folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder En Manyak Projelerinize Talibim

En Manyak Projelerinize Talibim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam genellikle hangi dil ile yazılım üretiyorsun,

yani en iyi şununla yapıyorum diyebileceğin hangisi?

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı

@TheAvenqer Tam olarak olayi anlamadim ama ajax chat scrlpti piyasada oldukca fazla var. Hazir birini kur gec.

@ozgunlu resmini cektigin kisinin o anda konustugunu nasil anlayabilirimki? Kalabalik ortamda bircok kisinin sesi ust uste binebilir. Sesi aldik diyelim training icin fazla dataya ihtiyacim olacaktir. Teknik olarak cok kisa alinan bir sample araba sesine bile benzeyebilir. Uygulamasi pratik degil sanki, ne ise yarayacaguni da anlamadm desem yeridir

Ne işe yarayacağı ben de kalsın hocam.

Ses üzerine hiç çalışmadım teknik detayı bilemiyorum. Ama dediğin gibi ortamdaki sesler sınıflandırılamıyorsa, yapılabilitesi de yoktur.

Ses verisi dedigin sey sinyalden baska birsey degildir. Background noise(ugultu) filtreleri mevcut ama dedigim gibi iyi siniflandirma icin bircok train datasina ihtiyac var. Hani herkes ayni kelimeyi ayni hizda soyledigini varsayarsak bile 1 sample ile sistemi egitmek %80 basarisizlik demek. Belki adam basi 100 kere ayni kelimeyi soyletip x kisisi y kelimesi icin siniflandirilmis olur

aslında bence teknik olarak mümkün. önemli olan bi pattern yakalamak. sesi yazıya aktarma özelliği zaten çoğu dilde mevcut, ayrıca sesi yazıya aktardıktan sonra onu ses sinyalleri ile karşılaştırmak da kolay olur çünkü genelde insanlar belli kelimelere vurgu yapıyorlar. shazam'daki olay gibi düşünün, müziği fourier transformla sinyallere çeviriyor bu da insanın konuşmalarını ses sinyallerine çevirecek. belli kelimelerden yola çıkıp mapping yapacak insanlarla. ilk başta bi şekilde train edilebilirse zamanla baya gelişmiş uygulama ortaya çıkar bence ki zaten vardır bu tarz bişey. güzel istihbarat aracı.

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam sevabına test okumamış için bişey yap... Kameradan koutalim20-25-30-50-60-100luk test sablonlarimiz olsun.

Onu okutup yorumlatalim. Zipgrade tarzı,  testokur tarzı bişey. ..

Uctummu bilemiyorum

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı
    caglar99 bunu yazdı

Windows Live Messenger'ın benzerini yapıp piyasaya sürebilirsin. smiley eklemeli, titreşim gönderebildiğin, renkli nickler yazabildiğin, "ne dinliyorum?" özelliği olan bir sohbet programı da olabilir. Facebook chat'i de bünyeye eklersen baya iş yapabilir. :)

Online mmorpg oyunlara hile programları yazıp ücretsiz yayınlayabilirsin. Sevap Point alırsın bol bol :)

KnightOnline ilk çıktığı dönemde kendimce hileler yazmıştım ama bir faydasını görmedim. Şuanda yazan varmıdır bilmiyorum ama Mage'lerde otomatik alan atan yada auto pot basan programlarım vardı. Kodları o kadar saçma sapan yazmışım ki sildim gitti ki zaten şuan çalışmazlar. 

WLM' e gelince var olan ve güzelce çalışan bir uygulamanın neden çakmasını yapayım ki? Kime ne faydası olacak?

Online mmorpg diyince aklına sadece Knight Online mı geliyor? :) Wow var, Aion var, Blade And Soul var. Bunlara bot yazabilirsin mesela. ve sadece türk kullanıcılarının kullanabilmesi için atıyorum tc kimlik no'ları ile özel olarak belirleyecekleri 7 haneli şifreyi kullanarak giriş yapsınlar. Yabancılar kullanamasın. gibi gibi...

Windows Live Messenger mi kaldı kardeşim. Skype oldu o :)

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı

@TheAvenqer Tam olarak olayi anlamadim ama ajax chat scrlpti piyasada oldukca fazla var. Hazir birini kur gec.

@ozgunlu resmini cektigin kisinin o anda konustugunu nasil anlayabilirimki? Kalabalik ortamda bircok kisinin sesi ust uste binebilir. Sesi aldik diyelim training icin fazla dataya ihtiyacim olacaktir. Teknik olarak cok kisa alinan bir sample araba sesine bile benzeyebilir. Uygulamasi pratik degil sanki, ne ise yarayacaguni da anlamadm desem yeridir

Ses üzerine hiç çalışmadım teknik detayı bilemiyorum. Ama dediğin gibi ortamdaki sesler sınıflandırılamıyorsa, yapılabilitesi de yoktur.

Ses verisi dedigin sey sinyalden baska birsey degildir. Background noise(ugultu) filtreleri mevcut ama dedigim gibi iyi siniflandirma icin bircok train datasina ihtiyac var. Hani herkes ayni kelimeyi ayni hizda soyledigini varsayarsak bile 1 sample ile sistemi egitmek %80 basarisizlik demek. Belki adam basi 100 kere ayni kelimeyi soyletip x kisisi y kelimesi icin siniflandirilmis olur

aslında bence teknik olarak mümkün. önemli olan bi pattern yakalamak. sesi yazıya aktarma özelliği zaten çoğu dilde mevcut, ayrıca sesi yazıya aktardıktan sonra onu ses sinyalleri ile karşılaştırmak da kolay olur çünkü genelde insanlar belli kelimelere vurgu yapıyorlar. shazam'daki olay gibi düşünün, müziği fourier transformla sinyallere çeviriyor bu da insanın konuşmalarını ses sinyallerine çevirecek. belli kelimelerden yola çıkıp mapping yapacak insanlarla. ilk başta bi şekilde train edilebilirse zamanla baya gelişmiş uygulama ortaya çıkar bence ki zaten vardır bu tarz bişey. güzel istihbarat aracı.

İnsan sesi de parmak izi gibi unique mi ? Biliyor musun ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam genellikle hangi dil ile yazılım üretiyorsun,

yani en iyi şununla yapıyorum diyebileceğin hangisi?

Üşenmediğimde C++ üşendiğimde Java.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı

Pattern yakalamak düşündüğün kadar basit bir işlem değil. Cihaz üzerinde eğitilmiş bir neural network kullanman lazım (real-time cevaplar için) yoksa sağlam train edilmiş bir DB (google speach misal) ile internet üzerinden pattern sorgulatıp olasılıksal model üzerinden bir takım sonuçlar elde edersin ama dediğim gibi düşündüğün kadar basit değil o olay. Shazamın iyi çalışmasının nedeni 1 iyi classification 2 eğitim esnasında çok fazla noise a maruz kalmıyor data ve data aslında hep aynı. Şarkının bası tizi otu boku püskülü hep aynı sadece bir noise filterdan geçirdikten sonra sinyal patterni çok benzer çıkıyor. Sen 2 kere üst üste aynı kelimeyi telafuz ettiğinde bile ton vurgu farklılıkları oluşabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    Buremba bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı

İnsan sesi de parmak izi gibi unique mi ? Biliyor musun ?

Değil. Bülent Ersoy'un sesini taklit eden birçok insan var. Doğru vurgu doğru kelimeler ile denendiğinde kulağınla aradaki farkı anlamak güç. Sinyal açısından baktığında ise küçük farklılıklar muhakkak oluşacaktır ama classify edebilmek için yeterli olmayacaktır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Hocam sevabına test okumamış için bişey yap... Kameradan koutalim20-25-30-50-60-100luk test sablonlarimiz olsun.

Onu okutup yorumlatalim. Zipgrade tarzı,  testokur tarzı bişey. ..

Uctummu bilemiyorum

Image recognition hımm yıllardır uğraşmamıştım. Telefonun kamerası ile ne kadar okuma başarısı sağlanır bilemiyorum ama aslında tarayıcı ile bu sistemi faal hale getirmek çok zor olmamalı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    caglar99 bunu yazdı

Windows Live Messenger'ın benzerini yapıp piyasaya sürebilirsin. smiley eklemeli, titreşim gönderebildiğin, renkli nickler yazabildiğin, "ne dinliyorum?" özelliği olan bir sohbet programı da olabilir. Facebook chat'i de bünyeye eklersen baya iş yapabilir. :)

Online mmorpg oyunlara hile programları yazıp ücretsiz yayınlayabilirsin. Sevap Point alırsın bol bol :)

KnightOnline ilk çıktığı dönemde kendimce hileler yazmıştım ama bir faydasını görmedim. Şuanda yazan varmıdır bilmiyorum ama Mage'lerde otomatik alan atan yada auto pot basan programlarım vardı. Kodları o kadar saçma sapan yazmışım ki sildim gitti ki zaten şuan çalışmazlar. 

WLM' e gelince var olan ve güzelce çalışan bir uygulamanın neden çakmasını yapayım ki? Kime ne faydası olacak?

Online mmorpg diyince aklına sadece Knight Online mı geliyor? :) Wow var, Aion var, Blade And Soul var. Bunlara bot yazabilirsin mesela. ve sadece türk kullanıcılarının kullanabilmesi için atıyorum tc kimlik no'ları ile özel olarak belirleyecekleri 7 haneli şifreyi kullanarak giriş yapsınlar. Yabancılar kullanamasın. gibi gibi...

Windows Live Messenger mi kaldı kardeşim. Skype oldu o :)

Online mmorpg diyince aklıma sadece Knight Online gelmiyor tabiki. Sadece böyle bir tecrübemin olduğundan bahsettim.

WLM kalmadığının farkındayım o örneği verdiğin için aynı örnekle cevap verdim.

Toplam Hit: 10861 Toplam Mesaj: 101
manyak proje