Fahri Polis Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Olacağından değil de tarihe not düşülsün ilerde belki biri yapabilir diye yazıyorum.

Bildiğiniz gibi fahri trafik müfettişleri var trafik polisi olmasa bile trafik cezası yazabiliyor. Sonuçta her yerde trafik polisi olamaz.

Benzer şekilde gerekli eğitimleri alan insanlarda polisin bazı yetkilerine sahip olmalı.

Ama tamamen ücretsiz yapacak bunu. Gönüllülük esası olmazsa herkes parası için saçmalar.

Örneğin kafede geçen kavga çıktı. Hastanede adamın teki doktora bağırıyordu. Araya girdim ama yetkimiz yok ya dayak yicez ya dayak atıcaz.
    Eğer fahri polis gibi bi şey olsam adamı orda yere yatırıp kelepçelesem polisi çağırsam olay orda hızla çözülür.

Bunun gibi gün içinde çok fazla adli olay yaşanıyor ama polis gelcekte olayı çözecekte vs vs.. 

Kadına şiddet hayvana şiddet olaylarında sadece video çekebiliyoruz. Gidip adamı yaka paça göz altına alabilmeli bence bazı insanlar.

He sana şiddet olursa aynı memur gibi haklarında olacak.

Böyle bi sistem olsa sokakta beni deli eden olaylara direk dalardım.

Sadece ufak bi yaka kamerası gibi bi şey olacak olayı ispatlayabilmek için.

Detaylar gerçek olcak olsa konuşulur ama böyle bir sistemde toplumdaki olaylar daha hızlı çözülür gibi grliyor bana.

Varsa fikirleriniz konuşalım.

zeybekustasi tarafından 15/Şub/22 19:34 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

fahri trafik polisi para gelsin diye yapılan 1 olay

amaç hizmet falan değil 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KemikadaM
    KemikadaM's avatar
    Erkek

CMK

Yakalama ve yakalanan kişi hakkında yapılacak işlemler
    Madde 90 – (1) Aşağıda belirtilen hâllerde, herkes tarafından geçici olarak yakalama
    yapılabilir:
    a) Kişiye suçu işlerken rastlanması.
    b) Suçüstü bir fiilden dolayı izlenen kişinin kaçması olasılığının bulunması veya hemen
    kimliğini belirleme olanağının bulunmaması

ayrıca polis adalet dağıtmaz kolluk kuvvetidir. haklıyı haksızı polis değil bağımsız mahkemeler sağlar. senin asıl istediğin şey ben mevzuya giriyim de yasalar beni korusun mantığı gibi birşey ama öyle birşey yok polis bile vatandaşa senin dediğin gibi dalsa açığa alınır öyle bir yetkisi zaten yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Abi buna en yakin silahli güvenlik olabilir, Normal öyle fahri polis mevzularinda birisi gelse sivil, derdini anlatmadan cekti vurdu ? nolacak amk ne şehittir ne gazi bok yoluna gitit niyazi dedikleri olay yaşanır hemen. Mantikli ama türkiye gibi orta doğu ülkelerinde olmaz malesef :/

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Abi buna en yakin silahli güvenlik olabilir, Normal öyle fahri polis mevzularinda birisi gelse sivil, derdini anlatmadan cekti vurdu ? nolacak amk ne şehittir ne gazi bok yoluna gitit niyazi dedikleri olay yaşanır hemen. Mantikli ama türkiye gibi orta doğu ülkelerinde olmaz malesef :/

Silahlı güvenlik şundan olamaz adamlar bu işi para için yapmak ister mesai yaptım paramı ver der. Bence gönüllülük esasına göre olmalı. Bu tarz işleri işleri yapan adamlar çıkacaktır.

Trafikte mesela adam gtüme kadar selektör yakıyor. Geçmeye başlıyorum hala devam ediyor orda da mesela şak diye yazacan cezayı gönderecen. (Ama video kanıtlı itiraza açık olacak) 

zeybekustasi tarafından 15/Şub/22 19:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Fahri polis olacakasa o kadar bekci ne is yapacak? 

Fantezi pesinde kosmayin herkes kendi isini yapsin kolluk kuvvetinin fahrisi olmaz. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Fahri polis olacakasa o kadar bekci ne is yapacak? 

Fantezi pesinde kosmayin herkes kendi isini yapsin kolluk kuvvetinin fahrisi olmaz. 

Yazmak için yazmayın. 4 şeritli yol var 2 şeride park ediyorlar sığırın biri de geliyor yanlarına park ediyor trafik kilit. 4 iniyor 1e. Hiç polis zabıta ya da bekçi göremedim ben. Ceza geleceğini bilse o mahluk bırakır mı oraya?

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Tüm dünyada ortak olarak en nefret edilen şeyin çakması mı olacaksın hocam. Bu şey gibi, simşt satıp onurlu yaşayamıyorum komple göt olayım

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

çok mantıklı. bence diğer alanlarda da uygulamalıyız. doktor sıkıntısı çekiyoruz mesela. bazı vatandaşlara doktorluk eğitimi verilsin. hastanede sıra beklemek yerine semtimdeki fahri doktora gideyim. böylece hastanelerin yükü azalmış olur.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

Bence güzel fikir olabilir. Benzer bir fikir yıllar önce TV de duymuştum. Hatta sanırım bazı yerlerde var ama adı aklıma gelmedi şimdi.

Siviller içerisinde gezen sivil korumalar ama tamamen gönüllü.Silahları var mı bilmiyorum ama olursa şöyle yiğit delikanlı kafası kırık olmayan tamamen aklı ve vicdanı ile hareket eden birileri her ilde ilçede olsa fena olmaz.Her türlü olaya müdahale geçen sokak ortasında kadını bıçakladı diğerleri yanından geçip duruyordu izlediğime inanamamıştım.rezillik.

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Olacağından değil de tarihe not düşülsün ilerde belki biri yapabilir diye yazıyorum.

Bildiğiniz gibi fahri trafik müfettişleri var trafik polisi olmasa bile trafik cezası yazabiliyor. Sonuçta her yerde trafik polisi olamaz.

Benzer şekilde gerekli eğitimleri alan insanlarda polisin bazı yetkilerine sahip olmalı.

Ama tamamen ücretsiz yapacak bunu. Gönüllülük esası olmazsa herkes parası için saçmalar.

Örneğin kafede geçen kavga çıktı. Hastanede adamın teki doktora bağırıyordu. Araya girdim ama yetkimiz yok ya dayak yicez ya dayak atıcaz.
    Eğer fahri polis gibi bi şey olsam adamı orda yere yatırıp kelepçelesem polisi çağırsam olay orda hızla çözülür.

Bunun gibi gün içinde çok fazla adli olay yaşanıyor ama polis gelcekte olayı çözecekte vs vs.. 

Kadına şiddet hayvana şiddet olaylarında sadece video çekebiliyoruz. Gidip adamı yaka paça göz altına alabilmeli bence bazı insanlar.

He sana şiddet olursa aynı memur gibi haklarında olacak.

Böyle bi sistem olsa sokakta beni deli eden olaylara direk dalardım.

Sadece ufak bi yaka kamerası gibi bi şey olacak olayı ispatlayabilmek için.

Detaylar gerçek olcak olsa konuşulur ama böyle bir sistemde toplumdaki olaylar daha hızlı çözülür gibi grliyor bana.

Varsa fikirleriniz konuşalım.

Öyle birşey olamaz çünkü sen kendin yazmışsın suistimal eder, yetkilerimi kötüye kullanır çıkar sağlarım diye.

Sakın kimseyi yaka paça kelepçeleyip gözaltına alma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçunu işlemiş olursun.

Bir de pataklarsan, kişiyi kasten yaralama suçunu da işlemiş olursun.

Fahri trafik müfettişliği öyle her şeye ceza yazmak gibi bir şey değil. Belli cezaları tespit halinde tutanakla bildiriyorsun.

Bu cezalar; akan trafikte makas atarak diğer araç ve yolcuların canını risker atma, yayaya yaya geçidinde yol vermeme, trafikte cep telefonu ile konuşma ve kırmızı ışıkta geçme.

Tabi sen kafana göre ben buna yazayım kim ne bilecek dersen, mahkemeye itirazda hts kayıtlarına bakılıyor. Sen ceza tespit anında oradamıydın, ceza yazılan araç sürücüsü orada mıydı diye. Birçok ceza bu şekilde iptal edildi, mahkeme masrafları fahri müfettişlere kitlendi.

Benim hem bu fahri trafik müfettişliği, hem de kapalı alanda sigara içenlere ceza kesme yetkim var ama birkez bile kullanmadım bugüne dek.

Toplam Hit: 3064 Toplam Mesaj: 25
fahri polis