Garanti Bankası Aidat Kavgam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu ay benden uzun zamandır kullanmadığım bonus kredi kartım için yıllık 75 TL üyelik aidatı kesildi.

Her sene olduğu gibi aradım ve iadesini talep ettim.Fakat yeni çıkan yasa dolayısı ile aldıkları bu ücreti tamamen yasal bir hale getirmişler.Bu sebepten ötürü iyice perfasız olup tüm tartışmalarıma rağmen iadesinin mümkün olmadığını söylediler.

Bunun üzerine Garanti Bankasının iletişim ve şikayet için oluşturduğu Haklı Müşteri Hattı ile iletişime geçip hakkım olan parayı istedim.

Oradan gelen cevapta olumsuz oldu.

Bende Şikayetvar sitesi üzerinden derdimi anlattım.

https://www.sikayetvar.com/garanti-bankasi-kredi-karti-yillik-uyelik-ucreti-iadesini-istiyorum-1#gorusmeler

Ve akabinde şikayetvar üzerindeki şikayetim dolayısı ile iletişime geçip yine aynı bokun lacivetini tekrarlayıp durdular.

Geçtiğimiz sene çıkan yasa ile artık bazı kartların aidat ücetinin olmadığını, bazı kartların ise olduğunu söylüyorlar ve tamamen yasalara uydurmuşlar bu işi.

Peki ondan önceki senelerde yasa dışı iken böyle bir hakkınız yok iken milyonlardan kestiğiniz aidat ücretleri ne olacak diye sorudğumda error veriyorlar.Önceleri yargıtayın emsal teşkil eden aidat hakkı yasal değildir kararlarına rağmen bu aidat bizden kesiliyordu.Şimdi yasaları kendi istedikleri doğrultuda düzenletmiş ve bu parayı ne olursa olsun sizden alacağız diyorlar bana.

13 Daire-Yargitay-Karari-Zonguldak

13 Daire-Yargitay-Karari-Balikesir

Bunların üzerine bende iki adet dilekça haızrladım.

Birincisi Garanti Bankası Genel müdürlüğüne gitmek üzere en yakın Garanti bankası şubesine verilecekti.

İkincisi Hakem heyeti için hazırladığım dilekçe.

Bunları yapacağımı söyledim ve garip bir teklifte bulundular bana.

Kartınızı iptal edelim ve paranızı iade edelim.Fakat bir daha Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapamayacaksınız diyorlar.

Çokta sikimde senki amk.Bulunmaz hint kumaşı sanıyorlar kendilerini.Dün pamukbank vardı, oyak vardı.Bunları unutuyorlar.Tek banka sanki kendileri.Ve ebediyen öyle kalacaklarını sanıyorlar.

Şuan işlemler başladı.Eğer sözlerinde durup kartı kapatıp paramı öderlerse geri dilekçeleri vermeyecem.

Yalnız yinede bu kadar pervasız oldukları için rahatsızım.

Hepinize haber veriyorum bu örnekle.Artık aidat iadesi gibi bir durum söz konusu değil.Yasalarla Kendilerini güvenceye almışlar.Ben hakem heyetine gitsemde sonuç lehime çıkmayacaktı zaten.

O yüzden ya aidatı olmayan kartlara geçin ya da kapatın.Kapatın ki bizi artık sömüremesinler.

@MOD; Konuları uygun bölümlere açalım...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bankaların bu durumda haksız ama kullanıcıların da bilinçsiz olduğu yönler var

2-3 tane kredi kartı kullanmanın bir anlamı yok mesela

taksitli işlemler için bir adet kart

havale eft gibi işlemler için enpara gibi bir kart yeterli

"kullanılmayan kartı neden iptal etmiyorsunuz" da ayrı bir soru

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

sadece ben paraf kullanıyorum böyle şeyler ile kafamı yormuyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Daft bunu yazdı

İÇünkü geçen sene yıllık kullanım aidatını geri ödemeleri karşılığında 1 yıl kartı kullanıma kapatmama sözü vermek zorunda kalmıştım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Hanımdan kesmişlerdi 60 lira.

Kart iptal para iade. Senaryo aynı.

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Garanti bankasındaki tüm hizmetlerimin ve servislerin ve kartlarımın kapatılması için dilekçe verdim.

Fakat sadece 1 şube hesabım kapatılmış. Kartı kapatırken de zorluk çıkarıyorlar anlayacağınız.

Uğraşmaya gerek yok, Garantiyi arıyorsunuz, cüzdanım çalındı bütün kartlarımın kapatılmasını istiyorum. Yenisini de göndermeyin diyorsunuz sorununuz çözülüyor. Paranızla rezil olmaya gerek yok yani.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bu kart aiddatı parasını yıllardır öderim. ykb yi 1 kere aradm yok oto fatura ödeme yok xarak kürek saçmalamaya başladılar  kapadım teli b dahada aramadım .

yasalar seni zikmek üzere kurulu elden ne gelir .

kart aidatı almasa hesap ücreti alacak . onu almasa işlem ücreti alacak . onu almasa ............ 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

garanti insanları bu kadar mağdur ettiği halde nasıl kullanıcı bulabiliyor, anlamıyorum

fikri olan

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    CyberAngel bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

İÇünkü geçen sene yıllık kullanım aidatını geri ödemeleri karşılığında 1 yıl kartı kullanıma kapatmama sözü vermek zorunda kalmıştım.

Hocam kart aidatı vs gibi şeyleri geri almak için kimseye söz vermene gerek yoktu. Benim yaptığım şeyi anlatayım. Gittim önce adam gibi konuştum baktım müşteri temsilcisi bık bık konuşuyor dediğim şu bakın ben bu parayı sizden söke söke alacağım. Elimdeki örnek kararları gösterdim özellikle o bankaya ait verilmiş bir kararın fotokopisini bulup. Belgeyi koydum masanın üstüne. Şimdi dedim ben dilekçe veriyorum. Eğer siz bu dilekçeye karşılık geri iade etmiyoruz derseniz direk avukata gideceğim. Zaten bankalara gıcık bir sürü avukat var dedim. Sırf sizden ücretini çıkarmak isteyenler var. Hakem heyetine gitmem işi uzatırım gider tutarım avukatı avukat hem benim 60 liramı alır hemde sizden kendi parasını çıkartır istediğinizi yapın dedim. Tam 1 hafta sonra telefon geldi paranız hesabınıza iade edilmiştir diye. Teşekkür ettim kapattım :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Fakat yeni çıkan yasa dolayısı ile aldıkları bu ücreti tamamen yasal bir hale getirmişler.

Madem yasal hale getirmişler neden diretiyorsun ki? Devletin izin verdiği bir şey ise adamlar izin verdiği ölçüde isteklerini gerçekleştirebilirler. Doğru veya yanlışlığı tartışılır fakat diretmen yanlış olmuş.

Yapman gereken şey sorunu kökten çözmek yani bu yasal hale getirilen olayı tekrar yasal olmayan şekle sokmak. Bunu da üçüncü parti kurumlarla uğraşarak değil doğrudan devletle muhattap olarak yapmalısın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

garanti insanları bu kadar mağdur ettiği halde nasıl kullanıcı bulabiliyor, anlamıyorum

fikri olan

Admlar kurumsal şirketlerin hepsiyle anlaşmalı sen kurumsal şirkette işe başlarken hesap açıyorsun sana hesap kartıyla birlikte kredi kartıda göderiolar beni bu  şekilde avladılar yoksa hayatta kullanmazdım kartı iptal etmeye üşenmiştim bir gün lazım oldu sonuç 2000 lira borç :) np gine iyi kurtardım bence :)