Filtre Kahve Hk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    stux bunu yazdı

Filtre kahve nedir? Nasıl oluyor? Ciddi soruyorum dalga değil.

nescafe 3ü bir aradayı  sallama çay poşetinin ortasını delip içine döküyorsun poşeti dikip sallıyıp içiyorsun filitre kahve bu 

Bildiğin poşet çay olayı ha. Ben de havalı bir şey sandım ismine aldanım. Kahve sevmiyorum zaten iyi ki de sevmiyormuşum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    stux bunu yazdı

nescafe 3ü bir aradayı  sallama çay poşetinin ortasını delip içine döküyorsun poşeti dikip sallıyıp içiyorsun filitre kahve bu 

Hayır, yanlış bilgilendirme adamı :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    stux bunu yazdı

Hayır, yanlış bilgilendirme adamı :)

Alay ediyo demek. Nerde benim su tabancam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Kahvede kör tadım yapıp, tat ve koku testinde içeriğindeki tüm lezzetleri söyleyemeyecek kadar profesyonel değilseniz fazla kasmayın. Asitide nin ne olduğunu, dolgunluğun dil ile nasıl anlaşıldığını bilmiyorsanız basit kahve alıp demleyip için.

Bunların hepsini kör tadım ile yapıp kahvenin içeriğini, yetiştirildiği bölgeyi söyleyebiliyorsanız o zaman değirmen arayışına, kendi çekirdek kahvenizi kavurma işine girişin.

sakın dikkate almayın yalan yanlış bilgi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Vallahi dilimle yetiştiği bölgeyi anlayabilir miyim bilemiyorum :) 

Bu arada kahve çekirdeklerinin tazeliğini korumak ve sağlıklı şekilde muhafaza etmek için ne tür gibi yöntemlerimiz var? @qoqo hocam buzdolabında sakladığını söylemişti , sanırım o şekilde ilerleyeceğim 

Sakın hocam. Kahve için oda sıcaklığında güneş görmeyen, hava almayan bir kapta muhafaza ve demlenecek kadar öğütme yeterli. Buzdolabında saklamanın tek koşulu deepfreeze olabilir onda da çekirdekleri bir poşete koyup vakumlaman içeride sıfır hava bırakman gerekiyor. Aksi takdirde içeride bulanan hava kristalleşerek kahveye zarar verecektir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı

Kahvede kör tadım yapıp, tat ve koku testinde içeriğindeki tüm lezzetleri söyleyemeyecek kadar profesyonel değilseniz fazla kasmayın. Asitide nin ne olduğunu, dolgunluğun dil ile nasıl anlaşıldığını bilmiyorsanız basit kahve alıp demleyip için.

Bunların hepsini kör tadım ile yapıp kahvenin içeriğini, yetiştirildiği bölgeyi söyleyebiliyorsanız o zaman değirmen arayışına, kendi çekirdek kahvenizi kavurma işine girişin.

sakın dikkate almayın yalan yanlış bilgi.

:) 

Edit

myblackworldweb tarafından 27/Nis/20 19:07 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Bu arada kahve çekirdeklerinin tazeliğini korumak ve sağlıklı şekilde muhafaza etmek için ne tür gibi yöntemlerimiz var? @qoqo hocam buzdolabında sakladığını söylemişti , sanırım o şekilde ilerleyeceğim 

Sakın hocam. Kahve için oda sıcaklığında güneş görmeyen, hava almayan bir kapta muhafaza ve demlenecek kadar öğütme yeterli. Buzdolabında saklamanın tek koşulu deepfreeze olabilir onda da çekirdekleri bir poşete koyup vakumlaman içeride sıfır hava bırakman gerekiyor. Aksi takdirde içeride bulanan hava kristalleşerek kahveye zarar verecektir. 

Paketin üstünde yazıyor hocam paketiyle birlikte buzdolabında saklayın diye :) Tabi saklarken paketindeki havayı almak gerekiyor. Ben paketin ağzını parex mandalları ile kapatıyorum sonra paketin içindeki havayı bastırarak boşaltıyorum ve öyle atıyorum dolaba.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

Paketin üstünde yazıyor hocam paketiyle birlikte buzdolabında saklayın diye :) Tabi saklarken paketindeki havayı almak gerekiyor. Ben paketin ağzını parex mandalları ile kapatıyorum sonra paketin içindeki havayı bastırarak boşaltıyorum ve öyle atıyorum dolaba.

https://perfectdailygrind.com/2020/04/how-to-store-coffee-at-home/ 

Ben aktardığım bilgileri buradan okumuştum hocam. Aslında deneysel olarakta merak ediyorum.

İmkanın varsa bir kısımını dışarıdaki uygun ortamda tutup, diğerini dolapta dediğin gibi tutar mısın hocam bir fark görecek misin?

Paylaştığım linkte dolap için en uygun saklama şeklini bu şekilde göstermiş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Sözen almayın abi pişman olursunuz. He "ben sadece Türk kahvesi içerim derseniz" alın tabi. Neden almayın? çünkü Çekirdek'leri Eşit öğütmüyor. Bu sebepten Küçük parçalar su'da fazla demlenirken, Büyükler demlene'miyor. Adamlarla bizzat konuştum, diyor ki "Elimizdekine güncelleme yaptık. " Yaptıkları tek şey .altına ayar vidası atmak ,ama vidayı gevşetmek sıkmak tam bir işkence. Bunu geçtim, ürün pirinç'ten "yıkamayın" diye özellikle söylüyorlar. Türk malı dedim desteklerim dedim, aldım kötü yaptım. başka ürün alamadım da param yok :)

Öğütme boyu ve buna uygun Demleme çeşidi ve tabi Süreleri önemli. 

en fazla 100 liram var diyorsan, içi seramik konik burr alabilirsiniz. Migrosun touch me ürünü var ama hiç denemedim. ayar vidası felan üstte. Kolayca ayarı kayabilir.

Tşk'ler, EyvAllah.

Dediğin gibi Öğütürken bile Kahve haricinde değişik bir koku geliyor. Ben kendime almadım da, başka birinde gördüm.  Aynı zamanda leblebi, nohut öğütmekte de kullanıyorlar.

Ben hazır öğütülmüş, kokusu üzerindeyken, taş çatlasa 100gr kadar Türk kahvesi alıyorum. O da zaten Açık kalırsa bir süre sonra bayat'lıyor. Buzdolabı filan farketmiyor. 

Kalaylanmış Bakır cezve'de, o da yoksa Çelik cezve'de, ama alt kısmı biran kalın olanlarda kısık ateşte yapıyorum. 

~@~

Yukarıdaki İnfoGrafik'de anlamadığım birşey var; 

Kaba tanecikleri iri kaba olanda, Kahve daha Hızlı çıkıyor, ve ekşi,asidik,tuzlu bi tadı var diyor.

Tanecikleri ince olanda; kahve dâhâ Yavaş çıkıyor, ama çıkan kahve özelliklerinde; acı, boş, tatsız diyor. Ama özellikle tatsız(yada damak zevki yok mu demek istiyor nedir. bana anlamsız geldi. niye böyle.)

RitmFarbRacourci tarafından 28/Nis/20 17:17 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Yukarıdaki İnfoGrafik'de anlamadığım birşey var; 

Kaba tanecikleri iri kaba olanda, Kahve daha Hızlı çıkıyor, ve ekşi,asidik,tuzlu bi tadı var diyor.

Tanecikleri ince olanda; kahve dâhâ Yavaş çıkıyor, ama çıkan kahve özelliklerinde; acı, boş, tatsız diyor. Ama özellikle tatsız(yada damak zevki yok mu demek istiyor nedir. bana anlamsız geldi. niye böyle.)

İri öğütülmüş kahvede su çok durmaz aralardaki boşluklardan akıp gider bundan dolayı daha ekşimsi, sertliği az bir kahve olur.

İnce olanda su hemen akıp gidemez, sıcak su kahveyle daha uzun süre temas ettiği için daha fazla demlenir bundan dolayı acı bir tat oluşmaya başlar. 

GusFring tarafından 28/Nis/20 17:31 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5088 Toplam Mesaj: 57
kahve tavsiye filtre kahve