Filtre Kahve Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Kahvede kör tadım yapıp, tat ve koku testinde içeriğindeki tüm lezzetleri söyleyemeyecek kadar profesyonel değilseniz fazla kasmayın. Asitide nin ne olduğunu, dolgunluğun dil ile nasıl anlaşıldığını bilmiyorsanız basit kahve alıp demleyip için.

Bunların hepsini kör tadım ile yapıp kahvenin içeriğini, yetiştirildiği bölgeyi söyleyebiliyorsanız o zaman değirmen arayışına, kendi çekirdek kahvenizi kavurma işine girişin.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Kahvede kör tadım yapıp, tat ve koku testinde içeriğindeki tüm lezzetleri söyleyemeyecek kadar profesyonel değilseniz fazla kasmayın. Asitide nin ne olduğunu, dolgunluğun dil ile nasıl anlaşıldığını bilmiyorsanız basit kahve alıp demleyip için.

Bunların hepsini kör tadım ile yapıp kahvenin içeriğini, yetiştirildiği bölgeyi söyleyebiliyorsanız o zaman değirmen arayışına, kendi çekirdek kahvenizi kavurma işine girişin.

Peki dümdüz kahve içerken bu becerileri nasıl elde edeceğiz? Kahve yapma işini kasarak devam ettirerek bu beceriler elde edilir ancak. Bu becerileri elde etmek sizi heyecanlandırıyorsa kasmak lazım ama yok umurumda değil diyorsanız tabii düz kahve alıp içebilirsiniz.

Neticede hiçbir kahve gurmesi annesinin karnından içtiği kahvenin bölgesini, notalarını bulabilecek şekilde çıkmadı. Bir noktadan sonra kahveye tutku geliştirip, kahve yapma işini kasmaya başlayarak elde ettiler.

GusFring tarafından 27/Nis/20 12:57 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam iyi kahve, kötü kahve içerek notlar alarak çalışmazsan nerede yetiştirildiğini anlayamazsın. Rastgele bir kahveyi içip "mmmm üstte vişne derinde çikolata tadı var" diyemezsin bunun için deneyimlemen, defalarca aynı kahveden içmen gerek. Kör tadım dediğin cupping muhtemelen;

https://www.youtube.com/watch?v=giiiccooQQI

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla normalde starbucks sumatra tercihimdir ama yokluktan kurukahveci mehmet efendi colombia içiyorum :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

Açılın ben kahveciyim :) Gidip satın aldığınız, reyonda duran kahveleri eve getirip french press yada makinede yapıyorsanız alacağınız maksimum verim zaten bellidir arkadaşa katılıyorum. Lan en ucuza güzel kahve nasıl yapacağım derseniz bence bi v60 alıp taze çekirdek kahve alın (kahve dünyasından uzak durun :) ) f/p olarak bizim siteden anisah bolivar'ı önerebilirim harici sitelerden ise coffee tropic.com'a bakabilirsiniz sahibi kadını tanıyorum tüm kahveleri özenle seçip almakta, sadece blend kahvelerden uzak durursunuz, Başlangıç olarak kolombiya kahveleri iyidir meyve tatları ön plandadır, yok kesmez bu ver gitsin diyorsanız kenya AA lara bakabilirsiniz, kahveyi demlerken kaynar su dökmemeye çalışın, kaynar suyu en az 1 dakika bekletin 90 küsür derecelerde olursa daha güzel olur kahveyi de yakmaz. Öğütmek için standart 100-150 tllik değirmen alabilirsiniz hatta bazıları dereceli bile oluyor.

profesyonel kahveci?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

başıma birşey gelmeyecekse ben buna katılmıyorum: Hoşuma gitmeyen bir kahveyi, sırf dolgunluğu dilimle anlayamıyorum diye neden içeyim..

Pekala basit bir değirmen alıp, tadı hoşuma giden bir kahve çekirdeğini öğütüp demleyip içebilirim. Bunlar için, tadarak yetiştirildiği bölgeyi bilmeyen basit kahve alsın demlesin demek bence yanlış.

Hoşuma giden kahveyi içmem engellenemez /!\

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Vallahi dilimle yetiştiği bölgeyi anlayabilir miyim bilemiyorum :) 

Bu arada kahve çekirdeklerinin tazeliğini korumak ve sağlıklı şekilde muhafaza etmek için ne tür gibi yöntemlerimiz var? @qoqo hocam buzdolabında sakladığını söylemişti , sanırım o şekilde ilerleyeceğim 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

içtiğim kahvelerden pişman değilim ha aklım hala içmediklerimde. :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek

Filtre kahve nedir? Nasıl oluyor? Ciddi soruyorum dalga değil.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    stux bunu yazdı

Filtre kahve nedir? Nasıl oluyor? Ciddi soruyorum dalga değil.

nescafe 3ü bir aradayı  sallama çay poşetinin ortasını delip içine döküyorsun poşeti dikip sallıyıp içiyorsun filitre kahve bu 

Toplam Hit: 5087 Toplam Mesaj: 57
kahve tavsiye filtre kahve