folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Artık ne kadar dandik ve üzücü lan. Koskoca ülkenin bakanlığının 2015 yılında geliştirdiği oyuna bak :D

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

N bos adam var bu tbt de begenmeyen iyisini referans versin ispatlasin bos konusmayin bence. Oyunu indir bakalim. Elbette bir cok skinti var ama hani nerde senin urunun.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Saçma saçma konuşma ya. İyi amk biz hiç araba üretmedik diye her arabayı beğenelim. Hiç ev inşaa etmedik diye bütün evler güzel olsun. Hiç fabrikada tütün sarmadık diye her sigara hoşumuza gitsin. Senin beğendiğin bir şeyi biz beğenmeyince BOŞ adam mı oluyoruz? Oyun gayet bok gibi. 2015 yılında bu teknolojiyle, koskoca bakanlığın sponsorluğunda böyle dandik bir oyun yapılması gerçekten sikko bir durum. Çanakkale ya da herhangi bir ortak milli gurur hikayesi barındırması oyunu daha az dandik yapmıyor malesef. Her şey bir kenara, beğenmek ZORUNDA da değilim. Ee bir satır kod faydanın dokunmadığı projeyi savunmaya neden kasıyorsun bu kadar?

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Saçma saçma konuşma ya. İyi amk biz hiç araba üretmedik diye her arabayı beğenelim. Hiç ev inşaa etmedik diye bütün evler güzel olsun. Hiç fabrikada tütün sarmadık diye her sigara hoşumuza gitsin. Senin beğendiğin bir şeyi biz beğenmeyince BOŞ adam mı oluyoruz? Oyun gayet bok gibi. 2015 yılında bu teknolojiyle, koskoca bakanlığın sponsorluğunda böyle dandik bir oyun yapılması gerçekten sikko bir durum. Çanakkale ya da herhangi bir ortak milli gurur hikayesi barındırması oyunu daha az dandik yapmıyor malesef. Her şey bir kenara, beğenmek ZORUNDA da değilim. Ee bir satır kod faydanın dokunmadığı projeyi savunmaya neden kasıyorsun bu kadar?

+1, özellikle kalın kısma

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Pardon da bu mu güzel? Türkiye'de "Game Developer" lık yapmış biri olarak low poly ile opengl' e giriş seviyesindeki grafiklerle hazırlanmış bu oyuna güzel demeyin. Muhtemelen "bize 1 ayda bir oyun yapın onuda süper ucuza yapın" diyerek bu projeyi ayağa kaldırmışlar. İndirmedim, videolar çoğu şeyi anlatıyor. Türkiyede yavaş yavaş bu işlerin başlanması elbetteki güzel ama amatörlük safhasını geçememiş. 

Ben de beğenmedim pek hoşuma gitmedi. KrypT hocaya birşey demiyorum o yüzden haklı.

Ama sen okadar bilmişçe konuşmuşsun ki hocam itici geldi :) Örnek proje görmek isterim geym divelopır olarak yazdığın bazı efsanevi kodlarla yapılmış mükemmel ötesi oyun da istemiyorum bundan bi tık iyi olsun o da kafi 

Beğenmediyen beğenmedim diyebilir bunda bi sakınca yok zaten bugün bi destek konusu açılsa KrypT hoca destek verenlerin başında gelir

Fakat şurası var ben şöyle biliyorum oyun kötü demek itici açıkcası.

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Begenmek zorunda degilsin. Hem ben onlari sana yazmadim ki. Developeri kastettim. Cok iddiali girmis ona cevap verdim niye ustune alindin.

Begenmedin diye iyisini sunmak zorunda da degilsin. Ama ben yazilimciyim turkiyenin halini goruyorum bu yuzden begendim.

zeybekustasi tarafından 30/Ağu/15 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yıl 2015 ve biz de EA sports e sahibiz :) o yüzden böyle kötü oyunları yadırgıyoruz..

türkiye de her ne kadar oyun sektörü gelişmemiş olsa da yapılan şeylere iyi bakmak gerek, beğenip beğenmemek ayrı bir şey.. Anladığım kadarıyla basit bir oyun olarak özel bir gün için hazırlanmış bir şey. Buna milyonlarca dolar dökülmüş, ya da binlerce adamın çalıştığı bir proje gibi bakmak yersiz.. Ayrıca bakanlığın işi gücü yok size call of duty mi yapacak? 

30 ağustos a özel bir şeyler yapmışlar o kadar .. 

Meraklısı olan varsa kursun ekibini yapsın, ister 30 ağustosla ilgili yapsın ister dünya savaşı ile ilgili.. 

Bu işler devletin yapacağı işler değil, devlet 10 milyon dolar ayırsa  bu projeye eminim ki kıyamet kopar ne gereği vardır diye :) bunu bünyesindeki 2-3 kişiye yaptırıp geçmişlerdir kısa sürede.. Dediğim gibi bakanlığın oyun yapma gibi bir amacı yok.

Beğenmeyen adam oynamaz, beğenen adam oynar .. Kimsenin bir çıkarı yok, dünyaya açılacağız diye bir iddia da yok ortada. kalkıp da "ooo 2015 yılındayız nasıl böyle kötü bir oyun yaparlar" demenin mantığı yok.. Cebinde parası olan varsa yapsın milyonlarca yatırım güzel bir oyun çıkarsın 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yıl 2015 ve biz de EA sports e sahibiz :) o yüzden böyle kötü oyunları yadırgıyoruz..

türkiye de her ne kadar oyun sektörü gelişmemiş olsa da yapılan şeylere iyi bakmak gerek, beğenip beğenmemek ayrı bir şey.. Anladığım kadarıyla basit bir oyun olarak özel bir gün için hazırlanmış bir şey. Buna milyonlarca dolar dökülmüş, ya da binlerce adamın çalıştığı bir proje gibi bakmak yersiz.. Ayrıca bakanlığın işi gücü yok size call of duty mi yapacak? 

Meraklısı olan varsa kursun ekibini yapsın, ister 30 ağustosla ilgili yapsın ister dünya savaşı ile ilgili.. 

Bu işler devletin yapacağı işler değil, devlet 10 milyon dolar ayırsa  bu projeye eminim ki kıyamet kopar ne gereği vardır diye :) bunu bünyesindeki 2-3 kişiye yaptırıp geçmişlerdir kısa sürede.. Dediğim gibi bakanlığın oyun yapma gibi bir amacı yok.

Beğenmeyen adam oynamaz, beğenen adam oynar .. Kimsenin bir çıkarı yok, dünyaya açılacağız diye bir iddia da yok ortada. kalkıp da "ooo 2015 yılındayız nasıl böyle kötü bir oyun yaparlar" demenin mantığı yok.. Cebinde parası olan varsa yapsın milyonlarca yatırım güzel bir oyun çıkarsın 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

deniyim dedim  2 kere denedim ilk görevde 1 mayın kala yakalandım, bana mı zor geldi bi tek?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

https://en.wikipedia.org/wiki/America%27s_Army Yıl 2002.

Devlet bu projeye 10 milyon dolar ayırdı diye kıyamet kopacaksa o zaman ona üzülelim abi. Millet ayırsın film çeksin Türkiye'yi itin götüne soksun, bunu yaparken para kazansın. Oyun yapsın tarihi es geçsin kafasına göre yeniden yazsın, bunu yaparken paraları götürsün. Bizimkilerde kendi çapında Ermeni soykırımı olmadığını, bilmem ne galibiyetindeki şanlı zaferimizi, Türklerin barbar olmadığını falan açıklayacağız diye debelenip dursunlar. Ne diyeyim. Bu projelerden tetiklenip, logaritmik olarak artarak eğitelecek kalifiye adam sayısına falan hiç girmiyorum. 

while (1<2)
Toplam Hit: 7322 Toplam Mesaj: 33
nusrat