folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Emir Timur (Timurlenk)- Mezarın Laneti

Emir Timur (Timurlenk)- Mezarın Laneti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hayır gençler yanılıyorsunz beyaztın annesi gülçicek hatundur ve kendisi bulgar rumudur.Ve bu özelligini belirtmiş olmam bir hakret degildir tarihi bir gerçektir.

olm bak senın sık sık acıklamalarına uyuz oluyom o adama cemkırebılmen ıcın ondan daha cok sey basarman gerekır

bu zamana kadar ne sıkım yıyebıldın?

bu arada avrupa hatta dunya turk gucunu osmanlı ıle gormustur osmanlı sadece 3 kıtaya degıl dunyanın cesıtlı yerlerınede donanma ile seferler duzenlemıstır

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Android bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:
    Hayır gençler yanılıyorsunz beyaztın annesi gülçicek hatundur ve kendisi bulgar rumudur.Ve bu özelligini belirtmiş olmam bir hakret degildir tarihi bir gerçektir.

olm bak senın sık sık acıklamalarına uyuz oluyom o adama cemkırebılmen ıcın ondan daha cok sey basarman gerekır

bu arada avrupa hatta dunya turk gucunu osmanlı ıle gormustur osmanlı sadece 3 kıtaya degıl dunyanın cesıtlı yerlerınede donanma ile seferler duzenlemıstır

Tarihini bilmiyorsun Osmanlı Türk bile değildir kabul edin,dünya Türk adını osmanlıyla duymadı!
    Atilla papaya diz çöktürüp yalvartmadı mı?Hatırlayın bakalım,Arapların topraklarını başına yıkan kimdi?Çinlileri hallaç pamuğu gibi atanlar kimlerdi?
    Tamam osmanlıyı seviyorsunuz eyvallah ta Türk tarihi =! osmanlı tarihi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Android bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:

Sen bir defa kimsin ki bana olumlu hitap edebiliyorsun.Orada birine ve birilerine laf attıgımı sonucunu nasıl çıkartabildin.Hemde söylemişim hiç kimseye hiçbir şekilde hakaret etmiyorum diye.Hala kalkıp sen bir şey yaptın mı ettin mi diyorsun.Sik yemekle adam olunucagını bildigini yine "bu zamana kadar ne sıkım yıyebıldın?" sözünle anlıyorum ki sen bir şey bilmeyi sik yemekle aynı katagoride degerlendirdigne göre.Aksam baska gündüz başka bir isim kullanıyorsun herhalde.

Yine söylüyorum ve tekrar ediyorum.Beyazıdın annesi Gülçicek hatun bulgaristan Rumudur.Bu gerçek birilerinin zoruna gidiyorsa anlatılan masallarlar uyumaya devam edin.

Not : Osmanlı Hiç bir zaman Türk'ün cihan hakimiyeti için çalışmamıstır.Fatih sultan mehmet istanbulu fethettikten sonra kendisini roma impratoru ilan etmiştir.Bunuda yazdıgı bir çok mektupta belirtmiştir.Kısaca bazı tarhiçiler osmanlının romanın devamı oldgunu söylemeleri hiçte haksız degildir.Dönemin fetihleri cihan hakimiyeti için degil Osmanlının ekonomisi içindir.Çünkü zamanında ekonominin % 70 fetihlerden elde edilen ganimetlerden ibaretti.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

ne demek ıstedıgımı BAAL gıbı anladın ısı entellektuellıge vurup prım yapmaya calısma

bu arada  AntiOksidan osmanlı turkmuydu demıs? kardes konusma sen yaw walla mıllet kıcıyla guler

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Android bunu yazdı:

BAAL bunu yazdı:

Tarihini bilmiyorsun Osmanlı Türk bile değildir kabul edin,dünya Türk adını osmanlıyla duymadı!
    Atilla papaya diz çöktürüp yalvartmadı mı?Hatırlayın bakalım,Arapların topraklarını başına yıkan kimdi?Çinlileri hallaç pamuğu gibi atanlar kimlerdi?
    Tamam osmanlıyı seviyorsunuz eyvallah ta Türk tarihi =! osmanlı tarihi.

Dünya Türkleri oğuzlardada Selçuklulardada Osmanlıdada vs.. Türkün adının duydu ve Osmanlı 600 yıl imp. yapan bir Türk devletidir oğuzların kayı boyuna dayanır aq tarih mi anlatacağım. Osmanlı neden arapları bu kadar sevdi dersen araplardan öğrendi İslamı insan bi inançsız yaşayamaz bir şeye inanmadan bunu inançsız olan evrim teorisine inan marx bile diyor . Bu yüzden bir inanca bağlı kalcaktı bu hristiyanlıkta olabilirdi o zaman  o kısmı sevcekti İslamı seçti Çünkü İslam en iyisidir Ayette vardır Ey insanlar ben sizin için dininizi İslam seçtim ayetin tam yazılışı bu değildir yani aklıma gelen kısmını yazdım . He sen yüce yaradana inanmıyosun o senin düşüncen kardeşim saygım var ama benim İslamıma laf atarsan saygı maygı tanımam ki atmadın şuan ondan dolayı saygı gösteriyorum . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexa
    alexa's avatar
    Erkek

DkN

kardeşim ben öyle bilmiyorum savaşı çok şey okudum duydum ama böylesini görmedim ankara savaşı hakkında Timurda bizim atamızdır Yıldırımda Yıldırım Bayazid türk ve müslümandır niğboluda tüm avrupayı devirmiştir ailesiyle alakalı yok rumdu yok bulgardı demek doğru değil Osmanlı hoş görüsü tüm milletlere eşit davranmıştır yabancı milletlerden gelin almaları o milletin desteğini çekmek içindir çok uluslu yapısı gereği yabancı gelinlerle evlenişlerdir Osmanlı sultanları

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dreamtn bunu yazdı:

bunların hepsi böyle yaptı doğru . Fakat hangisi 600 yıl yaşadı ? Sen yak yık diyorsunda O zmnda İslam varmıydı ? Yakmak yıkmak senin dinine aykırımı ? Aykırı . Osmanlıda dinine bağlıydı ve yakıp yıkmayarak 3 kıtada toprağı olan bir İmparatorluk oluşturdu hoşgörüyle 600 yıl dayandı . Sen bir devletin yönetiliş şeklini basit zannederek konuşuyorsun yanlış yapıyorsun ! Türkmenlerden kopmadı Osmanlı sadece aynı değerleri vermeye çalıştıki Eşit davrandı insanlara şimdi yönetim sistemide eşit değilmi insanlar beni hristiyan farzet sen müslümansın aynı haklara sahip değilmiyiz evet aynı haklara sahibiz o dönemdede böyleydi ama Biz Almanlar gibi ırkçılık yapmayıp bütün ırklara hizmet ettik. Türkleri ön plana çıkarmadı diye Osmanlıya bu hakareti yapamazsın ! Ki ben bir Türk Olarak diyorumki Osmanlıyla gurur duyuyorum .

Birincisi benim dinimi nereden biliyorsun?İkincisi Osmanlı hoşgörülü değil acizdi ve senin gibiler onun bu acizliğine Hoşgörü Maskesi takmış durumdasınız.Üçüncüsü yakıp-yıkan Türkler tarihden bu yana hep göz önündedir.Peki bu bahsettiğin acizler nerede?DEmek ki tarih 623 yıldan ibaret değil.Dördüncüsü Osmanlının kuruluş dönemini basite indirgemiyorum.Osmanlının temelinde Türk menşeyli bir icraat vardır,Ahilik.Beşincisi bir devlet kendi öz değerlerinden uzaklaşıp bunları aşağılayarak,hatta azınlıkların kültürel seviyesiyle bir tutarak ( bana göre bir ermeni ile bir Türk'ü bir tutmakda aşağılamaktır) aşağılamaya devam etmiş ve bunun sonucunda da o çok sevdiği kültürel değerlere sahip azınlıkları tarafından tarihe gömülmüştür.Altıncısı ve sonuncusu Tanrı hiç bir milleti diğerlerine kol kanat gersin diye varetmemiştir.Irkların temelinde mücadele vardır.Özbenliğini koruyanlar ayakda ve hayatta alırlar,koruyamayanlar ise diğer milletlerin boyunduruğu altında kahrolurlar.Bunu sadece bir alman söylemiyor.Gerçekleri görebilen kime sorarsanız sorun aynı cevabı alacaksınız.

Esenkal

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

Dreamtn bunu yazdı:
    bunların hepsi böyle yaptı doğru . Fakat hangisi 600 yıl yaşadı ? Sen yak yık diyorsunda O zmnda İslam varmıydı ? Yakmak yıkmak senin dinine aykırımı ? Aykırı . Osmanlıda dinine bağlıydı ve yakıp yıkmayarak 3 kıtada toprağı olan bir İmparatorluk oluşturdu hoşgörüyle 600 yıl dayandı . Sen bir devletin yönetiliş şeklini basit zannederek konuşuyorsun yanlış yapıyorsun ! Türkmenlerden kopmadı Osmanlı sadece aynı değerleri vermeye çalıştıki Eşit davrandı insanlara şimdi yönetim sistemide eşit değilmi insanlar beni hristiyan farzet sen müslümansın aynı haklara sahip değilmiyiz evet aynı haklara sahibiz o dönemdede böyleydi ama Biz Almanlar gibi ırkçılık yapmayıp bütün ırklara hizmet ettik. Türkleri ön plana çıkarmadı diye Osmanlıya bu hakareti yapamazsın ! Ki ben bir Türk Olarak diyorumki Osmanlıyla gurur duyuyorum .

Xiongnu (Hun) devleti Modu (Metehan) başlangıç alındığında 771 sene yaşamıştır. Osmanlı hoşgörü ile değil iskan sistemi, ordu sistemi ve tavizsiz devlet yönetimi sayesinde uzun yaşayabilmiştir. Kimse osmanlıya Türkleri ön plana çıkarmadı diye hakaret etmiyor, Türklüğü aşşağıladığı için hakaret ediyor. araplığı Türklüğün üstünde görüp araplaştığı için hakaret ediyor. Mehmet Han'dan sonra osmanlı, ciğeri beş para etmez bir arap devleti haline gelmiştir. Zaman zaman Türkçülük akımlarıyla toparlansa da bu akımlar kısa süre sonra sönmüştür. Burada osmanlı halkından bahsetmiyoruz tabiki, yönetim kademesi söz konusudur. Çünkü halk Türklüğünden kopmamıştır. İlber Ortaylı'nın da üzerine basa basa belirttiği gibi, Osmanlıda arapça bilen Türklerin sayısı bugün Türkiye de ingilizce bilen Türk'ün sayısından daha az idi.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

tarih bazen çok yalan söyler.

geçmişte yaşamış TÜRK kavimleriyle işimiz yok artık anlayın hepsi tarih oldu tarihh.

ha osmanlı ha selçuklu ha karahanlılar ha bilmem ne ...

asıl bundan sonrası önemli herkes safını seçmek ve belli etmek zorunda.

utanmasanız fatihin istanbulu fethediş sebebini sadec din içindi diyip aşağılayacaksınız.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

Dreamtn bunu yazdı:

Xiongnu (Hun) devleti Modu (Metehan) başlangıç alındığında 771 sene yaşamıştır. Osmanlı hoşgörü ile değil iskan sistemi, ordu sistemi ve tavizsiz devlet yönetimi sayesinde uzun yaşayabilmiştir. Kimse osmanlıya Türkleri ön plana çıkarmadı diye hakaret etmiyor, Türklüğü aşşağıladığı için hakaret ediyor. araplığı Türklüğün üstünde görüp araplaştığı için hakaret ediyor. Mehmet Han'dan sonra osmanlı, ciğeri beş para etmez bir arap devleti haline gelmiştir. Zaman zaman Türkçülük akımlarıyla toparlansa da bu akımlar kısa süre sonra sönmüştür. Burada osmanlı halkından bahsetmiyoruz tabiki, yönetim kademesi söz konusudur. Çünkü halk Türklüğünden kopmamıştır. İlber Ortaylı'nın da üzerine basa basa belirttiği gibi, Osmanlıda arapça bilen Türklerin sayısı bugün Türkiye de ingilizce bilen Türk'ün sayısından daha az idi.

Hoşgörüde çok büyük bir etkendi ! bütün insanları yönetmek için hoşgörü göstermek zorundasın . 2.cisi Türkleri ne zaman aşağılamış örnekler verirsen sevinirim ? Örnekler sağlam kaynaktansa bizde birşeyler öğrenmiş oluruz .  

Toplam Hit: 12851 Toplam Mesaj: 64