folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Frankestein Operasyonu Olarak Bilinen ‘Kafa Nakli’ İçin Tarih Netleşti

Frankestein Operasyonu Olarak Bilinen ‘Kafa Nakli’ İçin Tarih Netleşti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    adamhakli bunu yazdı

+ Şimdi biz çoğunlukla inanan insanlarız(din anlamında) Asıl soruyu soruyorum. Ruh nerde ruh. Kalpte mi beden de mi yoksa beyinde mi :) 

- Ateist olmaya gerek yok. Bence beyinde. Çünkü düşünce orada :)

+ Şimdi benim kafayı sağlam bir bedene nakil ettiklerinde ben ben mi olacağım yoksa ben o mu? :)

(Yukarıdaki yazdıklarım bu konuyu okuduktan sonra kendimle konuşma günlüğümden parçalar) :D

Ruh esasen dinlerin uydurmuş olduğu (ya da yaratmış olduğu diyelim) bir kavram ve varlığı yokluğu meçhul. Dinlerin gerektirdiği her şeye (eğer bir dinin varsa yani birşeylere inanıyorsan) inanman şarttır zira çoğu dinde fiziksel olan fanidir ve ebedi olan ruhtur. Dolayısıyla tahtalı köy inancı gereği varlığına inanman şarttır zira oraya gidecek olan ruhun kendisi. İnanmak kanıt gerektirmez, birisi kitaba var yazmış ve sen o kitaba inanıyorum diyorsan kabul edeceksin vardır, sorgulamak şirk koşmak olur. Zaten böyle böyle derinden düşündükçe zamanla allahsız kitapsız olup çıkacaksın zira derinlemesine düşündüldüğü zaman işlerin esasen çok saçma bir mantığa oturtulduğu görülüyor. Ergenlik, gençlik, çocukluk işte o dönemin getirmiş olduğu birtakım kafa meşguliyetleri; olgunluk evresinin vermiş olduğu ya da ne bileyim iş hayatının vermiş olduğu kafa yükü insanları derin düşünmekten alıkoymaktadır ve buna maruz kalan çok insan olduğu için sen çoğunlukla inanan insanlarız demektesin.

Ha sen mesela ruhu düşünce diye tanımlamışsın ki ateist olmaya gerek yok demişsin ama mevcut din çerçevesinde düşünecek olursak senin argümanın sıçıyor. Mesela düşünce nasıl sırat köprüsünde koçun üstüne binip geçecek? Ya da hurileri kim bafileyecek? Düşünce? Ete kemiğe bürünmüş bir düşünce mi? Gittikçe boka batıyor fark ettin mi? :) Özetle henüz(!) tanımlayamadığımız ya da anlayamadığımız, kavrayamadığımız şeylere isimler takarız ve belirli varsayımlar altında bu şudur, şu budur gibisinden doğruluğu pek de sağlam olmayan sabitler yaratırız. Bu geçmişte en çok şimşekten korkan insanın en güçlü tanrıyı Zeus olarak ilân etmesiyle eşdeğerdir. Ruh da günümüzün şimşeklerinden biridir ve şimdilik bizi bok çukurunda debelendirtecek düzeyde bir kavramdır. Yok efendim vücuttaki elektriksel yükmüş, kafadaki düşünceymiş, vay efendim aura imiş... Ruh denen şey zaten çelişkili yani bunu kalkıp günümüz modern kavramlarına uydurmaya çalışmak ne kadar mantıklı? Bu belkide insanın ölüm korkusundan gelen birşey ki burası başka bir yola girer. Sosyoloji, psikoloji okumak gerekir. İnsan korkar, ölümden korkar, yok olmaktan ve bir daha var olamamaktan korkar ve kendini avutmak için öbür taraf uydurur ve bir ruh atfeder. İnsanlar bu dünyada birtakım izler bırakmak isterler, esasen ellerinden gelse gitmek istemezler çünkü burayı çok severler. Mesela intihar edenler ekseriyetle not bırakır. Gebermeyi bu kadar isteyen bir insan neden not bırakıt? Siktir git işte ne ajitasyon yapıyorsun? Bence iz bırakmak ister, kendisinin hatırlanmasını ister, esasen yaşamak ister ve buradakiler not bırakır, fikirlerini bırakır, düşünülmek ister. Yoksa neden not bırakır, mantıksız yani direkt öldür kendini sebebini arasın dursun pezevenkler, eğer maksat ölmekse ama değil.

"Ben" demek esasen beyinde gerçekleşen kimyasal tepkimelerin, elektriksel hadiselerin sonucu oluşan eşsiz bir durumdur. Herkeste farklı olduğundan herkesin de "ben"liği farklıdır ve yeni vücutta ne olur kimbilir. Ben olaya olur gözüyle bakıyorum. Bundan 50 sene önce çıkıp da birisi insanlara "Cebinizde el kadar ve karton kalınlığında bir alet olacak, sevdiklerinizin sesini, görüntüsünü taa ebesinin amında bile olsa alabileceksiniz" deseydi eminim adamı deli diye içeri atarlardı ama görüyoruz ki pek de öyle değil. Yani gelecek kestirilemez demiyorum ama ne kadar hızlı gelir orası kestirilemez ve bu bağlamda bence bilimkurgu okumak çok önemli. Dikkat ederseniz bilimkurgu zıkkımları da geçmişte bize çok uçuk kaçık gelirdi ama günümüzde gerçeğe çok yaklaştılar. Uçuk-kaçık olmak iyidir, yenilikler yaratır.

Caliber tarafından 15/Kas/16 00:16 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

"Dönüş  yanliz  onadir. " İnsanoğlu  ne yaparsa yapsın bu gibi  konularda  başarılı  olamayacaktır.  Uzay calismalari  da bir noktada  tikanacaktir  tip alanında ki çalışmalar da.İnsan kapasitesinin yüzde  yüzünü  kullansa  da herseyi  açıklamak  özü  bulmak imkansizdir.Belki  felç ve sinirsel  hastalıklara  care  bulurlar  kansere  care bulurlar  insanca yasamiyoruz  en azından insanca  ölürüz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

kafa yoracak bir durum yok bence biz 4 kg lik etten ibaretiz.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSE_1QZy1fuIXl0gaWz-6tf32IVf8CpWoXBJjskkFDOpBx565McdMtHbqgp

kafayi degil sadece beyni degistirseler gene beyin kime aitse vucut onundur. felsefe yapilacak mesele bile degil bence bu.

bilimsel olarak sabaha kadar tartissak gene yetmeyecek bir konu. bu olay cok cok eskilere dayaniyor. ilk kopekte yapmislardi. bence coktan yaptilar ama insanliga yeni duyuruyorlar. sanki ilk kez yapiyormuslar gibi. 

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

driverları nasıl tanıtacaklar, kol bacak am göt vs.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Windows 10 gibi otomatik tanimasini ön görüyorlar , olduğu kadar yani.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Beyinle beraber bilgiler aktarılır bununla beraber anılar hatıralar düşünce yapısı aktarılır bu soruna yol açmaz mı 

Sapığın tekinin kafayı adama aktardın o adam kadının tekine tecavüz ederse adamı suçlayabilecekler mi

Bunu ilerisi için söylüyorum başarılı olup yaygınlaşırsa 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı
    adamhakli bunu yazdı

Hocam iyi konuşmuşsun, kabul. Şimdi senin yazından benim çıkardığım sonuca gelelim.

(Dün gece bir ara uyandım foruma girdim. Yazını görüp okudum. Okurken uykum geldi, uyumaya gittim. Fark ettim ve aklıma gelen cevabı yazacaktım o esnada ama baygın düştüm yatağa, gecikti yani şimdi vereceğim cevabı) :)

"TÜRKÇE'yi benim gibi güzel kullanan birini nihayet buldum. Sağol..."

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Demek kafanız çok karıştı.   yetmezzzz  :)

http://www.sinemalar.com/film/2405/goz

filmi izliyor ve "HÜCRESEL BELLEK"  i araştıryorsunuz. sonra içine  "ruh" katıyorsunuz  ve bu konuyla birleştirince  ..........

geçmiş olsun :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    elmor bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Windows 10 gibi otomatik tanimasini ön görüyorlar , olduğu kadar yani.

abi kendimi ne güzel kaptırmış ciddiyetle konuya hayret ederek okuyordum ta ki şu yorumu görene kadar.
    görünce bi güldüm her yer salya sümük asdfhgjasdfhjgfsd

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı

daha beyin deki damar tıkanıklığından beyin sapı ölümüne seyirci kalıp izlerlerken  kafa nakli yoğum bakımdan çıkmaz o adamlar  

hocam o beyin içinde, bunda kafa komple nakil olacak ben bir alaka göremedim ama başarılı olursa devrim olur. boş konuşacaklarını zannetmiyorum

Toplam Hit: 8765 Toplam Mesaj: 81
kafa nakli