folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Geleceği Görmek Hk.

Geleceği Görmek Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba arkadaşlar..

arada bir an geliyor sanki o anı daha önce yaşamışım gibi oluyor..

bu an bana bir anda garip bir sıkıntı veriyor..

bu tür şeyler ufak yaşlarda yaşayan vs. varmı acaba ?

sadece merakımdan soruyorum..

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    dejavu :D abi herkes yasıor merak etme :d

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

qaMbLer bunu yazdı:
    -----------------------------
    dejavu :D abi herkes yasıor merak etme :d

hocam dejavu normal de günde  3-4 kere görüyorum normal mi :S

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    genelde ergenlik ve ergenliğe yakın yaşlarda yaşanır. büyüdükçe geçer.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    Metallic bunu yazdı:

Merhaba arkadaşlar..

arada bir an geliyor sanki o anı daha önce yaşamışım gibi oluyor..

bu an bana bir anda garip bir sıkıntı veriyor..

bu tür şeyler ufak yaşlarda yaşayan vs. varmı acaba ?

sadece merakımdan soruyorum..

Bazen öyle bi an geliyorki lan ben bu yolu daha önce gittim ve karsıdan karsıya gecen kadın aynı şekilde aynı hareketlerle gecti diyorum. Kendi kendime inanmak için yemin ediyorum. bendede oluyor öyle seyler. Hatta bazen yanımdakine lan bu kız şimdi sana bakacak diyorum 2 saniye sora bakıyor. 100 metre ilerden :)) daha önce mantıklı açıklamasını arastırdım ama bulamadım :)

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Günde 5 kere bile olabilir dejavu.Hayatın 1 aydır aynı monotonlukta sürüyorsa beynin yaşadığın olaylar benzer olduğu için arada ilişki kurmaya falan çalışıyor ve al sana de-ja-vu.Tavsiyem birileiryle sinemaya falan git ne bileyim normalden farkl şeyler yap.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eexper
    eexper's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:
    Günde 5 kere bile olabilir dejavu.Hayatın 1 aydır aynı monotonlukta sürüyorsa beynin yaşadığın olaylar benzer olduğu için arada ilişki kurmaya falan çalışıyor ve al sana de-ja-vu.Tavsiyem birileiryle sinemaya falan git ne bileyim normalden farkl şeyler yap.

sağlam bir teori...

Benden korkunç cevaplar duymak istemiyorsan, bana korkunç sorular sormaktan vazgeçmelisin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek
    hocam deja vu tamamen sinir sistemiyle alakalı bi durum.yorgun ve stres anlarda sık olabilir.gözün gördüğü görüntüyü beynin geç yorumlamasıyla oluşur.yani göz ile beynin kısa süreli bi iletişimsizliğinden kaynaklanır.göz görür ama beyin geç anlamlandırır dolayısyla da o anı daha önceden yaşamış gibi hissedersin.takma fazla.ben bu kadarını biliyorum.daha geniş bilen arkadaslar paylaşsın. 

dostum , orduya katılma kararı aldım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

Açıklıyım. bu herkes de az cok olan birşey. burada şöyle bir durum var. Allah katında senin benim hayatım veya baskalarının hayatı hep  "bir an" dır  gerçekte hayat sadece bir an dir. bir kere nefes almak gibi bir şeydir. aslında şu da  var ki aslında bütün insanların yasadığı hayat bir. biz  ne kadar çok olursak olalım. o temeldeki birlik hiç bozulmaz.şöyle diyim güneş i düşün   güneş  nası denize vuruyor onun  yansımasını göruyorsun.  bir de o denizin sonsuz tükenmez aynalardan oluştuğunu düşün. güneşin her aynaya farklı bir yansıması olur..sen o görüntüyü  güneş daha  sana yansımadan görmüşssündür...gördüğün aslında çoktan olmuş bitmiş bir iştir sen bunu bilsen de bilmesende. o gelip geçmiştir.başta ben bunları rüyalara çok benzettim. ama rüyaların farklı olduğunu anladım.bunlar   büyük bir patlamanın kırıntıları gibidir. çoktur. denk gelme olasılığı çoktur. 

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek
    Farklı şeyler yapmaya çalış. Yaptıklarını da hafızana alma. Fazla dikkatli , düzenli , sistemli yaşıyosan da bu böyle olur. Dağıt kendini biraz.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Bence farklı şeyler yaparsan daha çok yaşarsın :) çünkü olm ben bunu daha önce yaptım diyceksin daha beter olcak bence hiç bişey yapma artık dejavu oldugunu ögrendin sadece şaşır ve gününü devam ettir

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 5159 Toplam Mesaj: 47