folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Frankestein Operasyonu Olarak Bilinen ‘Kafa Nakli’ İçin Tarih Netleşti

Frankestein Operasyonu Olarak Bilinen ‘Kafa Nakli’ İçin Tarih Netleşti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Madem polietilin glikol maddesi ile kesilmiş omirilik - beyin bağlantısı yeniden sağlanabiliyor,

peki bu güne kadar bu madde kullanılarak boyun kırılması nedeniyle felç kalmış yüzbinlerce insan neden tedavi edilemedi ?

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Ütopya.

hocam hiçbirşey imkansız değildir bundan 50 yıl öncede yüz nakline imkansız deniyordu :) 

Hocam aranızda tıp okuyan ya da mezunu olan varsa affetsin ama, anatomi bilgisi cinsiyet uzuvlarından öteye gitmeyen insanlarız. Bu konu hakkında olabilir ya da olamaz demek pek bizim haddimize değil :) 

Bana laf göndermesi yaptıysan anatomi bilgim çok iyiydi okuduğum zamanda. Cinsiyet uzuvlarında kalmadım okul zamanı yani sadece. Ütopya dediysem bana hocalarımın (çoğu prof) öğrettiğine göre diyorum.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Ütopya.

hocam hiçbirşey imkansız değildir bundan 50 yıl öncede yüz nakline imkansız deniyordu :) 

Yüz nakli ile kafa nakli çok farklı şeyler hocam. Yüz naklinde deriyi taşıyorsun. Tamam basit bir konu değil yüz nakli ama kafa naklinde önemli olarak omurilik var. Arada dolaşan BOS var. Sonrasında karotis arterleri ve juguler venler var. Bunlar çok komplike yapılar. Nasıl yapacaklar onları merak ediyorum. Yaparlarsa helal olsun, bize bunları öğreten hocalar hiç birşey bilmiyormuş derim. :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    SerYolcu bunu yazdı

Madem polietilin glikol maddesi ile kesilmiş omirilik - beyin bağlantısı yeniden sağlanabiliyor,

peki bu güne kadar bu madde kullanılarak boyun kırılması nedeniyle felç kalmış yüzbinlerce insan neden tedavi edilemedi ?

vay.. çok mantıklı. niye aklıma gelmedi . süper tesbit

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Tarih kesinlesti diye baslik acio tarih vermemek...

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

hocam araştırmalar daha çok yeni sanırım, ve pek döküman göremedim ben internette. ama ben kafa naklinin başarılı olacağına inanıyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Tarih kesinlesti diye baslik acio tarih vermemek...

Tam gunu kesin degil fakat seneye olacak orasi kesin

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

2015 den beri 1000 den fazla farenin üstünde deney yapıp en fazla 1 gün yaşatmayı becerebilmiş adam bugüne kadar. ve en iyi ihtimalle aralık 2017 de yapılacakmış ameliyat

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

bu haber sahte çıktı ya adamın biri trollemiş hala bunda mısınız?

Mevzu derin | Papikolas Planet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Yahu bu metal gear solid ile alakalı bir viral değil miydi?

Ben inanmıyorum ki italya'da böyle bir cerrahi işlem kapasitesi olsun...

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
Toplam Hit: 8764 Toplam Mesaj: 81
kafa nakli