Ethereum Madenciliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Şu an 47 dolarda mı yoksa ben mi yanlış baktım? 2-3 ayda bayağı fark etmiş. Ufak yatırımlarda (3-5bin) düşünülebilir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Şu an 47 dolarda mı yoksa ben mi yanlış baktım? 2-3 ayda bayağı fark etmiş. Ufak yatırımlarda (3-5bin) düşünülebilir

https://btc-e.com/exchange/eth_usd

Aynen 47 dolardan saniyesinde satabilir. Ama şu an alınır mı daha da artar mı azalır mı riskli gibi. Uzun vadede parayı kullanmayacak kişilerin alması yine de mantıklı gibi.

Edit. Şu 1-2 saatte asıl alınacak olan bitcoin, dün 1223 dolarlardayken şu an 1148 dolarlarda. En geç 2 güne yine 1200lere çıkacak, ciddi kar eder alan. Bu 2 gün baya uzun bi süre akşama kalmadan da çıkabilir.

Not. şu an ben btc satışımı durdurdum :)

bilenyok tarafından 17/Mar/17 14:46 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    bilenyok bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Aynen 47 dolardan saniyesinde satabilir. Ama şu an alınır mı daha da artar mı azalır mı riskli gibi. Uzun vadede parayı kullanmayacak kişilerin alması yine de mantıklı gibi.

asıl risk hack olayı sonrası piyasada olmayan 60M$ eth bi pump ile 46 $ dan 46 cent altına indirir

ZzZzZzZ...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    bilenyok bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

asıl risk hack olayı sonrası piyasada olmayan 60M$ eth bi pump ile 46 $ dan 46 cent altına indirir

Doğru. O nedenle mesajımı editlediğim gibi su saatlerde bitcoin alırsanız kar edersiniz. Ciddi karlar bırakabilir ciddi yatırımlara.

Bu arada hack demişken şunu da belirteyim, 16-17 yıllık pc hayatım boyunca ilk defa şifrem birileri tarafından ele geçirildi. Bitcoin sektöründe dikkat çeken transferler yapmaya başlarsanız mutlaka çok sağam önlemler alın, hala çözemiyorum o 15 basamaklı ünlemli noktalı büyük harfli vs vs sadece ezberimde olan şifreyi nasıl buldular diye.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    bilenyok bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Hocam bu işlere yatırım amaçlı ayıracak bir miktar bütçem var. Temelde alıp unutmak istiyorum, yani 2-3 sene sonra bakayım mantığı ile alcağım.

İlk olarak yapmam gereken bir cüzdan hesabı açmak herhalde. Sitelerde açılan online cüzdanlara pek sıcak bakmıyorum. Harddiske kurmuş gibi telefona Nasıl kurabilirim cüzdan? Daha sonra alışveriş için nereyi önerirsiniz ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    bilenyok bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Hocam bu işlere yatırım amaçlı ayıracak bir miktar bütçem var. Temelde alıp unutmak istiyorum, yani 2-3 sene sonra bakayım mantığı ile alcağım.

İlk olarak yapmam gereken bir cüzdan hesabı açmak herhalde. Sitelerde açılan online cüzdanlara pek sıcak bakmıyorum. Harddiske kurmuş gibi telefona Nasıl kurabilirim cüzdan? Daha sonra alışveriş için nereyi önerirsiniz ?

Hocam blockchain'den aç gitsin. Tüm güvenlik adımlarını tamamla. Google auth vs vs ne varsa hepsini gir. Kolay kolay yem etmezsin. Bitcoin alacaksan uzun süre beklemene gerek yok, durmadan çakılıp yükseliyor son aylarda zaten. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Mining tool hangisi nasıö yapılıyor varmı bi döküman? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ethereum u pre-sale de alanlardan birisi de benim.

mining için ben de bir kaç günden beri araştırma yapıyorum.

mining için ethOS kullanabilirsiniz. sadece mining toolu barındıran bir linux distrosu.

fakat şu anda elektrik paranız + ethereumun zorluk derecesi işin içine girdiği için satın aldığınız makinaların kârı 4-5 ay sonra elinize geçiyor.

4-5 ay sonra da zorluk derecesi artmış olduğu için elinize geçen para değerli bir para olmuyor.

6 adet rx80 (yaklaşık 150 mh) bir adet gaming anakart + işlemci + psu + ssd yi bunların içine katınca en aşağı 8-10 bin lira masraf çıkıyor.

sonuç olarak yatıracak veya riske atıcak büyük paralarınız yoksa mining işini düşünmeyin bile.

ki 100 bin tl ile mining e girmiş birisi bile bitcointalk.com un türkçe forumlarında 50 tane farklı ekran kartı denediklerini coinleri tek tek denediklerini hangi coinin kârlı olduğunu anlamak için bile 4-5 ayımızı yedik gibisinden isyan ediyordu.

sonuç olarak atı alan üsküdarı geçti.

bizim fabrika kadar diyeceğimiz tesisleri son model ekran kartlarıyla doldurup mining yapan adamlar var.

bu işten ekmek yemek imkansız değil fakat zor...

yatırım tavsiyesi isteyenler için düşünmeniz gereken şey ethereum kaç dolar olursa benim param ikiye katlanır ikiye katlanınca beklediğim zamana değicek mi ?

eğer cevabınız evet ise yatırım yapın.

angelofhope tarafından 17/Mar/17 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bu konuyu actigimda 7 dolardi simdi 45 dolar. Yatirim yapiyim mi diye dusunmeye gerek yok bence 5 10 tane de olsa alip kenara atmak gerek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

7 bin liram 33bin oldu..bugunde 43 ten aldım 33 bin ile 47 de satış koydum ,anlık bekliyorum gelmesini