folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eve Adımımı Atınca Sıkıntı Basıyor

Eve Adımımı Atınca Sıkıntı Basıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seref45
    seref45's avatar
    Erkek

hocam boşalt evi.aynı olay bizim mahallede bi abide vardı .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detay
    detay's avatar
    Erkek

Notorious bunu yazdı:
    -----------------------------

dışarda gayet iyi yüzüm gülerken eve adımımı attıktan sonra bazı şeyler oluyor.

-çok sıkıntı basıyor bazen durulmayacak hale geliyor oturduğum yerde.

-üzerime resmen duvarlar geliyo daralıyorum.

-boş boş sürekli bi düşünme isteği doğuyor kafamda sürekli bir şeyler üretiyorum kötü.

-bide hiç gülmüyorum evde ne bilim böyle ruh gibiyim evin içinde.

yani resmen eve adımımı attıktan sonra bunalım geçiriyorum.

sizce nedendir ?

-----------------------------

eğer profilinde yazan yaşın doğruysa aynı yaşlarda bana da oluyordu

zamanla geçer gider.. sakın ama sakın saçma sapan seylerle uğraşma buyu filan fıstık..

maaasebeci....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaMyELi
    SaMyELi's avatar
    Erkek

aynı şeyler ben okula adımımı atıncada oluyo :/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrRankeR
    MrRankeR's avatar
    Erkek

hayvan yalnız kalıp sıkılınca uyur, insan yalnız kalıp sıkınca kötü şeyler düşünür :D

bu derdinin bir çok nedeni olabilir

- evde uğraşabileceğin, konuşabileceğin yada vakit geçirebileceğin bi kardeşin veya akranın yoktur.

- sosyal yönün çok gelişmiştir, tüm bağların ve bağlantıların dışardadır bunun özlemi eve yürümeye başlarken artar zaten

- çok yalnızsındır, önünde vermen gereken sınavlar vardır ve oturup çalışma psikolojisinden kaynaklanıyo olabilir.

- büyü uzak bir ihtimal olabilir ama sana kim neden büyü yapsın ki büyüyü genelde evlilik dönemindekilere yapıyolar adi şerefsizler.

ama yinede eve kız falan attıysan, hele hele tarot marot tarzı şeylerle uğraşan kız getirdiysen evine bu büyü kısmının üzerinde dur derim, çünkü o tarz kızlar anlıyo bu işlerden, ünide bi arkın başına gelmişti adam camlarda hayali adamlar görüyodu, gece falan tutamıyoduk herifi...

Hayat; nefes aldıgımız anların toplamı degil nefesimizi kesen anların toplamıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CBukowski
    CBukowski's avatar
    Erkek

Kardeşim,
    Kuran tüm dertlerinin çözümü olacaktır.
    Kuran okumaya başla derim.

Play the Piano Drunk Like a Percussion Instrument Until the Fingers Begin to Bleed a Bit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spy-met
    Spy-met's avatar
    Erkek

--------------------------------------------

-çok sıkıntı basıyor bazen durulmayacak hale geliyor oturduğum yerde.

-üzerime resmen duvarlar geliyo daralıyorum.

-boş boş sürekli bi düşünme isteği doğuyor kafamda sürekli bir şeyler üretiyorum kötü.

-bide hiç gülmüyorum evde ne bilim böyle ruh gibiyim evin içinde.

------------------------------------------------------------------------

Kardeş bunları yazmışsın şimdi yüzünü yıkayanda sanki seni biri izliyor hissine kapılıyon mu yada

ne bilim yarım yamalk anlmadığı ses duyuon mu.Yatarken seni biri sanki dürtüyo gibi sabah ezanında mı yatıyon

.eğer bunlar varsa diğer dediklerinde oluyorsa sana

musallat olmaya çalışıyorlarya bilmeden zarar versin yada üzerine yollamışlardır

Eğer dediklerim oluyorsa hemen kendini o hisse kaptırma

İmkansız Sadece Biraz Zaman Alır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

saçma sapan yorumlarla insanların kafasını bulandırmayın,hocam tamamen piskolojik bir durum.zamanla düzelir.

DOM..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

evde durmaya alışık değilsin, arkadaşlarınla zaman geçirmek keyifli oluyo ama eve gelince tek başına kaldığın için sıkılıyon.

normal bi durum bende öyleyim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Ergenlik döneminde arkadaş hayatı, dışrdaki hayat daha çekicidir. Ancak bu eve girice kendini kötü hissetmeni gerektirecek bir duruma gelmesini açıklamaz

elbette.

Ne zamandan beri vardır onu belirtmemişsin ama takıntılı düşüncelerin kendi evinle alkalı fobiye dönüşmeye başlamış olabilir. Psikolojik açıdan hasta

durumunda değilsin ancak bu problemi çözmen lazım. Öncelikle probleminle alakalı ne yapmak istiyorsun. Amacın nedir? Bunu bir yere not etmekle

başlyabilirsin. İnsanların kökleşmiş inançları vardır "İnsanoğlu çiğ süt emmiş", "Herkes beni sevmeli ve saygı göstermeli", "Geçmişim benim şimdiki

problemlerimin sorumlusudur." "Bu, benim için bir felaket" gibi kökleşmiş düşünceler senin duygularını ve davranışlarını etkiler. Bu kökleşmiş düşünceler bilinç

düzeyinde değildir ancak hipnoz gibi yöntemlerle çağrılacak bilinçaltı bilgiler de değildir. Kısacası genelleme yapan, -meli, malılı düşünceler, felaket yorumları,

kişiselleştirme gibi düşüncelere götüren yorumların mutlaka vardır. Herhangi olay karşısında aklına gelen "kendi kendine söylediğin" cümlelerdir bunlar. Eve

girmek senin için ne anlam ifade ediyor? Bu soruya cevap ver. Mümkün olduğunca en az sorun olarak belirttiklerin kadar cevaplar bul ve bunları yaz. Daha

sonra bunları sorgula. Mümkünse boş sandalye tekniği yapabilirsin. Yazdığın her cevabı sorgula! Kanıt iste! Kanıtlar buldukça asıl düşüncenin ne olduğnu

öğrenmeye çalış. nihayetinde kökleşmiş düşünceni ortaya çıkarmaya çalış. Bunu ortaya çıkarabilirsen bu işin nasıl yürüdüğünü anlamış olacağın için bu

düşüncenin senin işine yaramdığını ve işe yaraycak mantıklı bir düşünce seç kendine ve onu da yaz bi yere. Sonra aynı şekilde boş sandalye yöntemiyle bu

yeni "Akılcı" düşünceyi sorgula, faydasının ne olacağını sor! Kanıt iste! Bura önemli olan dışardan gelecek olan tavsiyelr değil senin bu problemi çözmek için

yeni kazanacağın davranışları özümseyebilmendir. Son aşama da başarılı olduğunda ev ödevleri verilmesi lazım ki yeni düşünce ve duygularınla kazancağın

davranış pekişsin. Ev ödevleri sana faydası olacak olan amaçları yerine getirmeye yönelik denemelerdir. (ÖSS denemeleri gibi)

----

Sana Bilişsel-Davranışçı Terapi yaklaşımın danışma sürecinin özetini yazdım. Bu bir psikolojik danışma sürecidir. Bir psikolojik danışman veya psikolga

gidersen eğer ki bu terapi yaklaşımın benimsemiş bir meslek elemanıysa  buna benzer bir yardım görebilirsin. Elbette ki uzmanla daha iyi sonuç verecektir.

Ancak kendin de ısrarlı ve gayretli olursan faydalı olacaktır.

Psikolojik Danışman B. Kuytul

Not: tahribat için bir döküman mı hazırlasam acaba, çok fazla problemlerle baş etme konusunda konu açılıyor :|

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

yanlızlıktan bence hocam.Benimde arkadaşlarım hep okulumdandı ve hepside ilkokuldan beri arkadaşımdı,4 yıl önce hepsi kazanıp farklı farklı yerlere gittiler benim üni ise aynı yeri tuttuğu için kaldım aynı böyle olmuştu ama zamanla alışıyosun

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
Toplam Hit: 9879 Toplam Mesaj: 56