folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

Gençlik Spor Bakanlığının Gerçekten İyi Mobil Oyunu 'Nusrat'

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    S2buyuk bunu yazdı

Pardon da bu mu güzel? Türkiye'de "Game Developer" lık yapmış biri olarak low poly ile opengl' e giriş seviyesindeki grafiklerle hazırlanmış bu oyuna güzel demeyin. Muhtemelen "bize 1 ayda bir oyun yapın onuda süper ucuza yapın" diyerek bu projeyi ayağa kaldırmışlar. İndirmedim, videolar çoğu şeyi anlatıyor. Türkiyede yavaş yavaş bu işlerin başlanması elbetteki güzel ama amatörlük safhasını geçememiş. 

cok multi-job bir insansin sanirim. turkiyede game developer'lik nasil bir tabirdir amk.

bir insan yapilan bir isi elestirirken zamaninda ben sunu bunu yaptim senin yaptigin bok gibi diyecekse yorumunun en altina zamaninda yaptigi o islerle ilgili bir kac bisi koymaliki dayanagi olsun.

yoksa ben bu yorumu okur ve sadece "s2buyuk bence sende zike surulecek akil yok" derim.

ha oyle ise

bende suanda kurumsal bir firmada calisan adamim ve s2buyuk'un zamaninda yaptigi tum isler bok gibi. amator.

oldu mu?

az insan çok huzur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    S2buyuk bunu yazdı

Pardon da bu mu güzel? Türkiye'de "Game Developer" lık yapmış biri olarak low poly ile opengl' e giriş seviyesindeki grafiklerle hazırlanmış bu oyuna güzel demeyin. Muhtemelen "bize 1 ayda bir oyun yapın onuda süper ucuza yapın" diyerek bu projeyi ayağa kaldırmışlar. İndirmedim, videolar çoğu şeyi anlatıyor. Türkiyede yavaş yavaş bu işlerin başlanması elbetteki güzel ama amatörlük safhasını geçememiş. 

Eğer high polygon ile oyun yapılıyorsa tüm 3d modellerlar oyun yapımcısı olurdu. Oyun dediğin high polygon ile oyun olmaz.

Bknz: minecraft

Yeni nesil zaten kötü modellemede direk "bok gibi oyun" yaftasını yapıştırdığı için oyun programcılığı ölüyor.

Bu işleri bilen biri olarak buradaki emeği göz ardı edemem. İsterse çok boktan olsun.

Herkes beni top altına tutmaya çalışmış da allah aşkına birisi çıksa ben pascal ile muhasebe programı yazdım dese ne dersiniz? Pascal mı kaldı dersiniz. Bugünün şartlarında böyle programı mı yapılır dersiniz. Olay low/high poly,kötü/iyi modelleme, iyi/kötü efekt yada iyi/kötü AI meselesi değil. Çağa ayak uyduracaksın çağa... Bu çağda böyle ürün çıkartamazsın. Konsept bir tarzın da yok. (retro tarzın olur, tüm UI buna göre tasarlarnır eyvallah) Minecraft örneğine gelirsek oyunun teması bu. Oyunu iyi yada kötü yapan ne modellemesi ne programlamasıdır. Oyun bir bütündür. Credits ekranından, gameplay ekranındaki sikimsonik butona kadar uyumlu olmak zorunda. Ben bu oyuna baktığımda sanki resimler google images tan bulunmuş üzerine düşünülmemiş bile. Videoda kamerada görünen gülle(!)'ye ne demeli? Ekranın ortasında siyah bi yuvarlak. Kimse kusura bakmasın olmamış. Birisi sormuş senin yaptığın oyunları göster de bakalım diye. Goodgames'e baksın. Fazlasını söylememe gerek yok...

Edit: link vereyim google da bulamayan falan olur mazallah.. http://www.goodgamestudios.com

S2kucuk tarafından 30/Ağu/15 23:42 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7324 Toplam Mesaj: 33
nusrat