folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

General Mobile GM 5 Plus Gözlemlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende aksam teknosa kapanmadan önce aldım birtane taksitli.

telefon ihtiyacım vardı ve gidip inceledikten sonra kararı verdim aldım.

parasını hak ettiğini söyleyebilirim. öyle yada böyle cihaz adam gibi duruyor. ve gerçekten kef alarak kullanmaya başladım.

dandik vestel ürünleri ile saçma samsung cihazlarını da incelemiştim param az olduğundan.

vestel gitmiş takoz gibi cihazlar üretmiş. teknosada yüzüne bakan yok :) 

gm5 gerçekten kutu içeriği ile birlikte beklemediğim kıyaklar yapmış. ilk defa yağ gibi akan ve bastığım anda herşeyi açan bir android görüyorum.

ram tüketen uygulamaları unutun. anasını ağlattım kaç saattir. tek bir ufak kasılma bile yaşamadım. roket gibi şarj oluyor cidden.

bu fiyata başka android cihaz alanı dövmek lazım. dediğim gibi hiç beklemediğim bir malzeme ile sistem kalitesi ile karşılaştım.

tek sinir eden androitin karışık menüleri. onun içinde iphone launcher yükledim tam ayfon 6 çakması oldu :)

en baba uygulamalarda bile yükleniyor... yazısı 2 saniyeyi geçmedi . çok akıcı ve stabil görünüyor. kabarık cam olayı süper olmuş.

telefonla konuşurken çok rahat ettiriyor. konuşurken keyif alıyorum. 80 mb güncellemesini yükleyince ses çok daha net oldu. ses iletimi çok başarılı buldum.

wifi çekimi çok şaşırtıcı olmasada başarılı iyi denebilir. bildirim ışığında bahsedilen problem yok bende. ekrana yansıyan ışık kötü durmuyor. konuyu açan murid te aynı şeyleri yazmış zaten.

tam tersi ekrana hafif ışık yansıyor ve güzel görünüyor. bildirim ışığının mat bir ışık olması telefona ciddiyet katmış. cihazın elde duruşu gayet dengeli.

ciddi anlamda şikatetçi olduğum bir durum yok şimdilik. şarj kablosu sert biraz. ama önemi yok usb girişi değişmiş ve sağlamlaştırılmış durumda. bozulacak gibi görünmüyor.

f/p cihazı olarak alıp güzel güzel kullanabilirsiniz. oyunlar konusundada beni şaşırttı. en baba oyunları bile roket gibi açıp çok stabil çalıştırıyor.

ses kalitesi olarak çok olmasada iyi geldi. sesi çok tok veriyor müzik açarken.

not: telefonu hassas kullanırsanız kesinlikle üzmez. ama benim gördüğüm kadarı ile insanlarımız telefona hayvan gibi davranıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

zalimadam smart launcher öneririm bir denemelisin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

o launcheri biliyorum. paralısını alacaktım 10 liraya ama alışamadım bir türlü.

ilauncher yüklemiştim eski bir cihaza. hiç reklam yoktu ve ayfon gibi sadeleştirdi cihazı.

ilauncher alacam galiba 14 liraya. ücretsiz olanında bile hiç reklam yok. 

bilmiyorum smartı birdaha deneyeyim. alışırım belki.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

o launcheri biliyorum. paralısını alacaktım 10 liraya ama alışamadım bir türlü.

ilauncher yüklemiştim eski bir cihaza. hiç reklam yoktu ve ayfon gibi sadeleştirdi cihazı.

ilauncher alacam galiba 14 liraya. ücretsiz olanında bile hiç reklam yok. 

bilmiyorum smartı birdaha deneyeyim. alışırım belki.

LG G5 in arayüzü de çok hoş olmuş ama ona ancak rom la kurulabiliyor şimdilik daha launcheri yok , yani varda bk gibi

smart en kolay basit olanı gibi geliyor bana gm 5 plus u çift similisi bir ara düşündüm çünki 2 hattım var arada bi hala düşünüp düşünüp vaz geçiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

General Mobile GM 5 plus'da çift tıklama ile ekran açma var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    kazuo bunu yazdı

General Mobile GM 5 plus'da çift tıklama ile ekran açma var mı?

Yok ama çift tiklamayla ekranı kapatabiliyorsun :D onunda ayarını yapman lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız saf Android iyi güzel hoşta çok boş be abi. Samsung'un touchwize kasıyor diyoruzda ondan iyisi yok. Samsung resmen başka bir işletim sistemi yapıyor arayüz ile. Ekranı bölme, Windows misali pencereli sistem, ultra güç modu vs. 

Eskiden Nokia'dan şaşma derlerdi bundan bi 10 sene önce. Şimdi ise demem o ki Samsung'tan şaşmayın. 

Ek : O kadar büyük ekranlı bi telefonda çift tık ile ekran açma özelliğinin olmaması resmen rezillik kimse kusura bakmasın. Kilit tuşuna basıcam diye millet hep yere düşürür telefonu.

mkyb tarafından 19/May/16 22:06 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Özelden yazıldı, cevap yazamadım. Burda konu açılmış iyi olmuş :)

Ben de 10 gündür falan kullanıyorum. Öyle aman aman incelemedim desem yeridir ama aklımda kalanlar;

-Bu fiyata böyle telefon yok. İstediğiniz telefonla kıyaslayın. 1000 lira/6 ve bu performans çok iyi. Takılma, donma, bekleme vs olmadı şimdiye kadar. Öyle aman aman uygulama yüklemem zaten, ancak bundan önceki Zenfone 2, kastıkça kasmıştı zaman ilerledikçe. Bunda öyle birşey yok. Ekran iyi, karanlıkta fotoğraf çekim performansı yeterli, zaten gün ışığında en dandik makine bile güzel çeker. Odaklama süper diyebilirim. Aşağıdaki resim yeterli olacaktır merak edenlere. 

http://i.hizliresim.com/PMPpkO.jpg

Fotoğraf çekme menüsü sade zaten kullanımı da kolay. Detay isteyen farklı uygulamalar indirmek zorunda. Dokunmatiği güzel, ses kalitesi orta seviyede. Dosya gezgini göremedim, indirip kurdum, şu an için zil sesi ayarlama sorunum var, harici melodi ayarlayamıyorum, SD kart yazma izni ile ilgili problemi daha çözemedim, araştırınca çözerim herhalde. Batarya 2 saat civarında  full şarj oluyor. Kullanıma göre 1 gün rahat gidiyor. Telefonu elinizden düşürmuyorsanız, yanınıza bir de powerbank almalısınız. Kılıf kullanmayacaksanız sorun değil, telefonun arka yüzü yağ gibi kaygan değil, ele oturuyor. 

Özetle; memnun musun dersen evet kesinlikle... Bu fiyata daha iyisi olmaz, hatta ederi de bundan çok daha fazlasıdır bence.

Ek: Haftasonu öğrencileri yatılı çadır kampa götürdük. Dağlık bir alandayken, Türk Telekomlu başka telefonların benden daha hızlı internete bağlanabildiklerini gördüm. Bunu da servise bir danışmak gerek mi diye düşümedim değil...

kazasker1 tarafından 05/Haz/16 23:20 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Profilo avm ye giderek sorun ne olursa olsun cihanızı 1 saat içinde sorun hallolmuş bir biçimde geri vereceklerini söylüyorlar.Teknik servis gayet iyi.

Wifi kısmında 5ghz desteği yok.

Telefon saf android her güncelleme iki yıl boyunca ilk sizde.Ama saf android arayüzü bence berbat.O yüzden asus launcher kurulu.Ekran kilidi içinse zenui locker kurulu.En hoşuma giden ve en az şarj yiyen launcherlar bunlar.Ekran kilidi meselesi biraz kişisel zevk ama bence launcher konusunda çoğu aynı düşünebilir.Ve bir artsı daha saf android olduğundan kurduğum arayüz telefonu yormadı.

Kulaklıkların kırmızı olması kötü.Telefon daha asaletli ama kulaklık ve kablolar daha spor olmuş.Arka kaak güzel ama metal olabilirdi.Bence olmalıydı.

type c desteği var.wifi de 5ghz desteği yok ama cat 7 lte modem var 300 mps indirme 100 mps yükleme imkanı var.Upload konusunda iyi.

Kutu içeriğindeki çift kablo ve dönüştürücü gelmesi çok ince bir hareket bence.

Işık sızması kiminde var kiminde yok.

Kendi uygulamalrını hiç kullanmıyorum.Kamera için camera mx kullanıyorum google fotoğraflar yerine quick pic gibi alternatif uygulamalar daha başarılı.

C-GEX tarafından 05/Haz/16 23:33 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Bugün bende özelliklerine bakmadan aldım geçtim. Eskiden G2 Kullanıyordum onu bugün garantiye gönderince boş kalmayayım dedim. çift sim olayı hoşuma gitti. Gözlemlerimi bende paylaşacağım. Yalnız biraz ısınıyor gibi.

Toplam Hit: 2853 Toplam Mesaj: 43
general mobile gm gm5 5 plus