folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder En Manyak Projelerinize Talibim

En Manyak Projelerinize Talibim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

ban banyagina cevireceksiniz beni o olacak.

adam cikmis, yardimci olmak istiyor.

para istiyor mu ? hayir

kar payi istiyor mu ? hayir

gelir istiyor mu ? hayir

hala girip neyin savasini veriyorsunuz.

Konu hakkında görüşlerimizi belirtmemiz bir savaş mı oluyor ?

el salla :D

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    TheRunZex bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

para istiyor mu ? hayir

gelir istiyor mu ? hayir

Komik mi hocam ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    TheRunZex bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

para istiyor mu ? hayir

gelir istiyor mu ? hayir

Komik mi hocam ?

komik. amk triplere bak.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi bana görüntü okuma tarzı birşey yapabilir misin Java da ? Örnek veriyorum parmak izi okumak gibi ? Hatta bunun kodlarıyla vs vs hepisini alıp bi bakayım :/ hayrınıza

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ya cok basit adam diyoki hani aklınıza bişi gelir ama yapamazsınız veya yapılmaz buda amk dediğiniz bişi varsa boş zamanlarımda yazarım biri gelmiş benim sitede bu eksik öbürü ya bana böyle bi eklenti lazım bilmem ne bu ne arkadaş ya

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Abi bana görüntü okuma tarzı birşey yapabilir misin Java da ? Örnek veriyorum parmak izi okumak gibi ? Hatta bunun kodlarıyla vs vs hepisini alıp bi bakayım :/ hayrınıza

Parmak izi okumak diye birsey yoktur. Parmak izi dedigin sey bilgisayar icin bir resimden ibarettir yani 2 boyutlu bir matrixe tekabul eder. Fingerprint recognitionda onemli olan dis faktorleri minimize edip (isik bos alan vs) geriye kalan veriyi kiyaslanabilir veri haline getirmek. Bu ne demek oluyor? Once herkes sistemi egitmekle baslar. Sisteme duzgunce kayit edilmis (mumkunse birden fazla ve ne kadar fazla o kadar iyi) resimlerle egitmen gerekir. Bu kismi kolay anlayabilmen icin basitlestirerek anlatiyorum. X y eksenli bir duzlemin oldugunu varsayalim. A kisisinin parmak izi matrixini bu duzleme project ettiginde (0,5) koordinatina tekabul ettigini B kisisinin ise (10,0) a tekabul ettigini dusunelim. Sistem suanda bilinmeyen bir kisinin parmak izini okudugu zaman noise ile (0,6) cikti diyelim tum kisilerle olan mesafesine bakar. Kime daha cok yakinsa o kisi oldugunu varsayimlar. Minimum yakinlik esiginden fazla ise bu kisinin sistemde verisi olmadigina kanaat getirir. Tekrar ustune basa basa soyluyorum matrixi bir space e project ettiginde algoritmana gore 4 5 boyutlu bir space olusabilir. Kolay anlaman icin koordinat ornegi verdim. Temel prensip resimi sayilara cevirip yakinlik hesabi yapmakta. Bu temel bilgi ile algoritmalari incelersen face recognition ile fingerprint recognition arasinda cokta bir fark olmadigini gorursun (face recognition noisedan cok daha fazla etkileniyor, sacin yonu tarzi gozluk vs vs vs ama temel prensip ayni)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

Öncelikle Selam, bu hizmetinden ve cesaretinden dolayı kutluyorum.

Hocam motor nöron hastası bir arkadaşım var (stephen hawkingin rahatsızlığın aynısı lakin hastalıkla başedebilecek teknolojilere ulaşma konusunda o kadar şanslı değil)

Bedeninde hiçbir kas yok sadece iki parmak kası çalışıyor onlarlada mouse kullanarak bilgisayara ve solunum cihazlarına bağlı bir hayat sürüyor... Ne konuşabiliyor ne kıpırdayıp hareket edebiliyor.

Bu güne kadar çok şükür bir sorunu yoktu fakat artık yaşında ilerlemesiyle parmak kaslarıda faaliyetini yitirmeye başladı.

Uzatmadan; Göz kırpmasını algılayarak ekrandan harfleri seçecek bir klavye programı yazdırmak istedik, adam akıllı yapacak programcı bulamadık.

Şöyle düşündük; Ekranda harf kümeleri olacak örneğin 6 küme, göz kırpmalarıyla bu kümeler arasında gezilecek ve seçilen kümeden yine kırpmayla istenen harfe gidilecek.

Stabil bir şey olduktan sonra maddiyatta gerçekten önemli değil. Bu kardeşimiz gibi bir çoğu var hatta onun kadar şanslı değil bilgisayar kullanamıyor dertlerini sıkıntılarını anlatamadıkları için

acıdan kıvranıyorlar. Hepsine çok büyük bir iyilik olacaktır...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    morf1n bunu yazdı

Hocam motor nöron hastası bir arkadaşım var (stephen hawkingin rahatsızlığın aynısı lakin hastalıkla başedebilecek teknolojilere ulaşma konusunda o kadar şanslı değil)

Bedeninde hiçbir kas yok sadece iki parmak kası çalışıyor onlarlada mouse kullanarak bilgisayara ve solunum cihazlarına bağlı bir hayat sürüyor... Ne konuşabiliyor ne kıpırdayıp hareket edebiliyor.

Bu güne kadar çok şükür bir sorunu yoktu fakat artık yaşında ilerlemesiyle parmak kaslarıda faaliyetini yitirmeye başladı.

Uzatmadan; Göz kırpmasını algılayarak ekrandan harfleri seçecek bir klavye programı yazdırmak istedik, adam akıllı yapacak programcı bulamadık.

Şöyle düşündük; Ekranda harf kümeleri olacak örneğin 6 küme, göz kırpmalarıyla bu kümeler arasında gezilecek ve seçilen kümeden yine kırpmayla istenen harfe gidilecek.

Stabil bir şey olduktan sonra maddiyatta gerçekten önemli değil. Bu kardeşimiz gibi bir çoğu var hatta onun kadar şanslı değil bilgisayar kullanamıyor dertlerini sıkıntılarını anlatamadıkları için

proje mantıklı ama önce mevcut teknoloji ile insanlar neler yapmış araştırmak gerek. Kamera her ne kadar çözünürlüğü iyi olursa olsun nereye baktığını algılamak işin zor aşaması olacaktır. Yer yön olayı çözüldükten sonrası UI tasarımı. Ama yanlışım yoksa bu tarz hastalara gözden ziyade beyin sinyallerini okuyarak birtakım veriler alabiliyorlar. Gözle çözebiliyor olsalardı sanırım öncelikli o yönteme başvururlardı diye düşünüyorum ama araştıracağım. Beyin sinyallerini okuyacak ekipmanım yok ama göz işini araştıracağım.

Edit: http://www.cescg.org/CESCG-2011/papers/Szczecin-Kowalik-Michal.pdf 

6 Conclusions and future work The main contribution of this paper is indication relation between accuracy of eye tracking system and viewing angle. Precision drops with wider angles of view. Accuracy of the DIY eye tracker is close to 0.6 degree for standard viewing angles (up to 30 degrees, 50 cm distance from screen). It is satisfactory result considering low cost of the Proceedings of CESCG 2011: The 15th Central European Seminar on Computer Graphics eye tracker. However, the accuracy decreases to 1.7 degrees for wide view angles what seems to be unacceptable in most applications. In future work we plan to implement validation of DIY eye tracker which allows to achieve more accurate results and shows better the relationship between the eye tracker and the wide angle. Combination of eye tracking with head tracking seems to be the solution of head movements problem. We plan to build low cost head tracking device and integrate it with the DIY eye tracker.

Yeterince başarılı olamadığı tespit edilmiş. Sözkonusu hasta kafasını oynatabiliyor mu? En azından sağ sol yukarı aşşa gibi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı
    morf1n bunu yazdı

proje mantıklı ama önce mevcut teknoloji ile insanlar neler yapmış araştırmak gerek. Kamera her ne kadar çözünürlüğü iyi olursa olsun nereye baktığını algılamak işin zor aşaması olacaktır. Yer yön olayı çözüldükten sonrası UI tasarımı. Ama yanlışım yoksa bu tarz hastalara gözden ziyade beyin sinyallerini okuyarak birtakım veriler alabiliyorlar. Gözle çözebiliyor olsalardı sanırım öncelikli o yönteme başvururlardı diye düşünüyorum ama araştıracağım. Beyin sinyallerini okuyacak ekipmanım yok ama göz işini araştıracağım.

6 Conclusions and future work The main contribution of this paper is indication relation between accuracy of eye tracking system and viewing angle. Precision drops with wider angles of view. Accuracy of the DIY eye tracker is close to 0.6 degree for standard viewing angles (up to 30 degrees, 50 cm distance from screen). It is satisfactory result considering low cost of the Proceedings of CESCG 2011: The 15th Central European Seminar on Computer Graphics eye tracker. However, the accuracy decreases to 1.7 degrees for wide view angles what seems to be unacceptable in most applications. In future work we plan to implement validation of DIY eye tracker which allows to achieve more accurate results and shows better the relationship between the eye tracker and the wide angle. Combination of eye tracking with head tracking seems to be the solution of head movements problem. We plan to build low cost head tracking device and integrate it with the DIY eye tracker.

Yeterince başarılı olamadığı tespit edilmiş. Sözkonusu hasta kafasını oynatabiliyor mu? En azından sağ sol yukarı aşşa gibi.

Hocam beyin sinyalı okumak aşar. Göz kırpmasını algılayacak donanım olarak karşısında sabitlenmiş bir webcam iş görecektir.

OpenSource olarak bu göz kırpma olayını paylaşanlar var. Örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=vahjs-yeKQ4

Arkadaş kafasını oynatamıyor hep sabit. Gözle nereye baktığınında bir önemi olacağını sanmıyorum. Göz kırpmasını yakalamak bu işin tamamı gibi.

VB ile bir şeyler yapmıştım, anlık olarak resim çekip karşılaştırarak değişen pixelleri sayarak kırpmayı algılıyordu,

örnek 40 pixelden fazla değiştiyse işlem yap gibi ama resim çekmek sağlıklı bir yöntem olmadığından stabil olmadı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    morf1n bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı
    morf1n bunu yazdı

Hocam beyin sinyalı okumak aşar. Göz kırpmasını algılayacak donanım olarak karşısında sabitlenmiş bir webcam iş görecektir.

OpenSource olarak bu göz kırpma olayını paylaşanlar var. Örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=vahjs-yeKQ4

Arkadaş kafasını oynatamıyor hep sabit. Gözle nereye baktığınında bir önemi olacağını sanmıyorum. Göz kırpmasını yakalamak bu işin tamamı gibi.

VB ile bir şeyler yapmıştım, anlık olarak resim çekip karşılaştırarak değişen pixelleri sayarak kırpmayı algılıyordu,

örnek 40 pixelden fazla değiştiyse işlem yap gibi ama resim çekmek sağlıklı bir yöntem olmadığından stabil olmadı.

Goz kirpmasiyla ne kadar anlasabilirsin ki? Mors alfabesi gibi birsey kullanmali gozkapaklariyla ki anlamli veriye donussun. Gozbebekleriyle en azindan bir mouse yada basic bir klavye kullanabilir diye dusunuyordum.

Toplam Hit: 10877 Toplam Mesaj: 101
manyak proje