folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir haftadır kullanmaktatım. Sorularınız varsa alabilirim. Benim nacizhane gözlerimlerim :

1) Cihaz stabil çalışıyor.

2) Evet ahizesinde sıkıntı olduğu doğrudur. 80mb bir güncelleme ile sorunu çözüyorlar.

3) Mikrofon ve şarj yeri ben telefonla konuşurken küçük parmağımın altında kalıyor. O kısımdaki delikler ve şarj kablosu giriş yeri biraz keskin olduğu için uzun süreli kullanımlarda elinizi biraz acıtabiliyor. Ama telefonu iki yandan tutarak kullanıyorsanız zaten sıkıntı yok. Ayrıca elinizi mikrofonun üzerinde gezdirdiğinizde karşı tarafa hışırtı gidiyor. Ek bilgi: Cihazın altında bulunan 2 adet delikli kısım var. Sağdaki hoperlör soldaki mikrofon.

4) Şarj süresi konusunda beni mutlu ediyor. Benim kullanımımla ( whatsapp ve konuşma, onun dışında pek bir şey yapmam) 1.5 günü aşabiliyor.

5) Arka kapak tasarımı ve dokusu çok hoş.

6) Ekran oldukça tatmin edici.

7) Şarj süresi efsane. Ciddi anlamda Yarım saatte %50 şarja ulaşıyorsunuz. Ondan sonra şarj etme hızı düşüyor tabi. Araştıranlar bilir.

8) Ön kamera arka kameradan daha iyi. Ama benim için yeterli. Fotoğrafları aman aman çok kaliteli çeken bir telefon arayışındaysanız bulaşmayın. Ki zaten böyle bir fiyata efsane fotoğraf kalitesi beklemek yanlış olur.

9) Teknik servis oldukça tatmin edici. 2 defa telefonun ahize sorunu için aradım hemen güncelleme gönderdiler. Ve hiç bekleme yapmadan telpa'ya bağlanabiliyorsunuz. Görüştüğüm kişi şunu söyledi : "Sorun ne olursa olsun hiç merak etmeyin eğer güncellemeyle düzelmezse telefonu aldığınız yere götürün bize göndersinler 24 saat içinde sizi mutlaka arayacağız. Bu cihaz bağlamında sizi asla mağdur etmeyeceğiz."

10) Denemek için bir iki oyun indirdim herhangi bir sorun yok. Modern Combat 4 stabil bir biçimde çalışıyor. Isınma olması gerektiği gibi.

11) 10-15 arası uygulama yükledim. 3 adet mail adresim senkronize, 1.3-1.5 arası ram yiyor telefon.

12) Google uygulamalarını silemesiniz de kalıcı olarak devre dışı bırakabiliyorsunuz.

13) power tuşu gerçekten biraz yüksek olmuş. Nadiren yanlışlıkla basabiliyorsunuz. Ancak tuşta herhangi bir sertlik veya yumuşaklık yok.

14) Bildirim ışığı ekrana sızmayla ilgili şeyler var internette. Bu bağlamda şunu söyleyebilirim. Gündüz böyle bir şey söz konusu değil. Gece telefon şarjda ekran kapalıyken evet bildirim ışığı ekrana sızıyor ancak bence çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Onun dışında gece gündüz farketmez ekran açıkken bildirim ışığını ekranda farkedilmiyor.

15) Arkadaşımla beraber aldık telefonu onda da bende de GM Asistant denen zımbırtı telefonu tanımıyor. Zannediyorum güncellemeyle düzelteceklerdir. Bu manada telefona bok atmaya lüzum yok.

16) Wi-Fi adam akıllı çekmiyor diye söylentiler vardı. Öyle bir şey yok. Taş gibi wifi var cihazda.

17) Bluetooth ile görüşme yaptım herhangi bir takılma falan yok. (Lg hbs800 kulaklık ile)

18) Yeni telefonlarda nasıl bilmiyorum ancak 3 tane konum servisi var. yüksek doğruluk, pil tasarrufu ve yalnızca cihaz olmak üzere. Yüksek doğruluk hücresel,wifi, bluetooth ve gps den veri alıyor. Pil tasarrufu bluetooth ve hücresel ağları kullanıyor. Yalnızca cihaz ise yalnızca gps'den veri alıyor.

Benim aklıma gelenler söyleyeceklerim bu kadar. Varsa sorularınızı yanıtlarım.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şarj olayı normal. Yarıya kadar hızlı doldurur geriye kalanı normal. Tüm cihazlarda böyle. Full hızlı şarj yapsa bataryan 2 aya giderdi. Hatta patlama riski bile olurdu. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

çok şüpheyle yaklaştım ama gerçekten bu kadar güzel mi?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

çok şüpheyle yaklaştım ama gerçekten bu kadar güzel mi?

Hocam ben olabildiğince objektif olmaya çalıştım yazıda. Takdir senin bu noktada. Eksik yönlerini de iyi yönlerini de yazdım.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

benimde alalı 1 hafta falan olduda hocam şebeke nasıl bu 4.5G sıkıntı ya zırt pırt internet kesiliyor 3G de akıyor gidiyordu net anlamadım gitti sorun nerde

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

benimde alalı 1 hafta falan olduda hocam şebeke nasıl bu 4.5G sıkıntı ya zırt pırt internet kesiliyor 3G de akıyor gidiyordu net anlamadım gitti sorun nerde

4G'nin çekimi dalgalı olduğundan 3G gibi sürekli full çekmez. Ancak tek diş çekimi bile 3G'den hızlı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    PEAK bunu yazdı

4G'nin çekimi dalgalı olduğundan 3G gibi sürekli full çekmez. Ancak tek diş çekimi bile 3G'den hızlı.

hocam hızına bir şey demiyorum da çok sık net kesiliyor pek çekmiyorda sinir krizine soktu beni

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

4.5 G'ye henüz büyük şehirler dışında pek geçiş sağlandığı söylenemez. Büyük şehirlerde de genelde şehir merkezlerini kapsıyor. O yüzden çok mantıklı değil. Ben de yaşıyorum aynı şeyi ama bu telefon kaynaklı değil hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı

4.5 G'ye henüz büyük şehirler dışında pek geçiş sağlandığı söylenemez. Büyük şehirlerde de genelde şehir merkezlerini kapsıyor. O yüzden çok mantıklı değil. Ben de yaşıyorum aynı şeyi ama bu telefon kaynaklı değil hocam.

köyde oturuyorum 130 mbps görüyorum açık alanda evin içinde 60 mbps  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    exchanger bunu yazdı

köyde oturuyorum 130 mbps görüyorum açık alanda evin içinde 60 mbps  

Köy diyorsun hocam büyük şehre yakınsa zaten çeker açık alan. Ben komple geçildiğine inanmıyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

yok abi ya evdeki wifiye baglanıyorum yine net gidiyor ben hala telefondan şüpeliyim :W

Toplam Hit: 5889 Toplam Mesaj: 43
general mobile gm gm5 5 plus