu isiticilarla ilgili. 

Amazon'da kalorifer tipi isiticilar gördüm ama ne kadar etkili fikrim yok.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önüne mutlaka cam kavanozda su koymalısın. Ortamdaki havayı çok fena kurutuyorlar nefes alıp vermek zorlaşıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Zanussi ya da delonghi yağlı radyatör al keyfine bak.

Bir de  alman markası vardı o da çok iyiydi

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

mkyb bunu yazdı

Önüne mutlaka cam kavanozda su koymalısın. Ortamdaki havayı çok fena kurutuyorlar nefes alıp vermek zorlaşıyor.

cok sagol hocam, evet nem icin bu olayi yapmak lazim, aklimdan cikmisti tesekkürler

LaNCeLoT bunu yazdı

sagol hocam bakayim bu markalara. Yagli radyatör neymis hic duymadim 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yağlı radyatörde mantıklı bir seçim ama biraz kaba ve ağır oluyor odanın ortasında. Termostatlı. Belli bir sıcaklık seviyesine ulaşınca içindeki yağ kızıyor ve elektrik çekmeyi durduruyor. Yağın soğuması uzun sürdüğü için elektrik tüketimi biraz daha düşük olur. Birde havayı kurutma sorunu olmaz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

delonghi'nin su modelini buldum, dedigin bu tarz bir sey mi

https://www.amazon.de/-/en/DeLonghi-Black-Stainless-Steel-Radiator/dp/B00FU3ISRO/ 

bir de söyle bir sey var https://www.conrad.ch/de/p/delonghi-0113129306-hcx3220fts-konvektor-60-m-2000-w-1200-w-800-w-weiss-schwarz-1897149.html 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yağlı radyatörde mantıklı bir seçim ama biraz kaba ve ağır oluyor odanın ortasında. Termostatlı. Belli bir sıcaklık seviyesine ulaşınca içindeki yağ kızıyor ve elektrik çekmeyi durduruyor. Yağın soğuması uzun sürdüğü için elektrik tüketimi biraz daha düşük olur. Birde havayı kurutma sorunu olmaz.

bilgi icin tesekkürler, mantikli calisiyormus o zaman..  tavsiye ettigin model var midir? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Termodinamik derki

"Ateş yakamiyorsan klimayı aç"

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Çok haklısın, bende Vestel'in bir tane radyatörü var 7-8 yıldır halen canavar gibi. Ben çok memnun kaldım.

Herşeyi geçtim en azından yangın riski en az bu yağlı radyatörlerde.

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

büyük ihtimalle bunu alacagim https://www.hepsiburada.com/delonghi-dragon4-radyator-trd40820e-p-EVDELTRD0820ER

aslinda o kadar para vermeye de gerek yok, 2. el düzgün bir sey bulursam alirim cok sikinti olacagini sanmiyorum. Zaten sürekli kullanilacak bir sey degil

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 1826 Toplam Mesaj: 25
elektrikli isitici