folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Fakirin Binebileceği Araba Tavsiyesi

Fakirin Binebileceği Araba Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam : )

benim de şöyle 3-5 bin liralık bi lada samaraya niyetim var ama trafik sigortası gözümü korkutuyor.

5 bin liralık arabaya 1.000-1.500 tl sigorta ödemek istemiyorum :(

ama arabasız da olmuyor. bu gidişle anca bisiklet alıcaz gibi :(

cann tarafından 20/Şub/16 09:53 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

teşekur ederim arkadaşlar.

hocam şahin serçe filan alın bence. parçası en azından bedava.

lada filan diyoruz ama karbüratörüne sadece 1000 lira istiyorlar.

serçede sorun olduğu zaman en fazla 200 lira ile kurtulıyorum.

arabanen herşeyi ucuz. bu sefer sanayyiciler çakallık yapıyor el emeğini fazla istiyor.

birçok şeyi ben yapabildiğim için birşey olursa kendim alıp takıyorum. şarj dinamosunda sorun var onu sökemedim çok aşağıda ve yeterli malzemem yok amk.

sanayici 150 liraya yaparım diyor.

edit: bu arada araba almak samanlıkta iğne aramaya benziyormuş haberim yok. 

tamamen kafanız uymazsa sakın almayın. ya sürpriz denk gelecek yada inine cinine akdar inceleyip öyle alın.

ben serçeyi neden aldım ?

çünkü adam oğlu için tanıdık sanayicide herşeyini sıfırlamış. elektrik tesisatından kalrifer borularına kadar değiştirmiş.

alıp uzun uzun binilir diye aldım. yoksa serçe ile uğraşmak mantıklı değil. 

biniyormuyum evet. araba ben buradayım diyor. en azından korkususca biniyorum. çünkü arabanın herşeyi sıfır.

manavgatta karış karış serçelere baktım hepsi cenaze gibi. adam kaptu bir açıyor araba haşat olmuş. hiçbirşey çalışmıyor.

ama ben serçeyi alırken kontrol ettim arka buz çözücüsüne kadar çalışıyor mübarek :))

araba alırken tek bir iğne ucu kadar yerine bile bakın amk. değilse verdiğiniz para ile ortada kalırsınız.

zalimadam tarafından 20/Şub/16 12:08 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Serçe almışsın iyi yapmışsın. öneri olayak tofaş diyecektim ama çok tepki alırım diye demedim. yıllardır 86model eski kasa şahine binerimi tık demedi. yıllar geçti evlendim, derken yeni araba alayım dedim aylar önce bitane 2012 model clio grandtour 1.5dci aldım. Tip bakımından kesinlikle benim tarzım değil. ama yakıtı uzun yolda 15kr. motosiklet gibi yakıyor.  ama gel gelelim 666tl sigorta 1300tl kaso 900Tl bakım mastafı çıktı. Airbag ışığı yanıyor onun içinde servis 800tl istedi. Yani  işin kısası şu: Yeni arabanın 1 yıllık maaliyeti bir tane serçe veya benim ki gibi 86 model şahin alır.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Serçe almışsın iyi yapmışsın. öneri olayak tofaş diyecektim ama çok tepki alırım diye demedim. yıllardır 86model eski kasa şahine binerimi tık demedi. yıllar geçti evlendim, derken yeni araba alayım dedim aylar önce bitane 2012 model clio grandtour 1.5dci aldım. Tip bakımından kesinlikle benim tarzım değil. ama yakıtı uzun yolda 15kr. motosiklet gibi yakıyor.  ama gel gelelim 666tl sigorta 1300tl kaso 900Tl bakım mastafı çıktı. Airbag ışığı yanıyor onun içinde servis 800tl istedi. Yani  işin kısası şu: Yeni arabanın 1 yıllık maaliyeti bir tane serçe veya benim ki gibi 86 model şahin alır.

hocam clioları bilmiyorum ama o airbag  uyarısı yandaki yolcu koltuğunun airbagi kapalı manasına geliyor diye okumuştum bizim eski toyotanın kitapçığında.

allah göstermesin yalnızken kaza anında sadece şoför tarafındaki airbag açılsın yolcu airbagi boşuna açılmasın diye hatırlıyorum. 

belki de arıza falan yoktur.

cann tarafından 20/Şub/16 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Hocam bende de var çok memnunum dağa taşa sürdüm banamisin demiyor,  şehir içi dışı da az yakıyor ama vergi ve sigorta nedir ya... Işık yanıyorsa sorun var. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Airbag ışığı için hem servisine gösterdim, hemde sanayide normal bir tamirciye. Her ikiside Airbag Sargısında sorun olduğunu söyledi. direksiyon altında bi mekanizma imiş.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

Airbag ışığı için hem servisine gösterdim, hemde sanayide normal bir tamirciye. Her ikiside Airbag Sargısında sorun olduğunu söyledi. direksiyon altında bi mekanizma imiş.

hocam bu sağ torpido da eşya konulan yerin içinde biryerlerde airbag kapatıp açmak için kilit gibi birşey var.

onu kontrol et. belki sağ airbag patlamasın diye kapatmışlardır. on yada of modunu kontrol et bence. kim bilir belki sıkıntı sadece onun kapalı olmasıdır.

------

bu arada ben doğan yada şahin hayatta almazdım. serçe hem çok temiz denk geldi hemde motor hacminden dolayı yakıtı düzgün.

yoksa teknoloji bakımından sıfır arabalar bunlar. benim pejo 106 da 93 modeldi serçede 93 model. pejonun 4 teker bağımsızdı ve ön tarafında denge çubukları vardı.

fare kadar olmasına rağmen serçeden daha iyi duruyordu yolda. yolu tutuyordu.

ben çok fazla özellik delisi olmadığım için şimdilik serçe de işimi görüyor. tıkır tıkır götürüp getiriyor.

90 model ne rabalar var konforlu güvenlikli. ama işte parça parası serçe kadar :)

yani fakir arabası işte. içi geniş parçası ucuz güçlü ve ekonomik binip gidiyoruz hepsi bukadar :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @zalimadam, ciddi mi diyorsun : " arka buz çözücüsüne kadar çalışıyor mübarek :))" arka camda mi? aynalarda deme ^_^ birde foto koyabiliyor musun eğer sıkıntı olmazsa? ←_←

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    <p>d&uuml;zeltme : Adam araba almış zaten :)</p> <p>&nbsp;</p> MaviGozluDev tarafından 21/Şub/16 08:56 tarihinde düzenlenmiştir

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    SamSara bunu yazdı
    @zalimadam, ciddi mi diyorsun : " arka buz çözücüsüne kadar çalışıyor mübarek :))" arka camda mi? aynalarda deme ^_^ birde foto koyabiliyor musun eğer sıkıntı olmazsa? ←_←

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121033.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121041.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121121.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121128.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121200.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160220_121221.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160222_114545.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/images/2016/02/22/20160222_114604.jpg

6.500 liralık arabadan ancak bu kadar beklenebilir beyler hanımlar. 

resimler kötü gibi duruyor ama ciddi anlamda kaprota temiz. gaz oruları olsun ıvır zıvır olsun hepsi yapılmış.

yani bana küçük küçük masraflar çıkarmadı hiç. adam gibi duruyor yolda. salancaklar hepsi sıfır daha.

eğer fakir arabası almak isteyen varsa bana ulaşsın. öenli bilgiler vereyim. temiz görünüp cenzeye dönmüş raba çok var piyasada.

resimler bu. kötü çıkmış gibi ama dikkatli bakarsanız hertarfı yapılmış :). ön göğüs var birtek çatlak. oda beni rahatsız etmiyyor. fiyatı 50 lira.