En Son Ne Öğrendiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Soru basit

En son ne öğrendiniz?

Not : ulan eniştem kaynıma atlıyormuş  , nazlı yarim motor olmuş tarzı şeyleri sormuyorum.

Bilgi olarak ne öğrendiğinizi merak ediyorum

Moda not : Genele açılan konu silinebilir , bu kalsın

Mod not. Emredersiniz :D genel de yanlis vukuatlar da yanlis etiketin de masallahi var ayrica default punto 10dur, duzeltiyorum.

Anarsistherif...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Davul caldiklari ince cubugun adi bızbızmis.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Soğuk Savaş'ın ilk yıllarında Ankara Üniversitesi' ne New York Üniversitesi'nden ABD'li akademisyenler gönderilmiş eğitim müfredatını ABD'nin işine yarar kılmak ve Soğuk Savaş'ta Komünist yayılmacılıkla mücadele edecek Türk diplomat ve idareciler yetiştirmek için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

allah yokmuş

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Sertap ERENER' in Telimer tedavisi denilen gençleştirme sağlayan bir buluşa denek olduğunu öğrendim, ve kadın 50 yi devirdiği halde 30 gösteriyor, vücudumuzda telimer adı verilen bir bakterimidir nedir unsurunu tam bilemedim, o yaşlanmayı hızlandırıp yavaşlatma veya durdurmayı sağlıyormuş.. Keşke Hayranı olduğum Ajda da Telimere denek olsa.. Gençlik en çok Ajdaya yakışıyor bence.. :)

ShockMan tarafından 27/Ağu/19 03:06 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Kabenin üzerinde ki örtünün üstünde yazan kabetullah işlemesi altın işleme olduğunu.

edit:çok yüksek bi rakam tutarında olduğunu biliyorum ama tam olarak rakam veremicem.

Naruto tarafından 27/Ağu/19 04:02 tarihinde düzenlenmiştir

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

Aziz Nesin 2. Abdulhamit destekçisi bir aileden geliyormuş, daha küçük yaşta hafızmış. Bir öğretmen amcasının Gebze'nin Balçık köyünde öğretmenlik yaptığı zaman birkaç ay amcasında kalmış. Gebze'den hatırında kalan şeyler Çoban Mustafa Paşa Camii, caminin yakınındaki ulu çınar ağacı, civarda yediği kebap, amcasının Gebze'deki aydın arkadaşlarıyla çay içmeleri, istasyondaki "gekbuze" tabelası kalmış. Amcası milli mücadele taraftarı, ilerici biriymiş, Gebze'de geçirdiği birkaç ay Aziz Nesin'in düşünce dünyasının gelişiminde pay sahibi olmuş. Annesinin ölmeden önceki gözü arkada kalmasın diye ısrarlı vasiyeti üzerine askeri okula girmiş. Bu iki şey dönüm noktası olmuş çocukluğunda.

edit:abartı ya da yanlış bilgi içeriyor olabilir, okuduğum kaynaklar çok ciddi değildi :-)

slanger tarafından 27/Ağu/19 04:12 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tevrat zebur ( eski antlaşma ) incil ( yeni antlaşma ) olduğunu aslında 3'ünün tek kitap olduğunu öğrendim

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Niyet deneyi diye bir şeyin olduğunu. Pozitif ve negatif düşüncenin olaylar üzerinde etkisinin olabileceği iddiasını. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Sertap ERENER' in Telimer tedavisi denilen gençleştirme sağlayan bir buluşa denek olduğunu öğrendim, ve kadın 50 yi devirdiği halde 30 gösteriyor, vücudumuzda telimer adı verilen bir bakterimidir nedir unsurunu tam bilemedim, o yaşlanmayı hızlandırıp yavaşlatma veya durdurmayı sağlıyormuş.. Keşke Hayranı olduğum Ajda da Telimere denek olsa.. Gençlik en çok Ajdaya yakışıyor bence.. :)

Telomer ; DNA sarmalının ucunda bulunan ve kromozomları koruyan koruyucu kısımdır. Ayakkabı bağcığının en ucundaki plastiği andırıyor o plastik gidince bağcığın ucu püskül püskül dağılmaya başlıyo. Bunda da mantık aynı. Telomerler kısalınca koruma görevini tam olarak yerine getiremiyor dolayısıyla hücre ve organların sağlıklı şekilde yenilenme olayı gerçekleşemiyor. Yaşlanıp ölüyoruz. Sebebi olarak bu görülüyor.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

RGB'nin 3 bayt olduğunu , her bayt'ın 8 bit olduğunu ; 00000000-11111111 arasında değer alabildiğini , bunun onluk tabanda 255'e denk geldiğini hex kodunun 16lık taban olduğunu 255'inde FF'e denk geldiğini öğrendim. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 6192 Toplam Mesaj: 55