Evimi Sattım Kombi Kimin Olmalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

kombi, hermetik gibi urunler dogalgaz projelerinde markasi ile belirtilir. ulkemizde cok onemli olmayan konular, gelismis ulkelerde, konut sigortalarinda proje ile kullanilan arasinda marka farkindan dolayi sigorta sorun cikartabilir.

Bunu anlatmam da iki sebep var, birincisi sanki kombi evin demirbasi gibi ,ikincisi yeni evinizde bu urunleri degistireceginiz zaman ilerleyen zamanlarda proje ve uygulama arasinda olusan farkin basinizi agritma olasiligi.

(salliyorum, eviniz komsunun eviyle beraber yandi sebebini bulamadilar, adam mahkemeye verdi geldiler incelediler, projede kombiniz farkli, tadilat yaptirmissiniz projede bildirmemissiniz. yeni derdiniz, hayirli olsun.)

vay alüminyum. @@,)

@Eray.

Ben, doğrudan al diyecektim şofben'i . 

yeni fikrim. Sor, üstüne eklerse bırak. vermesse kafana göre davran. 

RitmFarbRacourci tarafından 14/Nis/20 15:41 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

kombi demirbaştır önceden konuşulmadıysa evde kalmalı. Sadece banyo için şohben ise söker alırsın çok sorun olmaz.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

biz evi aldığımızda ev sahibinin karısı priz sökmüştü amk ampülleri toplamış üstüne gidip banyodaki musluğu söküp yerine eski takmıştı.

hiç utanmadan bunları yaptı bana bıraksalar olay çıkacaktım ama evdekiler  siktir et utanmıyorsa napak demişlerdi.

satarken konuşmak lazım bunları diye düşünüyorum hocam kombi sonuçta doğalgazlı evde demirbaş gibi geliyor kulağa. 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3m0
    m3m0's avatar
    Erkek

Hocam, kombi için doğalgaz iç tesisat projesi çiziliyor. Bu projede kombinin markası, gücü gibi tüm bilgiler mevcut. Kombiyi sökmek istersen yetkili bir iç tesisat firmasına gidip, tadilat projesi çizdirmen gerekli. Proje onaylandıktan sonra bölgendeki doğalgaz dağıtım firması gelip gaz kesim işlemi yapacak ve ancak ondan sonra sökebilirsin kombiyi. Senden sonra gelecek kişi de yeni kombi takmak isteyecektir. O da yeni proje çizdirip getireceği kombiyi projeye ekletmesi gerekmektedir. Yani prosedürü çok fazla ve meşakkatlidir. Bilgin olsun. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bak bu arkadaşlarıın dediği aklıma gelmemişti . 

doğru söylüyorlar. bu işin evrak kısmıda var. 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Bence şöyle düşünmelisin evi sen satın aldın ve satın aldıgın kişi işe bunu konuşmasının satın aldıgın kişi kombiyi alıp gitmiş ne düşünürsün 

Hermetik kombi yalnız sıcak su için ihtiyac duyulan birşey 2 binlira para küçük hesapların peşine düşüp kendinize küfür ettirmeyin 

Toki o zamanlar sana boş ev verip boş ev parası aldı sonuç itibariyle sende boş aldığın paraya satmadın 

Sonuç alan kişi sen olsaydın bu konuda ne düşünürsün 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Sonradan yaptırmış olsanız da siz eve bir demirbaş eklemiş bulundunuz. Kornişleri söküp götürmekten bir farkı olduğunu düşünmüyorum bence etik değil hocam saygılar

yagiztektas tarafından 14/Nis/20 16:16 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

şunu inceleyebilirsin.

Kombi, evin eklentisidir,teferruatıdır;yani normalde taşınmaza dahil değildir;tabii ki götürülebilir.Ama somut olayın MK 2 ye yani dürüstlük kuralına uygun olması gereklidir.Eğer bir taşınmaz yada normalde eklentisiyle birlikte kullanıma uygun olacak başka herhangi bir mal,eğer eklentisi olmadan satılacaksa bunun alıcıya bildirilmesi,açıklanması gerekir.

Sizin olayınızda siz satıcının evi kombisiz sattığını bimiyordunuz;evi emlakçıdan buldunuz,emlakçı size evi gösterdi,siz evdeki kombiyi gördünüz ve doğal olarak kombininde fiyata dahil olduunu,satıma dahil olduunu düşündünüz.Bu normal olanı zaten...Aksi satıcı tarafından düşünülmüşse bunu kendisinin yada emlakçıyı uyarmasıyla emlakçının size açıklaması gerekirdi.Mesela bir firmanın kataloğunda yayınlanan masanın reklamında,masanın üzerinde vazo,biblo vs gibi şeyler için "aksesuarlar fiyata dahil değildir" gibi bir açıklama yapılması gibi...Böyle bir açıklama ne size ne emlakçıya yapılmadığı için(ayrıca gazete ilanı vs de "kombili" ifadesi varsa bu da bir ispattır) kombi de ev için verilen ücrete dahildir.

Evin size gösterildiği ve beyn edildiği gibi teslim edilmesi satıcının borçlarındandır.Evi kombisiz teslim ettiği için borcunu gereği gibi yerine getirmemiştir.

Bu durumda sizin kanuna göre 3 hakkınız vardır.Bunlardan bir tanesi,"sözleşmeden dönme"dir.Fakat sizin ilişkiniz olan taşınmaz satımında bunun uygulanmazsı mantıksız olacaktır.Sizin talep etmenize müsait olan haklar;
    1)İfa davasıyla mahkeme tarafından satıcının borcunu yerine getirmesi kararını mahkemeden alabilirsiniz.Yada cebri icra yoluna giderek,mahkemeden alacağınız satıcının malın(kombinin)teslimine ilişkin ilamı icra dairesine verebilirsiniz.Satıcıya yapılan tebliğ üzerine satıcı malı 7 gün içinde teslim etmek zorundadır.Teslim etmezse haciz yoluna gidilir.
    2)Tazminat davası açabilirsiniz.Eğer ücretin hepsini ödemişseniz kombinin değerine uygun bir tazminat kararı yada ücretin tamamını ödememişseniz, kombinin değerine uygun bir ücret indirimini mahkemeden talep edebilirsiniz.

sonuç olarak eğer satışta belirtmediysen kombinin mülkiyeti satış işlemiyle beraber alıcıya geçmiştir sizin ona müdahalede bulunmanız borca aykırılık oluşturabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Sen böyle düşünüyorsan

evi bile vermeyebilirsin. :)

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bu gene iyi, Almanya'da millet mutfağını komple tezgah ve dolaplarıyla söküp götürüyor.

Ev bakmaya bi gidiyorsun, mutfağa girdiğinde bir duvar ve duvarda y*rak gibi duran bir gider borusu ile birbirinize bakıyorsunuz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 4818 Toplam Mesaj: 50
kombi ev