Fahri Polis Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

çok mantıklı. bence diğer alanlarda da uygulamalıyız. doktor sıkıntısı çekiyoruz mesela. bazı vatandaşlara doktorluk eğitimi verilsin. hastanede sıra beklemek yerine semtimdeki fahri doktora gideyim. böylece hastanelerin yükü azalmış olur.

Ne alaka bilader?

Adalete yardımcı olmakla doktorluğun ne alakası var. Polisin belli başlı görevleriyle tıp eğitiminin hiç bir alakası yok. Keşke konu / kişi engelleme gelse şu tbt ye. İsteyen beni ben de istediğimi engelleyebilsem.

zeybekustasi tarafından 16/Şub/22 00:39 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    zeybekustasi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

çok mantıklı. bence diğer alanlarda da uygulamalıyız. doktor sıkıntısı çekiyoruz mesela. bazı vatandaşlara doktorluk eğitimi verilsin. hastanede sıra beklemek yerine semtimdeki fahri doktora gideyim. böylece hastanelerin yükü azalmış olur.

Ne alaka bilader?

Adalete yardımcı olmakla doktorluğun ne alakası var. Polisin belli başlı görevleriyle tıp eğitiminin hiç bir aşakası yok. Keşke konu / kişi engelleme gelse şu tbt ye. İsteyen beni ben de istediğimi engelleyebilsem.

nası ne alaka hacım ? polisde okul okuyo, doktor da okul okuyo. polise de hayatını emanet edebiliyosun, doktora da hayatını emanet edebiliyosun. polisin işini vatandaş yapabiliyosa doktorunkini niye yapamıyo ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bu istediğin şeyin ismi vigilante. Türkçesi kanunsuz/intikamcı. Ama türkiyede pek yok.

Yabancı örnekleri var: Batman, Arrow vb.

İstersen türkiyede yapabilirsin. Herhangi bir kolluk kuvvetine yakalanmadan suç unsuru olan bir duruma müdahale edip, adamı etkisiz hale getirip, takip edilemeyecek bir numaradan polise ihbar edip, kameralara gözükmeden kaçabilirsin. Eğer her yerde kamera varsa maske takılabilir.

Burada önemli olan kameralara yakalanmadan kaçarken bir yerden sonra kameraların olmadığı yerleri bilip görüş alanından çıkmak. Çünkü mobese ile takip ederler. Birde bir araçla (bisiklet, motorsiklet, elektrikli scooter, segway vb) kaçıyorsan polislerden hızlı gidebilmen lazım.

Bölge bölge her semtte bir vigilante olması lazım. Yani ben tuzlada suçla savaşırken, adam peşindeyken; kadıköydeki işlere bakacak birisi gerekli. Tek bir kişi tüm istanbula bakamaz. Örneğini gördük: Akıncı. Yapamadı...

Diğer taraftan bu vigilante'leri sosyal medyada öne çıkartacak ve sevimli gösterecek, bakın suç oranları düştü diyecek bir ekip olması lazım. Başka bir ekip halktan gelen suçlu alarmını haberlerini iletmesi lazım. Teknik bir ekip olması lazım. Bunlara para kaynağı bulmak lazım. Fark ettiyseniz çoğu vigilante ana-babadan zengindir. Bu parayı böyle hayır işleri için kullanırlar.

Yani -gönüllülük esas ya- aylık 4250TL'ye günde 9 saat çalışıp, 1 saatini otobüste geçirip, akşam eve gelince "bu ay kira ne olacak, doğalgazı da 45 gündür okumadılar şimdi yüksek fatura gelecek, mutfak masrafları almış başını gitmiş" diye düşünen adam; eve gelip yemeğini yese saat 8. Tam işe çıkacak, suçlu yakalamaya; hanım diyecek ki "çay koydum bi tane iç öyle git". çaydı, survivordı, çocuğun ödeviydi derken saat oldu 9.

Çıktı, bindi mobilette motoruna. bmw motor alacak para nerde... nişantaşındaki vigilantenin motoru instagramdan görmüş, şekilli ateş çıkararak gidiyor. baba parası yiyor piç kuruları diye düşünüp basıyor marşa. 3. denemede pancar motor gibi gürültüyle çalıştı. gidiyor benzinciye. her akşam tuzlayı geziyor benzin nasıl yetsin. yapacak birşey yok. baş koyduk bu yola, kredi kartından 50 liralık benzini doldurup düşüyor yollara.

kamera, motosiklet benzinciden çıkana kadar arkadan takip eder, yol ortasına gelince kemera yavaşlayarak durur. motor uzaklaşmaya devam eder. intro girer.

NoktaliVirgul tarafından 16/Şub/22 08:57 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    seyhzade bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

Fahri polis olacakasa o kadar bekci ne is yapacak? 

Fantezi pesinde kosmayin herkes kendi isini yapsin kolluk kuvvetinin fahrisi olmaz. 

Yazmak için yazmayın. 4 şeritli yol var 2 şeride park ediyorlar sığırın biri de geliyor yanlarına park ediyor trafik kilit. 4 iniyor 1e. Hiç polis zabıta ya da bekçi göremedim ben. Ceza geleceğini bilse o mahluk bırakır mı oraya?

Ne yazmak icin yazmasi rep+ mi kasiliyor forumda? 

Bak baskasi cok guzel ornek vermis fahri doktorluk yapilsin demis. Benzer sekilde diger meslekler icin de fahri xxx yapilabilir. 

Sana fahri polislik verecekler elinde makbuz cart cart cart o araclara ceza mi yazacaksin? Fahri polis olacak kafaniza gore olaylara mudahale mi edeceksiniz. Dengesiz birine denk geldiniz ve fahri polislik diye bir kavram oldugunu farz edelim. Dur olaya mudahale edeyim diyerek yaralananilir hatta oldurulebilirsiniz. Herkes kendi isini yapsin. Polis polisligini, doktor doktorlugunu...

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx 

yukaridaki adresten fotograflari ekleyerek ihbar edersin plakalarina ceza yazilir. Bunun icin fahri polis vs olmana gerek yok duyarli vatandas olmak yeterli. 

112 acil cagri merkezine yapilan her sikayeti gidip yerinde incelemek zorundalar. Sikayet ve sikayete mudahale sureleri vardir. Gelen her sikayete gitmek zorundalar gorev tanimlarinda bu var. Sen yeter ki sikayette bulun gelip isini cozerler. Bak en basit yasadigim olaylardan birisi istanbulda 112 acil cagri merkezini arayip aracimin arkasina capraz park eden aracin plakasini verdim 10 dk icinde trafik polis geldi araci fotografladi plakaya cezayi yazdi arac sahibini buldu araci kaldirtti. 

Polise isiniz dusup cozebildiniz mi tarzinda bir konu vardi orada da yazdim bu gune kadar polise ne isim dustu ise hepsi cozume kavustu ki oyle siyasi emmisi/dayisi olan birisi degilim.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

bizde bu iş boka sarar.

insanlar kıl olduklarına iftira atar ya da tahrik edip şuç işletir sonrada ben fahri şimdi öptüm seni deyip üstüne atlar demedi demeyin.

yetkiyi verdiğiniz anda adam kendine süpermen olur amq.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    seyhzade bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

Fahri polis olacakasa o kadar bekci ne is yapacak? 

Fantezi pesinde kosmayin herkes kendi isini yapsin kolluk kuvvetinin fahrisi olmaz. 

Yazmak için yazmayın. 4 şeritli yol var 2 şeride park ediyorlar sığırın biri de geliyor yanlarına park ediyor trafik kilit. 4 iniyor 1e. Hiç polis zabıta ya da bekçi göremedim ben. Ceza geleceğini bilse o mahluk bırakır mı oraya?

Adama yürümüşsün de ceza bileceğini gelse park etmez diyerek yeni bi meslek uydurmak mı çözüm :) ülke genelinde trafik polisleri bu tür şeylere ceza yağdırsa bu sorun çözülür zaten.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Fahri polis nedir arkadaşlar? 2 yılda myo dan mezun oluyorlardı ama yinede yeterli olmuyordu. Sonra 9 aya indirdiler iyice berbat oldu mezunlar. Birde fahri dengesizleri ekleyelim bekçilerle birbirlerini öldürürler artık. Silah ve kolluk kuvveti bütün özentiler artık çevremizde öldürür bizi. Saçmalamayın. Fahri doktor da ol sun mühendiste olsun

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    yolbulucu bunu yazdı

var zaten..

çıkıkçı, üfürükçü, hoca hacı :)

göbeğine  bir muska yazdırıp çocuk sahibi olanlar var :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Bu istediğin şeyin ismi vigilante. Türkçesi kanunsuz/intikamcı. Ama türkiyede pek yok.

Yabancı örnekleri var: Batman, Arrow vb.

İstersen türkiyede yapabilirsin. Herhangi bir kolluk kuvvetine yakalanmadan suç unsuru olan bir duruma müdahale edip, adamı etkisiz hale getirip, takip edilemeyecek bir numaradan polise ihbar edip, kameralara gözükmeden kaçabilirsin. Eğer her yerde kamera varsa maske takılabilir.

Burada önemli olan kameralara yakalanmadan kaçarken bir yerden sonra kameraların olmadığı yerleri bilip görüş alanından çıkmak. Çünkü mobese ile takip ederler. Birde bir araçla (bisiklet, motorsiklet, elektrikli scooter, segway vb) kaçıyorsan polislerden hızlı gidebilmen lazım.

Bölge bölge her semtte bir vigilante olması lazım. Yani ben tuzlada suçla savaşırken, adam peşindeyken; kadıköydeki işlere bakacak birisi gerekli. Tek bir kişi tüm istanbula bakamaz. Örneğini gördük: Akıncı. Yapamadı...

Diğer taraftan bu vigilante'leri sosyal medyada öne çıkartacak ve sevimli gösterecek, bakın suç oranları düştü diyecek bir ekip olması lazım. Başka bir ekip halktan gelen suçlu alarmını haberlerini iletmesi lazım. Teknik bir ekip olması lazım. Bunlara para kaynağı bulmak lazım. Fark ettiyseniz çoğu vigilante ana-babadan zengindir. Bu parayı böyle hayır işleri için kullanırlar.

Yani -gönüllülük esas ya- aylık 4250TL'ye günde 9 saat çalışıp, 1 saatini otobüste geçirip, akşam eve gelince "bu ay kira ne olacak, doğalgazı da 45 gündür okumadılar şimdi yüksek fatura gelecek, mutfak masrafları almış başını gitmiş" diye düşünen adam; eve gelip yemeğini yese saat 8. Tam işe çıkacak, suçlu yakalamaya; hanım diyecek ki "çay koydum bi tane iç öyle git". çaydı, survivordı, çocuğun ödeviydi derken saat oldu 9.

Çıktı, bindi mobilette motoruna. bmw motor alacak para nerde... nişantaşındaki vigilantenin motoru instagramdan görmüş, şekilli ateş çıkararak gidiyor. baba parası yiyor piç kuruları diye düşünüp basıyor marşa. 3. denemede pancar motor gibi gürültüyle çalıştı. gidiyor benzinciye. her akşam tuzlayı geziyor benzin nasıl yetsin. yapacak birşey yok. baş koyduk bu yola, kredi kartından 50 liralık benzini doldurup düşüyor yollara.

kamera, motosiklet benzinciden çıkana kadar arkadan takip eder, yol ortasına gelince kemera yavaşlayarak durur. motor uzaklaşmaya devam eder. intro girer.

Hocam ne yazmışsin bilinç altıma girmiş farklı zamanlarda yazdıklarını düşünüp düşünüp gülüyorum 😁😁

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Muhbir, ajan, göt. 

deniyor senin söylediğine hocam. Bayadır da var, insanlık kadar eski.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 3021 Toplam Mesaj: 25
fahri polis